Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

@cajto SP500 luknij na poziom 2845.....2870 :):
AFK
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tolmon_Nika pisze:
24 kwie 2020, 12:18
@cajto SP500 luknij na poziom 2845.....2870 :):
AFK
Tolmon, wysoko mierzysz, uważaj na Szalonego Steva, dziś niejednego wykiwa :wink:
Do sesji USA zakładam konsolę w obszarze ze screena. Tak z H4 wychodzi mi RGR, więc wczorajszy High jako prawe ramię powinno zostać niezanegowane. Jeśli to zrobią, pp będą dalsze wzrosty.
Takie układy prawie zawsze rozgrywam od bandy do bandy, co innego wyjścia z konsol wtedy jest free way i zasięgi są większe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
24 kwie 2020, 12:45
Tolmon, wysoko mierzysz, uważaj na Szalonego Steva, dziś niejednego wykiwa :wink:
Do sesji USA zakładam konsolę w obszarze ze screena. Tak z H4 wychodzi mi RGR, więc wczorajszy High jako prawe ramię powinno zostać niezanegowane. Jeśli to zrobią, pp będą dalsze wzrosty.
Takie układy prawie zawsze rozgrywam od bandy do bandy, co innego wyjścia z konsol wtedy jest free way i zasięgi są większe.
BE+1 więc jest zabezpieczenie , z kolegą umawiam się tam na sanki , może być ciekawie :P
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Wrzucę swoją ostatnią pozycję z opisem, S na listku U/C.
W nocy wyrysowali klina, rano zrobili próbę wyjścia górą, zanegowali ją i spadli poniżej górnej bandy i strefy jednocześnie łamiąc impuls wzrostowy. Na screenie z M5 krzyżyk oznacza miejsce ustanowienia pierwszego SLa, doszli co do pipsa, zapasu było na ok 0.2p powyżej spredu.
Na szczęście (Dadas co ty na to :lol: ) dobrze wyczułem :): miejsce ustawienia, a rynek był łaskawy :568: i mnie nie wyciął, tylko poszedł do TP, którym było 3/4 zasięgu klina wypadające w strefie popytowej.
34 pipsy zysku przy zaryzykowanych 6, dla mnie jest OK 8)

@Tolmon - sanki w kwietniu :shock:
Ach ci niepoprawni Grecy :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

cajto pisze:
24 kwie 2020, 12:08
@Dzikson - ruch z wczorajszego DAXa to Clasico, zobacz jaki potencjał :!:
Popatrzyłem raz jeszcze na twoje wejścia - szybko je zamykasz, nie wykorzystujesz potencjału ruchu nawet w połowie. Na jakiej podstawie ustalasz TP? Jakieś mierzenia, historyczne poziomy, określony wynik w pipsach / walucie, czy z palca i na czuja?
Przyjrzyj się impulsom w których wchodziłeś, pomierz je, zobacz co ci wyjdzie. Ewentualnie dokonaj go na świecy która jest triggerem. Do mierzenia polecam stare, dobre Fibo 8)
Masz tu wspomnianego DAXa po mojemu, gdyby to był inny walor i TF tak bym to rozgrywał.
Potestuj, przemyśl, dostosuj pod siebie.
DAX tylko szybkie wejścia i wyjścia. Jedynie udaje mi sie przetrzymywać daxa jeśli ustawie TS i skoncentruje się na walutach. W innym wypadku zamykam z ręki. TP mały bo moim założeniem jest czysty skalp, wejścia mają być dobre lub bardzo dobre, zysk stosunkowo mały zrobiony większym wolumenem. Udany trejd to taki w którym daxa wyłapię na 15 usd za każdego lota, wszystko więcej uważam za bonus, Widzę wahanie to wychodzę, z czym obecnie walczę aby dawać dłużej szanse pozycji bo wielokrotnie chwile po wyjściu szli jak powinni. W walutach jest przeciwnie, nastawiam się na więcej pipsów mimo że target dzienny zakładałem 15 - 20 pipsów nawet w kilku pozycjach, również robiąc to większym wolumenem. Założenie jest takie że regularne 15 pipsów dziennie będzie dla mnie wystarczające, w przeliczeniu na 10, 20 lub więcej lotów osiągnę satysfakcjonujący mnie poziom.
Tomasz196407 pisze:
24 kwie 2020, 12:10
......
ok to później
Nie musisz się śpieszyć, jedynie w week nie odpisuje ponieważ mam wolne od komputera, jest to mój czas na wszystko inne, jest to też jeden ze sposobów na reset od giełdy który jak by przynosił efekty, ale przekonam się zapewne dopiero za jakiś czas (mam nadzieję że jeszcze w tym roku)
Tomasz196407 pisze:
24 kwie 2020, 12:10
myślałem o pewnych udoskonaleniach do scalpingu,
u mnie to jest w postaci plików do mt4 i wychodzi taki inny wykres niz normalnie
korzystałem z tego z 7 lat temu
nie korzystam bo tam nie dawałem rady
Możesz podesłać, wskaźniki chętnie sprawdzam, mam ich mnóstwo, 99 % w moim przypadku nie jest warta uwagi lub ja nie wykorzystuje ich potencjału w pełni, dlatego od dwóch miesięcy nic nowego nie sprawdzałem
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

cajto pisze:
24 kwie 2020, 13:06
Wrzucę swoją ostatnią pozycję z opisem, S na listku U/C.

Po naszemu to tak nie niżej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
24 kwie 2020, 13:06
Wrzucę swoją ostatnią pozycję z opisem, S na listku U/C.
W nocy wyrysowali klina, rano zrobili próbę wyjścia górą, zanegowali ją i spadli poniżej górnej bandy i strefy jednocześnie łamiąc impuls wzrostowy. Na screenie z M5 krzyżyk oznacza miejsce ustanowienia pierwszego SLa, doszli co do pipsa, zapasu było na ok 0.2p powyżej spredu.
Na szczęście (Dadas co ty na to :lol: ) dobrze wyczułem :): miejsce ustawienia, a rynek był łaskawy :568: i mnie nie wyciął, tylko poszedł do TP, którym było 3/4 zasięgu klina wypadające w strefie popytowej.
34 pipsy zysku przy zaryzykowanych 6, dla mnie jest OK 8)

@Tolmon - sanki w kwietniu :shock:
Ach ci niepoprawni Grecy :lol:
trader-1.jpg
:clap: :clap:
................................................
ano sanki tylko - z nartmi jakoś nie wyszło ostatecznie to taki zjazd :mrgreen:
wgórę.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2020, 13:26 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Na us500 tak łatwo na 2850?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Widzisz, Anomalia, nikt się nie chce obnażać!
Dalej pierdoły nie na temat piszą!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Tomasz196407 pisze:
24 kwie 2020, 13:19
cajto pisze:
24 kwie 2020, 13:06
Wrzucę swoją ostatnią pozycję z opisem, S na listku U/C.

Po naszemu to tak nie niżej?
I mnie bardziej pasuje kontynuacja ruchu do wsparcia na 1.4, niż powrót do oporów na 1.41.
Dla mnie za wysokie (zbyt wolne) TFy do gry, lubię taką odmianę DT jaką gram - kilka godzin od rana = kilka setupów na kilku parach. Oczywiście, z różnych przyczyn, nie wszystkie zagrane, ale można iść na spacer z psem, zjeść w spokoju obiad i dalej grać, albo robić wiele innych rzeczy :wink:
Bez zerkania w telefon co tam na froncie :!:
Co kto lubi, czuje i rozumie :564:
ninjaproject pisze:
24 kwie 2020, 13:58
Widzisz, Anomalia, nikt się nie chce obnażać!
Dalej pierdoły nie na temat piszą!
Do kroćset, Darek, tylko czasem nie wrzucaj tutaj swoich nagich fotek, każda tolerancja ma swoje granice :rofl:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ