Price Action w akcji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: highend »

usdcad -> 1.28 leci i potem pewnie UP. przecież widać gdzie jest wsparcie...
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

@DavidFx - zawsze to też jakaś strategia :)

Każdy inwestuje indywidualnie i na wykresie widzi coś innego. Dla mnie to podwójny szczyt i historyczne opory.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

DavidFx pisze:
irmentruda pisze:no i co to Monthly pokazuje Ci? pojdzie w gore czy w dol?

rzuć monetą to będziesz wiedział :D
ot i to najlepsza metoda.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Zazwyczaj tego ie robię ale dzisiaj wszedłem w pozycję krótką na EURUSD przed danymi, które okazały się zaskakująco słabe dla dolara. Przez to wykres wyskoczył do góry. Na EURUSD mamy trend spadkowy, dlatego spadająca gwiazda zaznaczona na pomarańczowo sprawiła, że postanowiłem wejść w pozycję krótką. Sam jestem na siebie zły z zawarcia takiej transakcji ale miałem każde swoje wejście notować co więc czynię. Strata na poziomie 1,5% także MM utrzymany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Jak widze cena wykonała ruch 1:1 a ty nie przesunałeś SL na BE.....

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Nie zrobiłem tego ponieważ SL przestawiam na BE w momencie kiedy cena schodzi 30 pipsów poniżej/powyżej wejścia. Uważasz, że jednak lepiej by było przestawiać SL na BE w momencie kiedy cena zrobi 1:1?

jackub

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: jackub »

fabian2 pisze:Nie zrobiłem tego ponieważ SL przestawiam na BE w momencie kiedy cena schodzi 30 pipsów poniżej/powyżej wejścia. Uważasz, że jednak lepiej by było przestawiać SL na BE w momencie kiedy cena zrobi 1:1?
Są rózne szkoły, powinienes sprawdzić swoje trady , które do tej pory zrobiłeś i zobaczyć jaki byłby wynik przy przesuwaniu na BE po ruchu 1:1 , lub ileś tam pipsów -- co wynikałoby z strategii, dobrze jest porobić sobie takie statystyki --- jeśli jest jakaś statystyczna przewaga jakiegoś rozwiązania to chyba nieźle jest ją stosować.....
Ja też byłem szort, ale odwróciłem trade i wygrzebalem się nawet z niezlym zyskiem ... chociaż momentami mokro w gaciach było

Awatar użytkownika
matman
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:39

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: matman »

fabian2 pisze:Na EURUSD mamy trend spadkowy, dlatego spadająca gwiazda zaznaczona na pomarańczowo sprawiła, że postanowiłem wejść w pozycję krótką.
Popatrz na długą świecę wzrostową na H4 która właśnie się utworzyła gdy na H1 utworzyła się spadająca gwiazda.
Przed wspomnianą świecą masz jeszcze nieco niżej dodatkowy sygnał na H4 - objęcie hossy. Oba te czynniki wskazywały na duże prawdopodobieństwo ruchu w górę.

fabian2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 15:50

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: fabian2 »

Co do strategii związanej z pipsami nigdy nie sprawdzałem tego sam. Bardziej zawierzyłem temu co jest w materiałach w internecie i na różnego szkoleniach i na pewno to sprawdzę.
Co do objęcia hossy, staram się grać zawsze z trendem. Na H4 jak i na H1 osobiście widzę bardziej trend spadkowy, dlatego nie zwracałem uwagi na objęcie hossy, które jest tam rzeczywiście.

jackub

Re: Price Action w akcji

Nieprzeczytany post autor: jackub »

fabian2 pisze:Co do strategii związanej z pipsami nigdy nie sprawdzałem tego sam. Bardziej zawierzyłem temu co jest w materiałach w internecie i na różnego szkoleniach i na pewno to sprawdzę.
W nic nie wierze, zawsze sprawdzam wszystko co moge, zabiera to trochę czasu, ale to świetna nauka... :D

ODPOWIEDZ