IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Czemu gracie na tym pradawnym mt4 czy mt5? ICM ma wspaniałego cTradera ale tylko dla konta RAW. Jeśli standard to znaczy wyższe spready a brak prowizji to ok mt4 a mt5 to przecież niewypał jest. Mam na xtb xStation i na ICM cTradera i wcześniej byłem na mt4 to jak maluch i bmw.

Mam konto w UK w banku w gbp oczywiście mam konto PayPal GBP oczywiście i założyłem konto w ICMarkets w GBP oczywiście. ICM to australia więc przelewy zagraniczne z banku i do płatne nie wchodzą w rachubę. Nie będzie przewalutowania. Broker przy wpłatach PayPal wypłaca chyba tylko w ten sam sposób. Co do karty nie jestem pewien na czacie powiedzieli że jak zasilam karta mogę wycofać pieniadze i na karte i przelewem. No ale to jest płatne to odpada, Moje pytanie wpłacac i wypłacać kartą debetową czy przez PayPal. Nie wiem jaką prowizje ma Paypal ale obie metody chyba sa ok jak nie robi się przewalutowania?

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MT4 wygrywa tym, że był... pierwszy ;) Wielu ludzi się do niego przyzwyczaiło, ma swoje wskaźniki, EA... Dużo narzędzi jest dostępnych bezpłatnie.

Odnośnie wpłat/wypłat.
Wpłacając kartą 500 GBP, możesz wypłacić w ten sam sposób również tylko 500 GBP. Resztę, czyli wypracowane zyski, trzeba przelewem lub PayPalem / Skrillem.
PayPal pobiera swoje prowizje - cennik masz na stronie. Z mojego doświadczenia PP jest OK ale tylko dla mniejszych transakcji. Jeśli planujesz wpłacać/wypłacać po kilka tysięcy, to ostatecznie lepiej jest przełknąć prowizję banków i np. wypłacać rzadziej. Środki przygotowane do wypłaty można sobie wydzielić np. na subkonto w ICM. Do Polski przelew dociera w ciągu 2 dni max. więc pod tym względem jest bardzo OK.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Dziękuję za odpowiedź.
Jesteś pewien że na kratę można wypłacić tylko tyle ile się wpłaciło i nie obowiązuje to tylko do 60dni od dat ostatniego depozytu? Ja z nimi jeszcze raz porozmawiam na chat. PayPal wiem że bierze sporo bo jak wpłacałem z uk na polskie konto to od 1000gbp było 300pln straty względem karty ale tam miałem przewalutowanie z gbp na pln zrobię przelew z pay pal i zrobię kartą i porównam u nich minimum na pierwsze zasilenie to 200gbp potem chyba mozna mniejsze kwoty.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Rozmawiałem z nimi i wpłacając depozyt np w wskości 1000euro. zarobiliśmy 10k euro. Pierwszy tysiąc musimy wypłacić ta samą metodą co wpłaciliśmy jest to traktowane jako zwrot kosztów jak w sklepie jak cos oddajemy. Pozostałe zarobione 9k możemy wypłacić już dowolną metodą.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Wpłata przez PayPal w gbp żadnych kosztów. Z konta banku znika kasa i pojawia się u brokera. żadnych prowizji pieniądze natychmiast.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

valkiria pisze:
08 wrz 2020, 11:26
Wpłata przez PayPal w gbp żadnych kosztów. Z konta banku znika kasa i pojawia się u brokera. żadnych prowizji pieniądze natychmiast.
Wpłata tak, ale nie wiem czy dobrze pamiętam, że przy wypłacie coś pobierało. Warto sprawdzić na małej kwocie ;).
Dawno nie korzystałem z PP.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Może tak być czasem bo jak sprzedam coś przez PP to potrącają coś zobaczymy sprawdzę też kartę. Tylko na razie się gdzieś zawieruszyła. W sumie jak nie ma przewalutowania to też powinno być za darmo i na karcie juz w obie strony.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

No i dalej nie wiem, więc zapytam jeszcze raz:

Napiszcie jak sprawuje się ogranicznik skoku (zakres rynkowy po angielsku market range) w CTraderze w realu i czy napotkaliście tam jakieś slippage, no i czy stop loss też jest taki dobry jak w MT5?

Dzięki raposo za wytłumaczenie, że to slippage, a nie requot :564: .
Oanda - slipów nie pamiętam, ze stopami coś mi się przypomina :wink: 10 lat temu to był dziki zachód, teraz jest cywilizacja, a może mi się tylko wydaje, bo otwieram trejdy bez sakramentu stop lossa. W Oa i CMC poślizgi są, egzekucja w 2 sekundy zamiast 1, przeskok ceny o spread może dwa, ale rzadko. IC jest świetnym brokerem z wyjątkiem tych poślizgów, nawet gdyby zwracali podwójną wartość slippage, nie grałbym tam.
Obrazek

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: valkiria »


Awatar użytkownika
kaiwzoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: kaiwzoj »

Broker bezproblemowy, wyplata przelewem na konto w 2 dni.

ODPOWIEDZ