Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Początek miesiąca z brakiem zysku oraz błędem.
Rano myślałem o wzrostach i nie trafiłem najpierw edka (-4,5p) a potem ejka (-3,4).
Po południu agresywniej spróbowałem eski na gejku ale także nietrafione i -10,1p.

Później już nic ciekawego nie było i powinienem zakończyć dzień (było -1,1%) ale pozwoliłem sobie na emocje: aby mieć początek miesiąca na plus... I tak była huśtawka w obie strony i 3 minusy na USDCAD. Przez takie błędy nie mogę czuć się poważnym traiderem. To był duży błąd i mam nadzieję że więcej już się nie powtórzy.

Przy okazji rozmyśleń postanowiłem uprościć swój EKG. Obecnie obserwuję 11 par i DAX a na ekranie miewam jednocześnie od 6 do 8 wykresów. To utrudnia i tak nie łatwą pracę. Zostawiam 5 par walutowych i jednocześnie 3 na ekranie. Teraz latam między wieloma wykresami a jednocześnie pracuję i tak na prawdę "nie znam" dobrze jakieś konkretnej pary, której jestem pewien. Pora to zmienić.

Dzisiaj: -2,57%
Konto za bieżący miesiąc: -2,57%
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Myślałeś by skupić się na jednym instrumencie?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Pomaga mi obserwacja zależności między kilkoma wykresami. Nie tylko crossów. Czekając na określony scenariusz czasami pomagają mi inne pary, które są wtedy rodzajem wskaźnika. Tak przynajmniej do tej pory to odczuwałem. Sprawdzę drugą stronę medalu.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj dwa scenariusze.
Pierwsza L na EURGBP nietrafiona: -4,7p
Druga L na EURCHF niewykorzystana: dwie pozycje wycięte na ciasno przesunięty SL przed danymi.

Wynik dnia: -0,98%
Konto za bieżący miesiąc: -3,52%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Cześć, dodam od siebie. Skupienie się na kilku parach walutowych to dobra droga. Ja w swoim portfelu mam ekspozycję na około 10-15 instrumentów ciągle, portfel jest zbudowany na długi termin, skalpowanie tylko po to by na swapy dzienne dorobić ale to bardziej dla fanu. Pozycje pracują od kilku miesięcy (od lutego marca) i pewnie jeszcze 2-5 miesięcy postoją. Łapie się punkty przesileń, część oddaje na określonych poziomach i odkupuje po niższych cenach.
Dodaj do tego kruszce i surowce (kawa, kakao. cukier, kaz, aluminium, miedź) zbuduj sobie portfel z odpowiednio dobranymi instrumentami i pozycjami. Proponuje przenieść się na świeczki od H4 wzwyż (H1 pomocniczo) i obrać trochę dłuższy horyzont czasowy, a zobaczysz,że efektywność wzrośnie.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nigdy nie rozumiałem powodu żeby skupiać się na jednym instrumencie. Przecież im więcej instrumentów to tym więcej okazji do zawarcia pozycji. Ogarniając więcej instrumentów można skupić się na lepszych wejściach i tym samym uczynić trading bardziej efektywnym. Dobre systemy uwzględniające kontekst generują zbyt mało sygnałów aby grać tylko na jednym instrumencie. W efekcie aby jednak być na tym rynku robi się później z tego taka AT jaką stosują analitycy czyli AT służąca do komentowania sytuacji rynkowej bez względu na to jaka jest w danej chwili a nie AT skupiająca się na systemach, wejściach i metodach uzyskania przewagi.
Poza tym ogarnianie większej ilości instrumentów nie musi być czasochłonne. Ja analizuję około 15-20 instrumentów na minutę, kilka sekund na wykres. Co najmniej kilkaset a nawet więcej takich analiz (liczba instrumentów*interwały) przypada na jeden sygnał wejścia co odróżnia mój trading od stylu osób grających na jednym instrumencie.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@tequila,
dzięki za sugestie. Poruszyłeś temat longterm od którego zawsze uciekałem i mam okazję poważnie się nad tym zastanowić. Akurat na weekendowe przemyślenia :) Jeszcze się do tego odniosę :564:

@alinoe,
nie miałem na myśli skrajności z oby stron. Tylko jeden instrument do skalpingu nie brzmi dobrze. Ja jednak nie radzę sobie w obecnej sytuacji z 12 instrumentami przy skalpingu. Uważam, że dla mnie to zbyt dużo. A może nie potrafię tego skutecznie ogarniać... Na razie spróbuję skupić się na 4 instrumentach, które będą miał na jednym wykresie jednocześnie.
Podziwiam jeśli potrafisz tyle instrumentów ogarniać jednocześnie przy skalpingu! Wychodzi doświadczenie. Skorzystam z porad i będę dalej szukał w tym swojego traidingu. Dzięki :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiaj rynek wakacyjnie: Stany świętowały i mało się działo a dodatkowo piątek.
Znalazłem jedną sposobność do bycia na rynku w S na kablu.

W pełni nie udało się wykorzystać. Pierwszą 1/4 zamknąłem (+5,8p) w miejscu gdzie mogłem szukać dołożenia drugiej pozycji. Spadła pewność siebie po ostatnich wynikach. Kolejna 1/4 była już za +20,4p a potem mniejsze odcięcie najdłuższego ruchu na +23,2p. Resztę poodcinałem na mniejszych plusach.

Wynik dnia: +0,7%
Konto za bieżący miesiąc: -2,84%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj bez wejścia.
Dzisiaj rano miałem scenariusz na L na kablu ale cena z potwierdzeniem zrobiła okazję na S to nie kłóciłem się z rynkiem.
Wejście na przebicie, którego nie trafiłem ale SL (10.8p) ustawiłem z zapasem i akurat wytrzymało fałszywkę oraz spreed. Pierwszą cząstkę odciąłem tak aby reszta po ewentualnej cofce i przesuniętym ciasnym SL nie dała z tego ruchu minusa. Pierwsze +10.2p wpadło. Później średnio wykorzystałem zakres ponad 20p bo największe odcięcie było na +15.1p a dwie ostatnie na BE.
Zabrakło wyższego poziomu spekulanta aby wrócić do porannego pomysłu na L i od razu pozamieniać pozycje. W górę cena zrobiła 4 razy większy ruch. Jest podpowiedź rynku co mam zrobić aby polepszyć swoją bytność na FX.

Wynik dnia: +0,46%
Konto za bieżący miesiąc: -2,39%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Zacząłem wczoraj dzień od szukania pomysłu na L na edku. Dłuższą chwile cena utknęła ale zdecydowałem się w końcu na wejście. Pół sekundy później wystrzelili do góry ale nie poradzili sobie z nowym H to zdecydowałem się zamknąć na 0.
Sytuacja dosyć szybko zmieniła się na S i tak też wszedłem na przebiciu. Cena zrobiła książkową korektę to dołożyłem drugą pozycję. Dalej już ładnie szło. Zakres ruchu był na skromne 15p to dużo z tego nie wyciągnąłem ale dzięki podwójnym wejściu było około +1,3% jak zamknęło ostatnie odcinki na BE.
W drugiej części dnia znowu szukałem L na edku ale tam już nie było tak książkowo jak rano. Rynek ze Stanami zachowuje się dla mnie inaczej niż tylko sama Europa rano pod kątem budowanego scenariusza. Na L się nie załapałem a na dodatek źle oceniłem możliwą zmianę kierunku/korektę i wszedłem w S, którą szybko wycięli na -5,1p.
Sam koniec dnia to błąd. Bez utworzonej formacji do zajęcia pozycji pomyślałem że cena na kablu jest już wystarczająco wysoko i łapałem S na nowych H. Szybka strata -6,7p i kosztowna lekcja.

Wynik dnia: +0,45%
Konto za bieżący miesiąc: -1,95%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ