BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 12:11
Jak dla mnie, to totalnie nieuzasdniony Long po tej cenie.
Dlaczego?
Ponieważ rynek był dokładnie pod potencjalnie silnym oporem.
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 11:40
@dzikson,
A to znaczy, że cena nie może przebić wsparcia i odwrócić w dół?
Twoją wcześniejszą wypowiedź należy zmienić do tej sytuacji, "A to znaczy, że cena nie może przebić oporu i iść dalej do góry?" :564:
ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 12:11
Wniosek z tego, że niestety, ale to wszystko, o czym napisałeś nie ma najmnieszego znaczenia, a tobie jedynie się udało.
Ja miałem Short:
2020-08-25_121004.jpg
On zarabiał i był już 50 pips na plus, ale ja liczyłem na więcej i wyszło ostatecznie +13 pips.
Jeśli spojrzysz na H4 D1 to może zobaczysz to co ja zobaczyłem, znaczy się że flagę, dlatego wszedłem, Target mam ustalony na +400 punktów lub SL na BE. Opór o którym pisałeś pokrywał się ze wsparciem
W mojej ocenie kolega ujął to dokładnie jak ja myślę;
czerwinek pisze:
25 sie 2020, 12:13
(...) Patrzę gdzie mogą iść i staram się podłączyć pod ruch.
Możesz zapytać czemu wcześniej nie wchodziłem itp. Nie było mnie, byłem na rybach, a zaraz robię sobie urlop żeby odpocząć od wykresów trochę bo moją kobietę też już wykończyło ciągłe siedzenie bez dłuższej przerwy. Zamierzam poprostu nic nie robić konkretnego żeby się trochę zresetować
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
No, oczywiście, że może przebić tak samo opór, jak i wsparcie!
Ja nie napisałem nigdzie, że mój Short był po jakimś potwierdzeniu!
Był totalnie w ciemno, tylko według innej teorii.

Dlatego piszę, że to wszystko to jedynie fuks, zrówno twój Long, jaki i mój Short.
I te wszystkie teorie (czytaj: hipotezy), są tak naprawdę gówno warte.
Szczególnie, gdy trader coś czuje, coś widzi, ale tak naprawdę to nie wie co.
Włączając w to nawet wyższe interwały.

Tak, czy owak, życzę miłych wrażeń na wypoczynku!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Dzięki, ale to niczego nie wyjaśnia.
Ponieważ reaktywowałeś się w wątku o ZL i FBO & BO, to miałem nadzieję na konkrety, a ty piszesz tylko o swoich odczuciach.
To nie jest dobra baza do skutecznego trejdingu.
To przykro mi niestety ale nie jestem bardziej w stanie pomóc. Nie wiem co oznacza konkrety, konkret jest na wykresie, nie będę się powtarzał napisałem jak zamierzam grać i tego będę się trzymał. Czy to jest baza do skutecznego tradingu to się okaże, ale ogólnie celem jest koszenia pipsów średnio 50 tygodniowo czyli 10 dziennie. Przy dobrej analizie jest to bardzo realne nawet ze sporym plusem. Moje wstępne wejścia i zagrania jak narazie wyglądają bardzo pozytywnie.
Ogólnie nie wiem czego Ty oczekujesz od od ZL, BO FBO itd dla mnie to są tylko poziomy którymi w jakiś sposób się sugeruję gdzie chcę iść w którą stronę itd, reszta co mnie interesuje jest na wykresie i gram co widzę. Np z Twojego wykresu ja nic nie widzę, ja na swoim mam tylko wykres i parę kresek poziomy i to mi w zupełności wystarcza.
Jeżeli piszesz że wszystko to fuks, że szczególnie, gdy trader coś czuje, coś widzi, ale tak naprawdę to nie wie co, czyli jeżeli nie wiem co to może lepiej odpocząć czasami, bo jeżeli się męczyć i liczyć na łut szczęścia to faktycznie nie wiadomo o co chodzi.
Ja mam swój plan, poukładane swoje założenia i tego się trzymam.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W trejdingu działa tylko jedno:
Sposób na zarobienie więcej niż się straciło, gdy już udało się korzystnie wejść na pozycję.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@dzikson,
Patrzę na H4, i nic tam nie widzę (wczoraj o wspominanej godzine), jedynie poziom oporu.
[DAX30]H4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
25 sie 2020, 14:14
@dzikson,
Patrzę na H4, i nic tam nie widzę (wczoraj o wspominanej godzine), jedynie poziom oporu.
Napisałem że zobaczyłem flagę przez co zakładałem znaczny ruch w górę po wyjściu z formacji, nie rozgrywałem tego wcześniej bo mnie nie było, a miejsce w którym wszedłem było ryzykowne, ale brałem to pod uwagę że mogą zrobić korektę przez pójściem dalej w górę. Korektę zrobili teraz ale mniejszą niż się spodziewałem, oczekiwałem raczej dłuższego ruchu w górę a potem korektę o zasięgu jaki zrobili dziś, ale trudno, nie ja steruje kursem, trzeba się dostosować.
Zaznaczona kopka pusta to miejsce gdzie powinienem szukać miejsca na wejście czyli po wyjściu z formacji. Kropka pełna to moje oczekiwania które się nie spełniły bo kurs zatrzymał się na lokalnym wsparciu. Dziś również zapewne dużo osób szukało szortów i nawet na tym zarobili jak nie mieli życzeniowych oczekiwań, ale jak widać co kurs zrobił. Ja po za rynkiem bo ostatnia pozycja BE, a dziś już nie pilnowałem wykresów. Nadbicie oporu który objąłem prostokątem jest dla mnie całkiem realne, a zasięg kończy się na oporze z początku roku.
Gdyby ktoś pytał skąd prostokąt to OB, nie wypełniony ale dużo osób skorzystało z tego bo gdzieś tam wklejałem i myślę że wtedy szorcili aż miło 8)

Obrazek

P.S.
Co do tych wrażeń na wypoczynku to nigdzie się nie wybieramy (u siebie "bezpieczniej") ale i tak pogoda jest straszna więc za dużo nie poszaleje..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dodam tylko że to co wkleiłem wyżej to nie jest coś na tyle pewnego że na siłę wchodził bym w to w ciemno. Jak widzimy wczoraj kurs jeszcze nadbił ostatni szczyt, ale nie mogę zakładać że cały czas będą wzrosty. Jeśli kurs zawrócił by do wyznaczonego kanału to w tamtym miejscu będę obserwował czy nie ma przesłanek na odwrócenie mojego myślenia nastawiając się na szorty. Póki co wrócę zapewne w przyszły tygodniu i wykres będzie już inaczej wyglądał co będę mógł go przeanalizować na nowo
edit.
dodałem to aby ktoś zaraz mi nie zarzucił po przeczytaniu że przezemnie stracił pół depo bo wszedł bo miały być wzrosty..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Fajnie by było, gdyby kolega czerwinek wklejał swoje trejdy.
Te nieudane też.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

To może dzisiejszy dax
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

[DAX30]M15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ