Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Witajcie
Całkiem niedawno starałem się wrócić na rynek po kilkuletniej przerwie ale bez powodzenia. Przeszkodą okazał się mało płynny rynek dla "duszy" skalpera. Jak wiemy ostatnie wydarzenia mocno pobudziły rynek dlatego podjąłem nową drogę powrotu.
Rachunek wystartował 1 kwietnia i minął miesiąc. Był to okres przede wszystkim odnajdywania się na rynku, weryfikacji starej wiedzy i sposobu spekulacji. Były testy i zmiany. Chociaż nie da się w pełni w tak krótkim czasie wszystkiego dopracować to jednak jestem już gotowy do stawiania sobie celów i ich realizacji.
Konto zostawiłem (był plan od początku maja działać na czystej karcie) bo nie ma się czego wstydzić jak na okres docierania i powrotu. Pomoże mi też w realizacji celu trzycyfrowego zwrotu w perspektywie roku.

Pierwszy miesiąc skończony z wynikiem +4,74%.
Drugi miesiąc rozpoczęty jednym wejściem z wynikiem +6,3p.

Wyniki do pełnego wglądu na MyFxBook - link w podpisie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Dobre podejście, taki właśnie zysk rzędu 2-3% w miesiąc ze skalpowania do według mnie najbardziej realne zyski w ogóle na fx.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jak nie było zmienności, skoro zawsze była?
Na DAX30, albo na DJI30 nie ma zwykle problemu ze zmiennością.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Ja powiem, że praktycznie gram tylko na Fx, kompletnie nie idzie mi skalpowanie na innych rynkach czy to indeksach czy surowcach. A do modnego DAXa, na którego wszyscy się rzucili za TJSem to mam awersję.
ninjaproject pisze:
04 maja 2020, 22:44
Jak nie było zmienności, skoro zawsze była?
Na DAX30, albo na DJI30 nie ma zwykle problemu ze zmiennością.
Z historii trejdów guccona też wynika, że chyba chodzi mu o forex.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

DupnySystem pisze:
04 maja 2020, 21:23
Dobre podejście, taki właśnie zysk rzędu 2-3% w miesiąc ze skalpowania do według mnie najbardziej realne zyski w ogóle na fx.
Tłumów tym nie porwiesz a nawet odstraszysz większość ale lepsza jedna wartościowa opinia niż bycie przeciętnym :564:

Zmienność -> zakres ruchu na walutach dla mojego podejścia.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Ładnie dzisiaj rynek chodził. Nie udało się jednak tego wykorzystać a jedyne wejście skończone -8.5p
Dobrze że zacząłem robić screeny bo po fakcie zobaczyłem jak się pospieszyłem.
Zaliczyłem dzisiaj jeszcze jedną rzecz po powrocie o której nie pamiętałem: presja dobrych wyników gdy publikuje się dziennik :)
To już odhaczam i dalej na luzie mogę działać.

Dzisiaj -8.5p
Wynik za maj: -0.06%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Witajcie
Ciekawy dzień dzisiaj. Udało się kilka fajnych wejść zrobić. Gorzej było z wyjściami. Poza jednym pośpieszonym pomysłem z GU szybko zakończonym na podwójnym SL pozostałe dawały zarobić ale wszystkie zakończone w okolicach 0. Wliczając prowizję razem spory minus dzienny bo -0,61%

Było +3,2 +0,6 -0,6 -7,1 -3,2 +0,9 +0,0 +0,4 -1,0
W maju wynik: -0,67%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Witam
A myślałeś czasem o zabezpieczeniu pozycji na BE i "popłynąć z nią"? A "niech se leci".
Pozdrawiam i 3maj się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

krab29 pisze:
06 maja 2020, 20:51
Witam
A myślałeś czasem o zabezpieczeniu pozycji na BE i "popłynąć z nią"? A "niech se leci".
Pozdrawiam i 3maj się.
Tak. Podobnie jak myślałem o różnych systemach. Każdy sposób coś w sobie ma. Miałem to szczęście że udało się dojść do miejsca kiedy wiedziałem że to nie jedyny czynnik decydujący o sukcesie. A ponieważ FX ma nie być nudną pracą czy zajęciem a sprawiać mi przede wszystkim przyjemność to robię to na zasadach, które pozwalają mi na takie odczucia.

Dni jak wczoraj były, są i będą. Mam aktualnie wynikowo gorszy okres ale kapitał jest dobrze chroniony. W dłuższej perspektywie to tylko momenty gdzie oddaje rynkowi ale będą się przeplatać z momentami gdy będę zabierać z rynku. W ostatecznym wyniku mam być na plus a gorsze momenty nie mogą powodować dużych obsuw kapitału.

Dziękuję za pytanie. Przypomniało mi o czymś ważnym.
Także pozdrawiam i życzę wielu pipsów!
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Zabezpieczenie pozycji to jedno, niestety przy skalpie jest często wybijane przez to że kurs robi retest. W mojej ocenie lepszym rozwiązaniem jest wyjście z części pozycji (powiedzmy z 70%) i reszte zostawienie z TS lub z ustawieniem szerszego TP, oczywiście gdy oczekujemy że kurs poleci w naszym kierunku bo przykładowe wejście na fibo 38 jest zazwyczaj wyłącznie szybkim skalpem na korekcie a nie oczekiwaniem na odwrócenie lub kontynuacje głównego trendu. Inaczej sprawa się ma na korekcie dochodzącej do fibo 50 lub 61 i w te poziomy bym celował podaną wyżej metodą
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ