Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Wiele, wiele lat temu byłem miłośnikiem książek o inwestowaniu. Ale wtedy nie było naet WIG-PRESSu i za ciężki szmal musiałem te książki ściągać z tak zwanego Zachodu. Takoż i za kosmiczne pieniądze i po wielu perypetiach ściągnąłem łlynną książkę Van Tharpa. Przeczytałem pierwszy raz i się zachłysnąłem. Przeczytałem drugi i zaczęły mi cichutko dzwonić dzwonki alarmowe. Najpierw zaszokowało mnie, że koleś z dumą oznajmił, że nigdy nie zawarł żadnej transakcji na rynkach. Jakże to tak, to jak on w takim razie szkoli z psychologii tradingu?. To tak jakby boksu uczył człowiek który nigdy nie przeboksował nawet rundy. A jak zapuściłem rentgena w jego wynurzenia na temat MM to opadły mi trochę ręce i stwierdziłem, że psycholog nie powinien majstrować przy matematyce. Tak w ogóle to Tharp jest ojcem pojęcia Money Management i od tego czasu stado sklonowanych baranów zgodnym chórkiem beczy, że najważniejszy jest MM. Nawet pisano poważne artykuły, że wystarczy rzut kostką i odpowiednie MM żeby ze stu dolarów kupić sobie Lambo. I tu apel do wszystkich mądrachełków, zamiast bezkrytycznie powielać brednie różnych tharpów, dowiedzcie się co o tym mówi nauka. Tego w książkach rynkowych nieudaczników nie przeczytacie, ale jest coś takiego jak Kryterium Kelly'ego.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Larry_Kelly_Jr.

Żeby ponieść tego ragę, śpieszę poinformować, że jest ono podstawą zarządzania kapitałem Warren Buffetta. I żeby było śmieszniej, w sposób genialnie intuicyjny stosuje je wasz ulubieniec Rafał Zaorski. Tak na marginesie, żeby twierdzić, że koleś zarobił kolejny raz z pożyczonej stówki na zawołanie kilka milionów w kilkuset transakcjach w sposób przypadkowy i fuksiarski i że nie ma się czym podniecać to trzeba mieć nieźle zryty beret i kompleksy jak stąd do księżyca.
Chyba muszę trochę odpocząć od Rejsu, bo tu wcześniej był taki słodki i wyluzowujący przerost formy nad treścią, ale niestety przyszli techniczni onaniści i puścili bąka. Trzymajcie się, życzę wszystkim mnóstwa pipsów

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

No weź kurwa nawet tak nie mow.. jak odpocząć od rejsu? Chyba chcesz pokład za takie herezje szorowac..
:564:
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Miałem cos napisać ale chyba się wstrzymam. Pozdrawia wszystkich techniczny onanista :)

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 738
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

nieudacznik pisze:
30 kwie 2020, 09:26
Żeby ponieść tego ragę, śpieszę poinformować, że jest ono podstawą zarządzania kapitałem Warren Buffetta. I żeby było śmieszniej, w sposób genialnie intuicyjny stosuje je wasz ulubieniec Rafał Zaorski. Tak na marginesie, żeby twierdzić, że koleś zarobił kolejny raz z pożyczonej stówki na zawołanie kilka milionów w kilkuset transakcjach w sposób przypadkowy i fuksiarski i że nie ma się czym podniecać to trzeba mieć nieźle zryty beret i kompleksy jak stąd do księżyca.
Chyba muszę trochę odpocząć od Rejsu, bo tu wcześniej był taki słodki i wyluzowujący przerost formy nad treścią, ale niestety przyszli techniczni onaniści i puścili bąka. Trzymajcie się, życzę wszystkim mnóstwa pipsów
ilu jest takich którzy zaczynają z "pożyczoną stówką" , kilku, kilkunastu :?: , niech (nie miliony) tą "stówkę"zrobi z tysiaka :idea: :!:, nie muszą być miliony :!:
na DT jest taki jeden który ma depo w miliardach :mrgreen: a ty mówisz o milionach :?: :rofl:
Cblondyn pisze:
30 kwie 2020, 10:28
Miałem cos napisać ale chyba się wstrzymam. Pozdrawia wszystkich techniczny onanista :)
też zaliczam się do tej grupy techniczny onanista :)
Taka jest prawda zawsze w rozmowie jak się kończą argumenty zaczynają mówić bzdury (z zasady inwektywy),
lub zmieniają temat; na im bardziej debilny, tym lepiej.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Andreasgp pisze:
30 kwie 2020, 10:30
nieudacznik pisze:
30 kwie 2020, 09:26
Żeby ponieść tego ragę, śpieszę poinformować, że jest ono podstawą zarządzania kapitałem Warren Buffetta. I żeby było śmieszniej, w sposób genialnie intuicyjny stosuje je wasz ulubieniec Rafał Zaorski. Tak na marginesie, żeby twierdzić, że koleś zarobił kolejny raz z pożyczonej stówki na zawołanie kilka milionów w kilkuset transakcjach w sposób przypadkowy i fuksiarski i że nie ma się czym podniecać to trzeba mieć nieźle zryty beret i kompleksy jak stąd do księżyca.
Chyba muszę trochę odpocząć od Rejsu, bo tu wcześniej był taki słodki i wyluzowujący przerost formy nad treścią, ale niestety przyszli techniczni onaniści i puścili bąka. Trzymajcie się, życzę wszystkim mnóstwa pipsów
ilu jest takich którzy zaczynają z "pożyczoną stówką" , kilku, kilkunastu :?: , niech (nie miliony) tą "stówkę"zrobi z tysiaka :idea: :!:, nie muszą być miliony :!:
na DT jest taki jeden który ma depo w miliardach :mrgreen: a ty mówisz o milionach :?: :rofl:
Cblondyn pisze:
30 kwie 2020, 10:28
Miałem cos napisać ale chyba się wstrzymam. Pozdrawia wszystkich techniczny onanista :)
też zaliczam się do tej grupy techniczny onanista :)
Taka jest prawda zawsze w rozmowie jak się kończą argumenty zaczynają mówić bzdury (z zasady inwektywy),
lub zmieniają temat; na im bardziej debilny, tym lepiej.
I w każdym wątku jest koega RZ ;)
Nikt mu nic ujmuje z umiejętności (wielki szacun za wynik) ale to ma byc argument za tym by nie analizować wykresu? Jestem mocno zdziwiony :d

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Długo się zastanawiałem czy napisać tego posta, ale chyba tylko tak można niektórym uświadomić czym jest ten Rejs dla naszej Kapitan, ile dla niej znaczy.
Choć te dyskusje bezpośrednio jej nie dotyczą, są jednak prowadzone w jej dzienniku. Niech to PW jakie wczoraj otrzymałem od niej da wam do myślenia i zreflektuje, nawet tych którzy sądzą, że żadnych refleksji nie potrzebują.
Myślę, że sytuacja jest na tyle wyjątkowa, że nie będzie miała mi za złe, jeśli opublikuję na ogólnym tą jego część.

Chyba macie świadomość, że uczestniczymy w czymś nietuzinkowym, że trudno o kolejny tak wyjątkowy dziennik.
Uszanujcie jej prośbę, bo to przede wszystkim od was będzie zależał dalszy los Rejsu.
Piszę Was, bo jak wspomniałem już wcześniej, niebawem i ja schodzę na ląd. Mam świadomość, że sam czasami brałem udział w niepotrzebnych pyskówkach, wiem że niekiedy ciężko się powstrzymać.

Ale do licha, chyba jesteście na tyle dorośli, żeby wziąć sobie do serca przesłanie jakie płynie z tego PW :!:
I kiedy następnym razem będziecie chcieli coś sobie udowadniać, zastanówcie się najpierw kilka razy, czy to jest odpowiednie miejsce do tego.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Zaczęło sie od tego gdy jeden kolega zaczął wprost sugerować Pani Kapitan by sobie dała spokój z AT. A skoro Pani Kapitan zdecydowała sie na spekulacje w formie skalpingu (bez AT to sobie tego nawet nie wyobrażam) stąd moja reakcja. I bronie i będę bronił samej AT i widze w niej sens. A więc juz sie na jej temat nie wypowiem. Obiecuje. Powodzenia wszystkim :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

CBlondyn, nie o to chodzi żeby się nie wypowiadać tylko żeby sporów w stylu dt tu nie przynosić.

I tak, popłakałam się wczoraj z bezradności, kiedy dostawałam pw jedno po drugim od osób które szanuję i lubię, a które mało się odzywają na forum robiąc wyjątek dla tego wątku, z info że schodzą na ląd. To bardzo przykre.
cajto, bardzo Ci dziękuję. Mam nadzieję, że schodzicie na ląd tylko na chwilkę, Ty i nieudacznik. I wrócicie z zapasami wody, owoców, cygar i kwaśnego wina dla kraba! :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

To jeszcze KO z Twoim niewątpliwie ulubionym aktorem.

https://www.youtube.com/watch?v=-YEG9DgRHhA

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

nieudacznik, jak będziesz wracał w stylu "na Schwarzeneggera" to proszę, nei zapomnij o wiśniach w czekoladzie dla wszystkich rejsowiczów :564:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ