Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

qduaty pisze:
26 kwie 2020, 12:03
ninjaproject pisze:
26 kwie 2020, 11:45
Zdajesz sobie sprawę kiedy to było i jakimi technologiami wtedy dysponowano?
Na początku, to czekali aż kurier im gazetę doniesie, żeby mieć kwotowania.
A kwotowania to była cena otwarcia dnia i cena zamknięcia dnia (czytaj: sesji giełdy nowojorskiej).
Zaczynam wątpić że w ogóle trzymałeś ta książkę w rękach.. skoro cala historia zaczyna się od telegrafu i notowań ciągłych...
:564:

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Niedziela, więc KO:
Black Sails
https://www.filmweb.pl/serial/Piraci-2014-654281
To powinna być pozycja obowiązkowa dla każdego współresjowicza - przemoc, sex, wielkie pieniądze i emocje.
I najważniejsze - piękne okręty 8)

Oprócz błękitnego nieba, czego dzisiaj wam potrzeba :?: :!:
https://www.youtube.com/watch?v=uCmjyt7ZmWc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Rozumiem KO Kuratorium O. :D

piękne mosty świata i magnetyczna kolei CHRL
https://podroze.onet.pl/ciekawe/najwspa ... ta/wgpdnkk
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolej_mag ... ies_L0.JPG
a z taką prędkością rozwiązuje sie rebusy day tradingowe :D -(oczywiscie żart)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transrapi ... Maglev.JPG

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

@ cajto
kiedyś to był trening po schodkach :p
ag.jani-askopelos.PNG
https://www.dinfo.gr/30-%CE%B1%CF%80%CF ... %AC%CE%B4/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2020, 12:51 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Dzię dobry, współrejsowicze!
cajto mądrym człowiekiem jest, świeżego powietrza zażyć trzeba!
W lesie i w polach tak pięknie! A ptaki tak głośno śpiewają, że aż "ucha bolą!"
Chwila relaksu na tzw. łonie o tej porze roku to czysta przyjemność!

Z dedykacją dla zgromadzonych tu romantyków - kawał, który ma kilkadziesiąt lat 8)
Niewinna panna oraz uroczy panicz spacerują w pięknych okolicznościach przyrody nad stawem. Niepewne dotyki dłoni, ulotne spojrzenia, czuć nadciągającą nieśmiało miłość!
Po stawie pływają dwa łabędzie, zalecając się do siebie, tuląc szyjami i dziobami, kokietując i uwodząc wzajemnie.
Panicz, skrępowany mocno, rzuca nieśmiałe spojrzenia na pannę, zaś w pewnej chwili decyduje się na odważny krok i mówi: głosem pełnym nadziei i niepewności:
- Panno Jadziu, może byśmy jak te dwa łabędzie....?
- Co też pan proponuje, paniczu Jacenty!!!! - oburzyła się panna!
- Panno Jadziu, nalegam! Zróbmy jak te dwa łabędzie, choć raz!
Dla panny Jadzi było to zbyt wiele i rzekła, oburzona do granic:
- Ależ panie Jacenty, cóż mi pan proponujesz!!! Przecież nie będę w stawie dupy moczyła dla jednego pocałunku!!!!


Jeśli ktoś mi teraz napisze, że bardzo prosi bym więcej kawałów nie opowiadała niech wie, że nie będzie pierwszym który mi to mówi :lol:
Dobrego dnia, współrejsowicze!
Zdjęcie świeżutkie, w plenerze jest przecudnie!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Tomasz196407 pisze:
26 kwie 2020, 12:29
Rozumiem KO Kuratorium O. :D
KaOwiec, w skrócie KO :564:
Kilka miesięcy temu zaczęłam pisać o filmach, które obejrzałam i warte są wspomnienia, i tak już zostało. W weekend mamy KO, a w tygodniu też czasem.
Co mi przypomina, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w kinie :roll:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Anomalia pisze:
26 kwie 2020, 12:47
Tomasz196407 pisze:
26 kwie 2020, 12:29
Rozumiem KO Kuratorium O. :D
KaOwiec, w skrócie KO :564:
Kilka miesięcy temu zaczęłam pisać o filmach, które obejrzałam i warte są wspomnienia, i tak już zostało. W weekend mamy KO, a w tygodniu też czasem.
Co mi przypomina, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam w kinie :roll:
Aha to już rozumiem :)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tomasz196407 pisze:
26 kwie 2020, 12:29
Rozumiem KO Kuratorium O. :D
NIEEEEE :569:
Bo nam tu wparują z czymś a'la "Szkoła z TVP", nawet Dadas wyłysieje i będzie szukał mostu żeby skoczyć :):
https://www.popularne.pl/szkola-w-tvp/

@Tolmon - teraz bym tam ducha wyzionął, forma na minimach :evil:

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Cblondyn pisze:
26 kwie 2020, 09:43

Taki jeden "mondry"z TJS sugerował, że lepsze od wykresu będa kostka albo moneta :d
Chyba już nic głupszego wymyslić się nie da ;)
Nie znoszę kłótni i gównoburz, ale ponieważ jesteś złośliwym gościem który uwielbia dopierdalać się do innych to zrobię wyjątek... Otóż albo należysz do kolesi którzy wszystko wiedzą, ale nic dokładnie albo celowo wprowadzasz w błąd, nie wiem już co gorsze. Mówisz o głośnym eksperymencie gruoy TJS który miał wykazać, czy AT jest w stanie pokonać trading polegający na losowym otwieraniu pozycji. Eksperyment miał być naukowy, ale potraktujmy to z lekkim przymrużeniem oka. W szranki stanęły największe tuzy AT grupy, którzy na zmianę przez kilka tygodni obrabiali rachunek demo. I choć walorów naukowym to może nie miało, to troszkę dawało do myślenia. Rynki wtedy ładnie płaciły, przynajmniej mnie, zaś na rachunku testowym wiało smętkiem, mimo że to było demo, był nawet długi okres czasy gdy kostka ogrywała techników. Szczegółów nie pamiętam, ale AT się wtedy nie popisała, zresztą wydaje mi się że rachunek skończył na minusie. Wrócę jeszcze do głównego tematu, bo mnie to mocno osłabia. Mam kolegę, z którym lata temu walczyliśmy z AT, pisaliśmy jakieś narzędzia i nawet wstyd się przyznać coś tam publikowaliśmy. Kolega jest dalej wierny klasycznej AT i ostatnio mi mówi, że Zaorski to jest jednak cienias Pytam dlaczego, a bo nie stosuje stopów i ciągle griduje. Ale przecież ostatnio zarobił kupę hajsu mówię, tak ale to zwykły fuks był. Naprawdę lubię mojego kolegę, więc ani słowem nie wspomniałem, że jak zaczynaliśmy to potrafił otworzyć pozycję za kilkadziesiąt lotów, a teraz miesza mikrolotami. Ot siła AT. Tak się składa, że obserwowałem jak Rafał to robił. To nie był żaden złoty strzał, otworzył mnóstwo pozycji, wiele było stratnych. Jak tylko zarobił bańkę, to natychmiast ją wypłacił, to samo z drugą. A żaden hazardzista nie byłby w stanie tego zrobić, mamy zresztą przykład naszego ulubieńca, który nawet na Zello uzyskał zaszczytny tytuł Honorowego Dawcy Kapitału. Nazywanie człowieka który nie pierwszy raz pokazał, że potrafi zarobić gruby hajs na rynku "stukniętym hazardzistą" nie najlepiej o tobie kolego świadczy. To nie jest mój Guru, ja nie uznaję guru ani autorytetów, ale jak dla mnie RZ po prostu pokazał klasę, niezależnie od tego co będzie dalej. Trzy bańki to może nie jest kosmiczny hajs, ale ogromna, gigantyczna góra pieniędzy, nie wiem dlaczego mikrolotowcy iinternetowi z takim lekceważeniem o tym mówią. Ale to jest typowe dla ludzi, którzy nigdy nie zrobili większej wypłaty. W tym sporcie miarą sukcesu jest nie tylko zaksięgowany, ale wypłacony hajs, nawet tak bystry gość jak ty powinien to zrozumieć.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Anomalia pisze:
26 kwie 2020, 12:43
......................
Z dedykacją dla zgromadzonych tu romantyków - kawał, który ma kilkadziesiąt lat 8)
.....................Przecież nie będę w stawie dupy moczyła dla jednego pocałunku!!!![/i]

Jeśli ktoś mi teraz napisze, że bardzo prosi bym więcej kawałów nie opowiadała niech wie, że nie będzie pierwszym który mi to mówi :lol:
Dobrego dnia, współrejsowicze!
Zdjęcie świeżutkie, w plenerze jest przecudnie!
Wiesz za co Kain zabił Abla ????.....
.......za opowiadanie starych i....... kawałów :rofl:
@Tolmon - teraz bym tam ducha wyzionął, forma na minimach :evil:
wiem coś na ten temat :P
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2020, 13:01 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

ODPOWIEDZ