Price Action w akcji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

@jackub masz rację. Na pewno to sprawdzę, teraz nie miałem na to zbyt dużo czasu ale teraz spokojnie się temu właśnie będę mógł się poświęcić.

Tymczasem wczoraj wszedłem w pozycję długą na EURUSD. Objęcie hossy na wsparciu skłoniło mnie, by wejść na rynek. Po tym jak wykres poszedł 10 pipsów powyżej wejścia, SL przestawiłem na BE. Kolejne 20 pipsów do góry i znowu przestawiony SL tym razem na 10 pipsów powyżej wejścia. Niestety wtedy wykres zaczął się cofać i uruchomił SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Wczoraj zająłem pozycję długą na USDCAD. Trend wzrostowy, oraz formacja młotka na wsparciu na interwale H4 skłoniła mnie, żeby wejść pozycję. Gdy wykres poszedł w górę na 10 pipsów od momentu wejścia, przesunąłem SL na BE. Przy pierwszym celu jaki sobie wyznaczyłem zrealizowałem 50% pozycji, a na resztę przesunąłem SL na ok 40 pipsów zysku. Niedługo po tym miały być ogłoszone minutes z USA także nie chciałem ryzykować i dlatego też postawiłem SL w takim miejscu i w sumie dobrze bo jeszcze przed minutes wykres zszedł na dół wyrzucając mnie z rynku. Co prawda nie osiągnąłem drugiego celu ale ogólnie pozycja w zysku także ok :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Dzisiaj rano zająłem pozycję krótką na NZDUSD. Trend wyraźnie spadkowy, wykres pod dość ważnym poziomem i dodatkowo formacja spadającej gwiazdy sprawiła, że zdecydowałem wejść w pozycję. Niestety dane o 14:30 zachwiały wykresem i uderzyły w SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: jackub »

troche trudno sie zorientować gdzie wlaściwie zajmujesz pozycję, moglbys zaznaczyć linią pionową moment (czas) zajęcia pozycji, bo określenie " dzis rano .... dodatkowo formacja spadającej gwiazdy..." naprawdę nie okresla w którym miejscu nastąpiło wejście w rynek...
Powodzenia...

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Nie miałem jak zrobić tego wczoraj więc robię to dzisiaj. Zająłem kolejną pozycję, tym razem AUDNZD (wejście zaznaczyłem na pomarańczowo). Transakcja została zawarta 10.09, a zamknąłem ją dnia następnego.
Powody wejścia:
- opór na H4
- formacja spadającej gwiazdy na H4 i H1
Na początku wykres szedł zgodnie z założeniami ale niestety potem się odwrócił i uruchomił SL, który przesunąłem
w międzyczasie na 10 pipsowy zysk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
matman
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:39

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: matman »

A co z analizą na D1? Chyba warto sprawdzić jaki tam trend panuje zanim się weźmie setupa na H1?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wystarczy popatrzec na te swieczki na H4, zeby miec pojecie o sporym momentum ceny.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

@matman Oczywiście można tak zrobić ale akurat w tym przypadku jednak całkowicie dla mnie wystarczająca była analiza na H4.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Kolejna transakcja na AUDNZD. Niestety wrzucam ją dopiero teraz, nawał pracy nie pozwolił mi zrobić tego szybciej. Wszedłem w pozycję długą. Powody wejścia:
- wyjście górą z trójkąta
- na interwale H1 oraz H4 pojawiły się formacje objęcia bessy i młotka (przynajmniej ja je tak interpretuje).
Transakcja zakończyła się na TP, także póki co daje ta para zarobić :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Czas na kolejną pozycję, tym razem krótką, na parze NZDUSD. Powody wejścia:
- opór na H4,
- na H1 coś w rodzaju spadającej gwiazdy.
Transakcja zakończona na blisko 60 pipsowym zysku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ