Projekt: Jak najszybciej dojdziesz do zysków z tradingu?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Projekt: Jak najszybciej dojdziesz do zysków z tradingu?

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Witajcie;

Mam trzy prośby.

Przeczytajcie uważnie tekst programu szkolenia i pomyślcie co jeszcze byście do niego dodali.

2. Gdy się zacznie powiedzcie kolegom (i koleżankom), powinno wystartować w ciągu 2 tygodni.

3. Wszelcy sponsorzy i partnerzy mile widziani, już kilku mam, ale dobrego nigdy za wiele.

Nie wiem ile potrwa ten projekt, myślę o kilku miesiącach nawet do roku (tyle czasu będę robił szkolenia, to tez zależy na ile starczy mi inspiracji i ochoty, żeby tym wszystkim dzielić się za darmo.

Przygotowuję się do podobnego projektu międzynarodowego i pomyślałem, że najpierw zobaczę jak się coś takiego robi w Polsce.

Udział będzie DARMOWY. To w sumie będzie kilka do kilkunastu szkoleń dostępnych online.

Badanie to będzie ok 10 pytań na początku a potem np. co kwartał powtórka w celu śledzenia postępów.

==========================

„Projekt: Jak najszybciej dojdziesz do zysków z inwestowania/tradingu? Program krok po kroku”

Weź udział w polskiej części międzynarodowego projektu badawczo – rozwojowego i powiększ swoje zyski.

Projekt szkoleniowy dotyczy inwestorów oraz traderów, (również dopiero początkujących), którzy działają na akcjach, surowcach, Forexie, indeksach i instrumentach pokrewnych.

Odpowiedzi nie zajmą Ci dłużej niż kwadrans, w zamian otrzymasz bezpłatny dostęp do szkolenia (online):

www.adresbadaniapodanypozniej.pl (serwis jest w budowie)

Szkolenie będzie zawierać kilka (do kilkunastu modułów), wiele wiedzy pochodzi z aktualnych badań i będzie zaprezentowana po raz pierwszy.

Skrót programu:

Moduł pierwszy: Jak najszybciej dojdziesz d o stałych zysków z inwestowania/tradingu? Wyniki badań, rzut oka na całość programu:

• Jak wygląda ścieżka sukcesu, tych, którym sie udało.
• Pięć elementów sukcesu w tradingu
• Cztery etapy rozwoju – do poziomu eksperta.
• Nowy model, przyśpieszonego rozwoju: najszybsza ścieżka do gotówki.

Sylwetka tradera: Rafał Glinicki: kto naprawdę zarabia, jakie metody stosuje, dlaczego duzi polują na małych i jak to wykorzystać?

Moduł drugi: Dlaczego tradycyjny model nauki systemów i inwestowania działa przeciwko Tobie?

• Konsekwencje niewłaściwego podejścia: istnieje z grubsza tylko JEDNA dobra ścieżka.
• Problemy z systemami: Dlaczego 95% inwestorów/traderów traci pierwsze depozyty i co z tym zrobić?
• Problemy z know-how.
• Problemy z zarządzaniem ryzykiem.
• Problemy z psychologią tradingu.
• Sytuacja idealna.
• Najszybsza droga do Twojego sukcesu w tradingu, droga wymagająca najmniej pracy:

Sylwetka tradera: Podróżujący trader: Greg Stefaniak i jego alternatywa dla „klasycznie rozumianego” tradingu/inwestycji.

Moduł trzeci: Pięć elementów sukcesu w inwestowaniu/tradingu. Nowo odkryty, brakujący element sukcesu.


• Cztery etapy Twojego rozwoju tradera. Twój cel: poziom eksperta tak szybko jak to możliwe i .. na skróty.
• Jak uczysz się najszybciej? Co wybrać z dostępnych opcji?
• Darmowa edukacja – jak ją wykorzystać, jak ją ulepszyć i czy w ogóle ma to sens?
• Co przyśpiesza rozwój i co go opóźnia?
• Program działania krok po kroku.

Sylwetka tradera: Doktor Jeff Wilde.

Moduł czwarty: Sekretny element, który przesądza o sukcesie lub porażce. ;)

• xx,
• xx,
• xx,
• xx,
• xx.

Sylwetka tradera: J. Ross, legenda światowego tradingu i jego problemy z … arytmetyką.

Moduł piaty: Mental Management, zaawansowana postać „psychologii tradingu”


• Najlepsza ścieżka: najlepsze nastawienie: aktywne a nie pasywne, zarządzanie stanami umysłu i procesem decyzyjnym.
• „Trading in the zone”: czym dokładnie jest „zona” w której pracują najlepsi traderzy?
• Sześć ukrytych poziomów „zony”.
• Jak najszybciej nauczysz się dyscypliny?
• Dwa rodzaje dyscypliny w tradingu: tradycyjne podejście do dyscypliny, uczone przez większość „guru tradingu” szkodzi.
• Trading bez stresu: dwa rodzaje stresu i sposoby postępowania z nimi.
• Psychika inwestora a psychika analityka.
• Esencja skuteczności: dobrze „ustawiona” psychika i proces decyzyjny.

Sylwetka tradera: Todd Judkins, były oficer US Navy i …. hipnoterapeuta.

Moduł szósty: Czym naprawdę jest system? Najskuteczniejsze systemy.

• Nowe spojrzenie, które eliminuje nieporozumienia wokół systemu.
• Esencja tradingu najlepszych: HQ trade.
• Dwa rodzaje systemów, którymi można zarabiać.
• Przykłady najdziwniejszych systemów: M.G. i 100 krotne zyski w tydzień, czy jest to możliwe?
• Tradycyjne systemy, tradycyjnie uczone odchodzą powoli w przeszłość.
• Elementy najskuteczniejszych systemów: część wspólna.

Sylwetka tradera: Mostafa Belkhayate i jego system typu „countertrend”

Moduł siódmy: Co powinieneś wiedzieć o zarządzaniu kapitałem i ryzykiem i dlaczego są one kluczem do długofalowych, bardzo dużych zysków.

• Nowoczesne podejście do zarządzania kapitałem: ochrona psychiki i komfort tradingu.
• Nowoczesne podejście: rynek to loteria.
• Dwie fazy zarządzania kapitałem.
• Money Management dla początkujących i zaawansowanych.
• Money Management dla robotów: specyfika jazdy na maksa.
• Risk management: rodzaje ryzyka i środki zapobiegawcze.

Wywiad z .....

Moduł ósmy: Dywersyfikacja czyli alternatywy.

• Skrót najlepszych opcji do wyboru.
• Inne opcje inwestowania: konta zarządzane, konta PAMM, firmy inwestycyjne.
• Źródła sygnałów.
• Przyszłość tradingu: roboty.

Sylwetka tradera: Meet Mr. Robot – Donald Steinitz, od hazardzisty z Vegas, poprzez tradera do … autora robotów inwestycyjnych.

Moduł dziewiąty: Szczegółowy plan działania dla Ciebie:

• „Najszybsza ścieżka”: podsumowanie i wskazówki praktyczne.
• Jak ocenisz czego Ci aktualnie potrzeba?
• Odpowiedzi na pytania do eksperta zadane w czasie badań.

Sylwetka tradera: Ty.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, 13:05 przez eMisiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Badania traderów

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Naprawdę kierujesz to szkolenie do osób z kontem powyżej $1 milion? Dalej już nie chciało mi się czytać, nie ma sensu ;-)

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

nagraj te szkolenie na plyty koniecznie ; )

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Wirus pisze:Naprawdę kierujesz to szkolenie do osób z kontem powyżej $1 milion? Dalej już nie chciało mi się czytać, nie ma sensu ;-)
elementy, bo trading taka sumą ma swoją specyfikę, szczególnie gdy się dopiero zaczyna.

a takie osoby znam osobiście i chyba nie musze mówic jak sie to skończyło, pierwsze konto: 2.2 mln euro...

ale jesli to razi mogę usunąc, to bardziej do traderów anglojęzycznych

Zmieniłem, uściśliłem tekst, aby był bardziej zrozumiały:

[Dla kogo jest to szkolenie (dla każdej z wymienionych grup traderów będzie materiał, dotyczący jej specyfiki): ]

Dodano po 3 minutach:
Dagu pisze:nagraj te szkolenie na plyty koniecznie ; )
spoko, planuję, że powiszą w sieci co najmniej przez rok, będe je wrzucał sukcesywnie.

pomysł jaki chce zrealizować polega na tym, że wyjaśnię "najlepszą ścieżkę" i potem będę dostarczał rożnych narzędzi i co jakiś czas pytał co najbardziej pomogło, bo chcę mieć "żywy obraz" i z pierwszej ręki.

Co ewentualnie dodać.
Badania traderów

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

Wirus pisze:Naprawdę kierujesz to szkolenie do osób z kontem powyżej $1 milion? Dalej już nie chciało mi się czytać, nie ma sensu ;-)
Powyższe zdanie właściwie streszcza moją pierwszą myśl ale dorzuce coś od siebie. Szkolenie jest dla początkujących którzy nie potrafią zarabiać a kilka linijek niżej jest jak grać 1 mil $, po prostu brak mi słów.
Spotykając początkującą osobę która chce wejść na rynek z kasą 10 tys czy więcej powinno się jej strzelić prewencyjnie przez łeb i powiedzieć że niech najpierw wpłaci 100 zł i zrobi z tego 200 przy ryzyku 1% na pozycję.

Mam wrażenie że przeciętny człowiek wpłacając 10 tys które oszczędził przez ostatni rok, widzi siebie za 2 tygodnie jako milionera w ferari który spędza wakacje na hawajach.
A jeśli ktoś zaczyna od bańki to chyba widzi siebie za 2 tyg jako miliardera który kupuje wyspę na szeszelach a na wakacje lata w kosmos.
Gdzie jest zdrowy rozsądek?
Einstein już kiedyś się o tym wypowiedział "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

hannibal
Gaduła
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:05

Nieprzeczytany post autor: hannibal »

pożyczy mi ktoś dolara bo mam tylko 999 tys $ ???? :lol:

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

xmmm pisze:
Wirus pisze:Naprawdę kierujesz to szkolenie do osób z kontem powyżej $1 milion? Dalej już nie chciało mi się czytać, nie ma sensu ;-)
Powyższe zdanie właściwie streszcza moją pierwszą myśl ale dorzuce coś od siebie. Szkolenie jest dla początkujących którzy nie potrafią zarabiać a kilka linijek niżej jest jak grać 1 mil $, po prostu brak mi słów.
Spotykając początkującą osobę która chce wejść na rynek z kasą 10 tys czy więcej powinno się jej strzelić prewencyjnie przez łeb i powiedzieć że niech najpierw wpłaci 100 zł i zrobi z tego 200 przy ryzyku 1% na pozycję.
Oki, usunąłem ten fragment, po prostu powiem co mam powiedzieć dla tych grup ale nie będzie to w informacji na temat szkolenia, to dla mnie margines ale jak widzę budzi niepotrzebne kontrowersje.

Być może rozbuduję fragment szkolenia poświęcony konsekwencjom podejmowania tradingu bez przygotowania na dużym koncie, jakies mam chyba szczęście, że co jakiś czas trafiam na takie horrorystyczne historie, ale w przeciwieństwie do Kolegi mam do tego dystans.

Stracili miliony? To co, ich problem. Mało, że stracili to teraz nie chca przestać i chcą się koniecznie odegrać. Kiedyś się tym przejmowałem, teraz tylko ewentualnie uprzedzam o skutkach i już mnie wcale nie dziwi, że nie chcą słuchać. Ich sprawa. A ci co zarabiają mają z czego żyć. Po prostu tak to funkcjonuje, żeby ktoś zyskał, ktos inny musi stracić, to gra o sumie ujemnej.
Badania traderów

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

To prawda nie można się wszystkimi przejmować, jak stracił pieniądze przed szkoleniem nie można nic na to poradzić, ale jeśli ktoś po szkoleniu wpłaci bańkę do brokera bo on był na szkoleniu gdzie uczyli jak zarządzać 1 M$ to trochę inna sprawa.
Żelazną podstawą każdego szkolenia powinno być jak minimalizować ryzyko i koszty nauki.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

eMisiek idea szlachetna, jeśli nie ma w tym "ukrytych opcji dodatkowych" za które będzie trzeba dopłacić to dobry pomysł. Po prostu przedstawiłeś to bardzo marketingowo i zaraz się pojawiają podejrzenia tych co trochę grają.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

hannibal pisze:pożyczy mi ktoś dolara bo mam tylko 999 tys $ ????
Ja Ci pożyczę, ale i tak Ci będzie brakowało jeszcze 999$ ...

ODPOWIEDZ