Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie znam dokładnie niemieckiego prawa, ale była umowa jakaś pomiędzy tobą, tym "brokerem", i tą Panią, którą możnaby przed sądem udowodnić, że ty te pieniądze nadal masz? Ta kobieta wiedziała o tym, że ta kasa idzie do brokera? Masz legalny dowód, że tę kasę otrzymałeś i przelałeś do brokera? Ta kobieta ma legalny dowód, że tobie tę kasę faktycznie przelała?
Tu potrzeba prawnika.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Pawel93
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2020, 23:57

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Pawel93 »

Tutaj nie jest potrzebna znajomość niemieckiego prawa, bo to wszystko dzieję się na polskich kontach bankowych i na poslkich stronach internetowych. Między mną a brokerwm nie było żadnej umowy. Między brokerem a tamtą Panią to nie wiem, pewnie też nie. Chyba wiedziała że te pieniądze docelowo mają iść do brokera. Mam wszystkie potwierdzenia przelewów zarówno z ing, mojego postbanku jak i z bitcan. I ta kobieta też ma potwierdzenie przelewu, że wysłała do mnie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jak to? Założyłeś konto u brokera bez umowy? Nie istnieje nic takiego.
Sprawę powinieneś zgłosić do prokuratora jak najszybciej!
A ten rzekomy broker, to ma w ogóle siedzibę w Polsce?
Bo ze strony internetowej wynika, że ma siedzibę w restauracji w Monachium.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

micello
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2013, 13:21

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: micello »

Hej,

Czy ktoś z tu zarejestrowanych miał straty spowodowane Avatrade i tradingacademy.io ?
Dajcie znać plis.

Pozdrawiam
m.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Largon90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 18:56

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Largon90 »

Czołem wszystkim.
Niestety ale i ja naiwny dałem się oszukać i potrzebuję pomocy. Napisała do mnie "pewna Chinka" na LinkedIn twierdząc że będzie w Polsce potrzebowała pomocy. Rozmowa nią oczywiście toczyła się po angielsku, ale tematy podejmowane były dość prywatne co dość mocno uśpiło moją czujność, chociaż podczas rozmowy nie raz miałem wątpliwość, ale jednak dałem się zrobić bez mydła. W końcu zacząła pisać o możliwościach zarobkowych na Meta trader 5.0 i zacząła mnie uczyć na koncie demo. Oczywiście w kółko przynosiło to zyski j dałem się namówić na konto live. Procedura była taka:
1. Instalacja mt5.
2. Założenie konta na bitbay i wpłata 4000zl.
3. Założenie konta na GRAMFXMARKETS
4. Zamiana zł na BTC
5. PRZELEW BTC na konto gramfx, gdzie BTC zostały
Przeliczone na 1020 USD.

Kiedy przelałem już pieniądze zobaczyłem że "analityk", który mi pomagał sam już zaczął do mnie pisać czy mam teraz czas żeby mi przedstawił swoją analizę. Wzbudziło to moje podejrzenie i dopiero wtedy zacząłem czytać i całym mechanizmie na forach 🤦🤦🤔
Oczywiście zleciłem przelew na swoje konto bankowe z gramfx, ale status wpłaty nie zmienia się od tygodnia, mało tego, zaczęli mnie n Whatsapp straszyć że próbuje wyprać brudne pieniądze. Ja natomiast tak ich wszystkich nastraszyłem wszelkimi organami, że z jednego profilu na Whatsapp zniknęło nawet zdjęcie gościa. Pytanie kochani forumowicze do Was...
Co mam robić w tej sytuacji, czy jest szansa odzyskania gotówki? Czy iść z tym na policję? Bardzo proszę o pomoc!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Largon90 pisze:
02 wrz 2020, 11:25
Czołem wszystkim.
Niestety ale i ja naiwny dałem się oszukać i potrzebuję pomocy. Napisała do mnie "pewna Chinka" na LinkedIn twierdząc że będzie w Polsce potrzebowała pomocy. Rozmowa nią oczywiście toczyła się po angielsku, ale tematy podejmowane były dość prywatne co dość mocno uśpiło moją czujność, chociaż podczas rozmowy nie raz miałem wątpliwość, ale jednak dałem się zrobić bez mydła. W końcu zacząła pisać o możliwościach zarobkowych na Meta trader 5.0 i zacząła mnie uczyć na koncie demo. Oczywiście w kółko przynosiło to zyski j dałem się namówić na konto live. Procedura była taka:
1. Instalacja mt5.
2. Założenie konta na bitbay i wpłata 4000zl.
3. Założenie konta na GRAMFXMARKETS
4. Zamiana zł na BTC
5. PRZELEW BTC na konto gramfx, gdzie BTC zostały
Przeliczone na 1020 USD.

Kiedy przelałem już pieniądze zobaczyłem że "analityk", który mi pomagał sam już zaczął do mnie pisać czy mam teraz czas żeby mi przedstawił swoją analizę. Wzbudziło to moje podejrzenie i dopiero wtedy zacząłem czytać i całym mechanizmie na forach 🤦🤦🤔
Oczywiście zleciłem przelew na swoje konto bankowe z gramfx, ale status wpłaty nie zmienia się od tygodnia, mało tego, zaczęli mnie n Whatsapp straszyć że próbuje wyprać brudne pieniądze. Ja natomiast tak ich wszystkich nastraszyłem wszelkimi organami, że z jednego profilu na Whatsapp zniknęło nawet zdjęcie gościa. Pytanie kochani forumowicze do Was...
Co mam robić w tej sytuacji, czy jest szansa odzyskania gotówki? Czy iść z tym na policję? Bardzo proszę o pomoc!
Skoro to oszuści (a wszystko na to wskazuje) to dobrowolnie nic ci nie oddadzą. Idź na Policje/KNF czy gdzie tam jeszcze możesz i zgłoś sprawe. O powiadomieniu instytucji jw możesz ich poinformować.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Należy zwrócić się do FDRC, a trop prowadzi do tej firmy:
https://register.fdrc.org.uk/business_d ... s-limited/
Ogólnie to może być "szukaj wiatru w polu".
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dodatkowo, w stopce stron www o wspólnej charakterystyce stoi:
Authoritative supervision

FXATGRAM is recognised and regulated by the financial conduct authority of st Vincent and the grenadines (FSA) of the commonwealth countries under the FSA code 25832b-c; It is also subject to supervision by The Financial Dispute Resolution Commission. FXATGRAM is also about to be authorized and regulated by the Canadian centre for financial transactions and reporting analysis (FINTRAC) (FTR MSB). Regional restrictions: we do not offer CFD services to residents of certain jurisdictions, such as Afghanistan, mainland China and elsewhere.
FSA nie istnieje od 1 kwietnia 2013.
A poprzez wyszukiwarkę Financial Dispute Resolution Commission można dojść tylko do wyżej wspomnianej firmy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Co robic kiedy broker nie chce oddac pieniedzy?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Chociaż, po bliższym zapoznaniu się z tym FDRC, to wygląda, że to kolejna ściema.
Co to jest takiego "external dispute resolution (EDR) organization"?
To jest jakoś prawnie regulowane, czy to tylko taką ściema dla tych oszustów, żeby wyglądało, że są regulowani?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ