Pytanie do speców od AF.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

I żeby było jasne oczekiwania rynku odnośnie zmiany stóp procentowych sprawidziłem w jednym i drugim przypadku : stopy miały się nic nie zmienić i tak też się stało. Inaczej nie byłoby pytania. Nie było tu żadnego elementu zaskoczenia który mógłby spowodować tak gwałtowną reakcję.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

michael7 pisze:Chodzi mi o to, że większość ruchu jest na ticku :) Broker GoMarket - australia

Pierwszy rysunek... Może ni było na ticku, ale 3 minutowe świeczki... To też jest szybko dosyć... ;]
Póżniej sytuacja... 50 pipsów na ticku... i później chwilowa konsola...;]
1- 3 minuty i 50p to .... prawie wieczność podczas istotnych danych
2- nie bylo 50p na ticku , tak jak myślałem - vide załącznik , normalna reakcja na dane i raczej brak danych u brokera

I żeby było jasne oczekiwania rynku odnośnie zmiany stóp procentowych sprawidziłem w jednym i drugim przypadku : stopy miały się nic nie zmienić i tak też się stało. Inaczej nie byłoby pytania. Nie było tu żadnego elementu zaskoczenia który mógłby spowodować tak gwałtowną reakcję.

odpowiedz do obu postów -
proszę zwrocić uwagę na istotny fakt różniący podawane komunikaty o stopach w Australii i NZ , w odróżnieniu od innych krajów

o podanej godzinie podawane są stopy plus równocześnie komunikat - i z tym się wiązała reakcja , a komunikat można bylo juz w serwisie DJN odczytać do minuty po danych - stąd np wczorajszy chwilowy ruch w górę , jako reakcja na zgodne z przewidywaniami pozostawienie stóp na tym samym poziomie i za chwilę odjazd w dół na AUDNZD / nzd chwilowo spadł i następnie wzrósł /
konferencja prasowa z wyjaśnieniem tez komunikatu odbywa się dopiero później

pozdrw , jak pomogło to ok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek25
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 26 mar 2009, 20:56

Nieprzeczytany post autor: marek25 »

Hmm to ja trochę dodam,ale z AT :D Spójrz na wykres MN jak trend wyrażnie słabł,najpierw spadajaca gwiazda a potem wisielec,pozatym dywergencje,potem poszło AF :D,moim zdaniem mamy doczynienia ze zmianą trendu,choć należy poczekać bo w tej chwili jeteśmy na LT wzrostowej.

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

fxjk11 pisze:
o podanej godzinie podawane są stopy plus równocześnie komunikat - i z tym się wiązała reakcja , a komunikat można bylo juz w serwisie DJN odczytać do minuty po danych - stąd np wczorajszy chwilowy ruch w górę , jako reakcja na zgodne z przewidywaniami pozostawienie stóp na tym samym poziomie i za chwilę odjazd w dół na AUDNZD / nzd chwilowo spadł i następnie wzrósł /
konferencja prasowa z wyjaśnieniem tez komunikatu odbywa się dopiero później

pozdrw , jak pomogło to ok
Pomogło - gdyby to nie był dział "dyskusji czasowych" to wnosiłbym o pochwałę. Jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź. To jest logiczne uzasadnienie. Mam jednak wrażenie że czasem newsy są tylko pretekstem pod określone ruchy (może nie w tym przypadku). Jest gdzieś na forum bardzo dobrze pokazane na wykresie jak manipulowano kursem srebra przy okazji newsów z inicjatywy JP Morgan (ktory ma notabene sprawy w sądzie z tym związane). Czy ten serwis (DJN) jest komercyjny / płatny ?

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Ja wnoszę o przeniesienie tematu do działu ogólnego.
Mało jest na forum tematów dotyczących AT.

Całkiem niedawno przed danymi na usd\cad widać było wyraźny techniczny sygnał wzrostów.Manipulacje informacjami to jedno a zajmowania pozycji pod oczekiwania to drugie.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

bigben pisze: Mam jednak wrażenie że czasem newsy są tylko pretekstem pod określone ruchy (może nie w tym przypadku). Jest gdzieś na forum bardzo dobrze pokazane na wykresie jak manipulowano kursem srebra przy okazji newsów z inicjatywy JP Morgan (ktory ma notabene sprawy w sądzie z tym związane). Czy ten serwis (DJN) jest komercyjny / płatny ?


tak , w pełni się zgadzam
najczęściej jak ktoś wcześniej zauważył liczy się relacja oczekiwań do faktycznych danych
a właściwie to jeszcze gorzej ..... a mianowicie interpretacja danych na własny użytek :) każde dane można zinterpretować tak aby dla interpretujacego bylo ok - no a wtedy kto ma większą kase i przewagę na rynku to i tak pociągnie we wlasną stronę , a pretekst sie zawsze znajdzie
jak kolega wyżej napisał - AT dawała sygnał odwrotu i powod sie znalazł :
mamy dwa kraje , właściwie w symbiozie i uzależnieniu z wielu powodów , traktowane jako prawie jedno AUD i NZD
jednym przypięto łatkę wlaśnie teraz AUD - stopy wywalone w kosmos w stosunku do reszty świata , nadziei na wzrost kolejny stop brak , makro kiepsko po pożarach , powodzi , deficyt plus teraz odczyt bezrobocia
no i NZD - zwykle porownywalne stopy , więc powinni dociagnąć do AUD , nadarza sie okazja , po ostatnim trzęsieniu ziemi koniunktura w przemysle up, inflacja też up - będą podnosić stopy - jak nie podnieli wczoraj to super , podniosa niedlugo i można pod to grać , a w komunikacie zapowiedź podwyżki o 50 p bazowych z sugestią , że raczej jeszcze w tym roku a nie 2012 - no to
nic tylko sell AUDNZD i ktoś powie , że AT sie sprawdziła a to tylko naczynia połączone z lekkim wskazaniem na wyprzedzenie przez AT :)
a odnośnie serwisu - tak , w załączniku przyklad z ostatnich minut
każdy news rozwijany w szczegły z nagłówków
normalnie jest płatny , ale na przykład ten screen jest z darmowego serwisu firmy dla naszych klientów ale wiem , że inni brokerzy i firmy też udostepniają za free klientom
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Cieszę się że temat został przesunięty z dyskusji czasowych do dyskusji ogólnych. Postuluję w takim razie o zmianę tytułu wątki na "AF - pytania i odpowiedzi". Sam już niestety nie mogę tego uczynić gdzyż minęło 1440 minut od założenia tematu. Może wreszcie się coś ruszy na Nawigatorze w tej często lekceważonej kwestii. AF to nie tylko gra pod newsy jak się powszechnie uważa.

Mam kolejne pytanie - w których krajach / strefach walutowych zanosi się w najbliższym czasie najbardziej na podwyżkę stóp procentowych (oprócz Polski rzecz jasna ;) ) ? Sam słyszałem już jakiś czas spekulacje o podwyżce stóp w Szwajcarii a nawet nieśmiałe przebąkiwania z US czy UK. Jest już jeden typ o którym wspomniał kolega fxjk11 powyżej : NZD.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

bigben pisze:nawet nieśmiałe przebąkiwania z US

no tu bym sie tak z USA nie rozpedzał za bardzo chyba , taki kraj , poczciwy "staruszek" Alan Greenspan teraz już zarabia na wykladach i szkoleniach - jakkolwiek by to zabrzmiało :)
i nie ma odważnych

tu masz info które właśnie kilka minut temu wyszło do serwisu dla klientów na ten temat :

15:59 (Dow Jones) Fed's low-for-long rate policy continues to guide fed-funds futures as longer-dated contracts still show low market odds for an initial rate hike to occur a year from now. The thinly traded July 2012 contract, measuring the outlook for late June's FOMC meeting next year, prices in a 32% chance for the committee to raise the rate to 0.5%, from 34% Thursday. May contract more actively traded so far today, and it has only a 6% chance of tightening by late April's meeting, down from 12%. (howard.packowitz@dowjones.com)

teraz nie mam za bardzo czasu , ale jezeli bedzie taka potrzeba moge zrobić takie zestawienie , moze w weekend dla kilku-kilkunastu bardziej znaczacych krajów - chyba , że jakies preferencje to można sobie zamowić :) pisząc tutaj które uwzględnić

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Eur juz za miesiac. Tylko narazie walcza z rakiem :)

Cyklu czesc dalsza. Skupowanie na poczatku tygodnia i paniczna wyprzedaz na koncu. Stopy.... :D .....Grecja...... :cry: .....Stopy..... :D .......Grecja... :cry: ......i tak w kolko.

ODPOWIEDZ