Z betonowego lasu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

Cześć,

Zaczynam ten dziennik w celu usystematyzowania swojej wiedzy plus wzbogacenia jej o wiedzę innych użytkowników. Mam nadzieję że ten wątek zgromadzi osoby mające coś do powiedzenia. Trolli będę regularnie zgłaszał. Tu ma być wiedza nie dyskusje o tym kto ma większego.

Jeśli chodzi o mnie na fx jestem ok 6 lat. Ostatnie 4 lata każdy rok kończony z zyskiem. Nigdy nie uwaliłem konta choć na samym początku miałem po prostu fart. Na podstawie tych lat mogę stwierdzić że najlepiej sprawdza się strategia szukania 1-2 dużych trejdów rocznie które pozwalają zarobić solidny procent a reszta to skubanie drobniaków które z siła procentu składanego na koniec roku robią robotę. Obecnie odbudowuje kapitał po zjeździe na ropie.

Strategia
To jest pewnie coś co wszystkich interesuje. Jeśli chodzi o longterm trejd to po prostu szukam czegoś co jest tanie ale ma dobre fundamenty.
Skubanie short term robię w oparciu o pivoty fibo. Gdy cena wejdzie w strefę S61 szukam L jeśli jest potwierdzenie PA lub w R61 szukam S.
Nie stosuje SL. Nie robię tego od początku i nie położyłem konta dlatego że inwestuję z odpowiednim ryzykiem. Moje założenia to 0,1 lota na każde 10k PLN. Nie oznacza to że nie zamykam z ręki gdy sytuacja idzie nie po mojej myśli.

Nie nastawiam się na konkretny zysk czy to w miesiącu czy w roku. Inwestowanie to maraton. Grunt to zarobić kilka procent więcej niż inflacja. Moje podejście do inwestowania w ostatnich miesiącach się mocno zmieniło więc będzie to nie tylko forex ale i akcje, krypto i surowce.

Życzę sobie i Wam owocnych dyskusji :)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

Edek się wybija z konsolidacji 1.12-1.14. Czekam z L na 1.10 choć może zacznę podbierać od 1.11

https://zapodaj.net/f517f057fc78a.png.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ancymon pisze:
17 cze 2020, 18:02
Edek się wybija z konsolidacji 1.12-1.14. Czekam z L na 1.10 choć może zacznę podbierać od 1.11

https://zapodaj.net/f517f057fc78a.png.html
Mnie zawsze interesowało, dlaczego ludzie "czekają na 1.10", żeby brać L, a nie grają S, skoro ma być 1.10?
Poważnie pytam.
Logicznie byłoby grać S do 1.10 i tam brać L.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

ninjaproject pisze:
20 cze 2020, 01:14
Ancymon pisze:
17 cze 2020, 18:02
Edek się wybija z konsolidacji 1.12-1.14. Czekam z L na 1.10 choć może zacznę podbierać od 1.11

https://zapodaj.net/f517f057fc78a.png.html
Mnie zawsze interesowało, dlaczego ludzie "czekają na 1.10", żeby brać L, a nie grają S, skoro ma być 1.10?
Poważnie pytam.
Logicznie byłoby grać S do 1.10 i tam brać L.
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem post nr 1.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W taki sposób, to ja nie widzę szansy na owocną dyskusję!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ancymon pisze:
16 cze 2020, 21:45

Jeśli chodzi o mnie na fx jestem ok 6 lat. Ostatnie 4 lata każdy rok kończony z zyskiem. Nigdy nie uwaliłem konta choć na samym początku miałem po prostu fart. Na podstawie tych lat mogę stwierdzić że najlepiej sprawdza się strategia szukania 1-2 dużych trejdów rocznie które pozwalają zarobić solidny procent a reszta to skubanie drobniaków które z siła procentu składanego na koniec roku robią robotę. Obecnie odbudowuje kapitał po zjeździe na ropie.

Strategia
To jest pewnie coś co wszystkich interesuje. Jeśli chodzi o longterm trejd to po prostu szukam czegoś co jest tanie ale ma dobre fundamenty.
Skubanie short term robię w oparciu o pivoty fibo. Gdy cena wejdzie w strefę S61 szukam L jeśli jest potwierdzenie PA lub w R61 szukam S.
Nie stosuje SL. Nie robię tego od początku i nie położyłem konta dlatego że inwestuję z odpowiednim ryzykiem. Moje założenia to 0,1 lota na każde 10k PLN. Nie oznacza to że nie zamykam z ręki gdy sytuacja idzie nie po mojej myśli.

Jeśli myślisz o long term w dodatku bez stawiania SL to musisz szukać rynków w trendzie z wyższych interwałów i grać zgodnie z nim. Bo gra kontrendowo bez SL może sie bardzo źle skończyć. Juz podobny sposób inwestowania jest zaprezentowany w dzienniku "nie akceptuje straty"
nie-akcepuje-straty-t30353.html
Jak ktos sie dobrze w staty przypatrzy to zauważy, że jeden trejd o mało co nie wyzerował rachunku. I gdyby nie został zamkniety (wbrew założeniom strategii) to po depo zostałoby wspomnienie :)
No chyba że stratna pozycja będzie kiedys tam zamknieta z "palucha" ale to juz sprawa czysto techniczna ;)

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

Cblondyn pisze:
21 cze 2020, 09:01
Ancymon pisze:
16 cze 2020, 21:45

Jeśli chodzi o mnie na fx jestem ok 6 lat. Ostatnie 4 lata każdy rok kończony z zyskiem. Nigdy nie uwaliłem konta choć na samym początku miałem po prostu fart. Na podstawie tych lat mogę stwierdzić że najlepiej sprawdza się strategia szukania 1-2 dużych trejdów rocznie które pozwalają zarobić solidny procent a reszta to skubanie drobniaków które z siła procentu składanego na koniec roku robią robotę. Obecnie odbudowuje kapitał po zjeździe na ropie.

Strategia
To jest pewnie coś co wszystkich interesuje. Jeśli chodzi o longterm trejd to po prostu szukam czegoś co jest tanie ale ma dobre fundamenty.
Skubanie short term robię w oparciu o pivoty fibo. Gdy cena wejdzie w strefę S61 szukam L jeśli jest potwierdzenie PA lub w R61 szukam S.
Nie stosuje SL. Nie robię tego od początku i nie położyłem konta dlatego że inwestuję z odpowiednim ryzykiem. Moje założenia to 0,1 lota na każde 10k PLN. Nie oznacza to że nie zamykam z ręki gdy sytuacja idzie nie po mojej myśli.

Jeśli myślisz o long term w dodatku bez stawiania SL to musisz szukać rynków w trendzie z wyższych interwałów i grać zgodnie z nim. Bo gra kontrendowo bez SL może sie bardzo źle skończyć. Juz podobny sposób inwestowania jest zaprezentowany w dzienniku "nie akceptuje straty"
nie-akcepuje-straty-t30353.html
Jak ktos sie dobrze w staty przypatrzy to zauważy, że jeden trejd o mało co nie wyzerował rachunku. I gdyby nie został zamkniety (wbrew założeniom strategii) to po depo zostałoby wspomnienie :)
No chyba że stratna pozycja będzie kiedys tam zamknieta z "palucha" ale to juz sprawa czysto techniczna ;)
Longterm to na D1 conajmniej. Szukam okazji w stylu zjazd o 1000 pipsów bez korekty i patrzę czy zbliża się jakieś ważne wsparcie jak daleko są kolejne i zaczynam powoli otwierać pozycje.
Straty zamykam z ręki jeżeli widzę że idzie w przeciwnym kierunku niż oczekuje i nie widać oznak odwrotu. Nie stawiam SL z racji wycinek plus to że czasem rozstawiam drabinkę. Nie zawsze udaje się złapać sam dołek i czasem rynek przewiezie dodatkowe 100-200 pipsów ale jeśli ja celuje w 1000 to i tak spoko. Czasami nie zamykam całej drabinki tylko redukuję pozycje o 30% i ponawiam gdy jest już sygnał odwrotu.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

To o czym piszesz przypomina mi grę jednej osoby którą poznałem, i na tym przykładzie widziałem co daje wyczekanie pozycji..
Ktoś kiedyś zapytał tą osobę dlaczego nie wchodzi w ruch skoro oczekuję że i tak idą do jego zlecenia, a chłopak dał jedyna logiczną odpowiedź z którą trudno jest się nie zgodzić. Odpowiedział że nie zawsze kurs dochodzi do wyznaczonego poziomu, każdy taki trejd który nie dociera do jego poziomu mógł by być stracony, a wyczekane poziomy daj mu w 90% zysk.
Obecny poziom ceny eur/usd jest najlepszym przykładem z możliwych....
Autor czekał na poziom 1.10, i granie szortów do tego poziomu by go wywiozło, bo już od wczoraj w oczekiwaniu na dobre dane dla EU kurs ładnie reagował... To jest jeden z powodów dlaczego nie warto wyłapywać wszystkich pipsów z rynku, a nastawić się na te które są zgodne z założeniami.

Potwierdza się to o czym pisałem w innym wątku;
"forex to najuczciwszy pracodawca, wynagradza cierpliwych i dobrze wykonujących swoje zadania, kopie po dupie zniecierpliwionych leni"
A co do grania bez SL, jest to domeną najlepiej zarabiających na rynkach forexowych (duże ryzyko - duże zyski), bo cała reszta jęczy że ciągle im SL wywala.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

dzikson pisze:
23 cze 2020, 18:49
To o czym piszesz przypomina mi grę jednej osoby którą poznałem, i na tym przykładzie widziałem co daje wyczekanie pozycji..
Ktoś kiedyś zapytał tą osobę dlaczego nie wchodzi w ruch skoro oczekuję że i tak idą do jego zlecenia, a chłopak dał jedyna logiczną odpowiedź z którą trudno jest się nie zgodzić. Odpowiedział że nie zawsze kurs dochodzi do wyznaczonego poziomu, każdy taki trejd który nie dociera do jego poziomu mógł by być stracony, a wyczekane poziomy daj mu w 90% zysk.
Obecny poziom ceny eur/usd jest najlepszym przykładem z możliwych....
Autor czekał na poziom 1.10, i granie szortów do tego poziomu by go wywiozło, bo już od wczoraj w oczekiwaniu na dobre dane dla EU kurs ładnie reagował... To jest jeden z powodów dlaczego nie warto wyłapywać wszystkich pipsów z rynku, a nastawić się na te które są zgodne z założeniami.

Potwierdza się to o czym pisałem w innym wątku;
"forex to najuczciwszy pracodawca, wynagradza cierpliwych i dobrze wykonujących swoje zadania, kopie po dupie zniecierpliwionych leni"
A co do grania bez SL, jest to domeną najlepiej zarabiających na rynkach forexowych (duże ryzyko - duże zyski), bo cała reszta jęczy że ciągle im SL wywala.
Widać że chociaż ktoś przeczytał ze zrozumieniem pierwszy post. I tak jak mówisz rynek nie dojechał tam gdzie czekałem tylko od razu poszedł w górę i by była strata. Obecnie EUR/CAD pod obserwacją. Poszły pierwsze shorty na EUR/GBP.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Tu nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, a o samo zrozumienie drugiej strony i podejmowanych decyzji..
Sam długo zastanawiałem się czemu jeśli ktoś czeka za jakimś poziomem to nie gra do tego poziomu, a potem odwraca pozycji, dopiero to zrozumiałem po kilku wejściach na żywo tej osoby, zobaczyłem że wszystko jest "ruchome", a na rynku nie ma nic pewnego..

Ciekaw jestem rozwinięcia eur/gbp ze względu na trwający trend wzrostowy, ale miejsce ciekawe bo fibo 50 więc wszystko jest możliwe
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ