Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

bako44 pisze:
21 paź 2020, 11:46
dzięki serdeczne za odpowiedz, takie miałem podejrzenie ale nie sadziłem, ze spread może wzrosnąć aż tak znacząco.
a jaka rada aby nie wpadać w pułapkę godziny cudów? (widzę już kilka moich transakcji ok.23 zostało tak wyrzuconych - na szczęście na demo ;). Czy zamykać pozycje przed 23? rozszerzać na noc SL?
z góry dziękuję, pozdrawiam
To, co zrobisz, zależy od Ciebie ;). Musisz sobie dostosować wybór do strategii. Jeśli grasz długo- czy średnio-terminowo to wiadomo, że lepiej będzie przesunąć SL lub nawet go zdjąć na ten czas, niż codziennie na nowo płacić spread / prowizję, ponawiając pozycję. Przy krótkim terminie zależy od sytuacji ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
21 paź 2020, 14:51
bako44 pisze:
21 paź 2020, 11:46
dzięki serdeczne za odpowiedz, takie miałem podejrzenie ale nie sadziłem, ze spread może wzrosnąć aż tak znacząco.
a jaka rada aby nie wpadać w pułapkę godziny cudów? (widzę już kilka moich transakcji ok.23 zostało tak wyrzuconych - na szczęście na demo ;). Czy zamykać pozycje przed 23? rozszerzać na noc SL?
z góry dziękuję, pozdrawiam
To, co zrobisz, zależy od Ciebie ;). Musisz sobie dostosować wybór do strategii. Jeśli grasz długo- czy średnio-terminowo to wiadomo, że lepiej będzie przesunąć SL lub nawet go zdjąć na ten czas, niż codziennie na nowo płacić spread / prowizję, ponawiając pozycję. Przy krótkim terminie zależy od sytuacji ;)
Poczytaj ten artykuł.
Jest on nieco stary, ale same podstawy nadal obowiazują.
post808993.html#p808993
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bako44
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:11

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: bako44 »

super, jutro zabiorę się za lekturę. a czy istnieją pary, które się opierają kilku, kilkunastokrotnym wzrostom spreadu w nocy?
grając nawet w średnim terminie, gdzie pozycja może być otwarta np. 2-3 dni ciężko chyba ustawiać tak szeroki SL
ostatni przykład na parze EURCHF średni spread w dzień był ok. nastu pipsów, w nocy wzrósł do ponad 120.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na spread nie ma mądrych. Im większa płynność danego instrumentu, tym mniejsza szansa, że spread się rozszerzy ALE istnieje szereg wyjątków, które miały już miejsce ;)

Na "zbyt bliski" SL jest inne wyjście - zmniejszenie wolumenu transakcji. Tym samym możesz sobie pozwolić na szerszy SL przy utrzymaniu takiego samego poziomu ew. straty w $.

Nie ma jednej, słusznej metody. Sam musisz doprecyzować szczegóły swojej strategii i zarządzania ryzykiem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

bako44 pisze:
21 paź 2020, 21:51
super, jutro zabiorę się za lekturę. a czy istnieją pary, które się opierają kilku, kilkunastokrotnym wzrostom spreadu w nocy?
grając nawet w średnim terminie, gdzie pozycja może być otwarta np. 2-3 dni ciężko chyba ustawiać tak szeroki SL
ostatni przykład na parze EURCHF średni spread w dzień był ok. nastu pipsów, w nocy wzrósł do ponad 120.
Albo masz strasznie kiespkiego brokera albo nie wiesz co to jest pips. Naście pipsów na parze EURCHF to rzadko mozna spotkac u kogokolwiek w dzień. Przypomne że pips=0,0001 ceny. Co do problemu jaki poruszyłes wcześniej to właśnie spadek płynności jest tego przyczyną. W porze nocnej naszego czasu. Popatrz sobie na pare EURPLN albo USDPLN w nocy to tam to dopiero luki zobaczysz :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

... można "wybaczyć" początkującemu, że nie wie jak stare jest MT4 i pozostawiono tam punkty jako pipsy po rozszerzeniu kwotowań o 5 cyfrę po przecinku... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bako44
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:11

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: bako44 »

dzieki za wyrozumiałość ;) zorientowałem się rano, że raczej pisze o PUNKTACH nie pipsach ;) ale już było za późno na edycję posta ;) raz jeszcze wielkie dzięki za dobre rady. Zapewne wrócę tu nie raz z kolejnymi pytaniami ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bako44 pisze:
21 paź 2020, 21:51
super, jutro zabiorę się za lekturę. a czy istnieją pary, które się opierają kilku, kilkunastokrotnym wzrostom spreadu w nocy?
grając nawet w średnim terminie, gdzie pozycja może być otwarta np. 2-3 dni ciężko chyba ustawiać tak szeroki SL
ostatni przykład na parze EURCHF średni spread w dzień był ok. nastu pipsów, w nocy wzrósł do ponad 120.
Są brokerzy, którzy oferują stałe spready, ale tylko w określonych godzinach, np.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bako44
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:11

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: bako44 »

witam wszystkich.
dziś chciałbym podpytać o wybór najlepszej strategii, horyzontu czasowego.
mam myślę dość dobre podstawy z analizy technicznej (śledzę wykresy kilka lat, wiedzę podpieram książkami, materiałami wideo, forami). Obecnie od roku czytam, oglądam tutoriale, gram na rachunkach demo wykorzystując powiedzmy w moim rozumieniu "price action" ;) Pracuje w godzinach 9-17 ale jestem wtedy przy kompie i zawsze znajdę kilka minut na zerknięcie na wykres, później więcej czasu mam w godzinach 21-24.
ostatnio przeglądając różne materiały nt. horozontu czasowego większość mówi o strategia średnioterminowych nie przekraczających jednego dnia. Czy faktycznie tak jest? Czy nie istnieje rynkowe podejście mówiące o trzymaniu pozycji 2-3dni? Czy to ma jakiś sens czy należy skupiać się na jednym dniu albo w ogóle na zdecydowanie dłuższych horyzontach?
I jeszcze jedno odnośnie dni tygodnia. Wczoraj w kilku artykułach zauważyłem informację, że lepiej omijać poniedziałki i piątki, to prawda?
będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

bako44 pisze:
23 paź 2020, 09:23
witam wszystkich.
dziś chciałbym podpytać o wybór najlepszej strategii, horyzontu czasowego.
mam myślę dość dobre podstawy z analizy technicznej (śledzę wykresy kilka lat, wiedzę podpieram książkami, materiałami wideo, forami). Obecnie od roku czytam, oglądam tutoriale, gram na rachunkach demo wykorzystując powiedzmy w moim rozumieniu "price action" ;) Pracuje w godzinach 9-17 ale jestem wtedy przy kompie i zawsze znajdę kilka minut na zerknięcie na wykres, później więcej czasu mam w godzinach 21-24.
ostatnio przeglądając różne materiały nt. horozontu czasowego większość mówi o strategia średnioterminowych nie przekraczających jednego dnia. Czy faktycznie tak jest? Czy nie istnieje rynkowe podejście mówiące o trzymaniu pozycji 2-3dni? Czy to ma jakiś sens czy należy skupiać się na jednym dniu albo w ogóle na zdecydowanie dłuższych horyzontach?
I jeszcze jedno odnośnie dni tygodnia. Wczoraj w kilku artykułach zauważyłem informację, że lepiej omijać poniedziałki i piątki, to prawda?
będę wdzięczny za pomoc.
Jedyna prawda jaka istnieje w tradingu opartym o wykresy zmian ceny w czasie to wykres, i tylko wykres.
Interwały są po to, żeby nie trzeba było mieć ekranu wielkości 100 metrów.
Zawsze warto tradować co najmniej dwoma interwałami, tzw. prowadzącym i transakcyjnym.
Natomiast, wykres nie będzie się dopasowywał do do ciebie, ani do twojego czasu wolnego na trejding.
Także, nie istnieją żadne zasady, że dany swing będzie trwał 1-2-3, dni, czy krócej, czy dłużej.
Jest wiele czynników, które o tym decydują, i większość z nich jest niewiadoma przed czasem ich zaistnienia.

Zapraszam do mojego Dadas Trading Room na Discord!
Link w profilu, ten do WWW.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ