ALINOE dziennik

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jamesfisher pisze:Popraw mnie jeśli się mylę. Do gry długoterminowej od kilku miesięcy do roku najlepiej nadaje się BoosaFx ze względu na to, że ich instrument FU500 nie ma naliczanych swapów, w przeciwieństwie np. do kontraktu w Admiral Markets (dla pozycji długiej i krótkiej 0,1USD/dzień).
Niestety nie pomogę Ci bo nie orientuję się zupełnie jakie są zasady w Bossa. Nie gram już na tym rachunku, to był tylko epizod związany z pierwszą edycją konkursu organizowanego przez BOŚ. W sumie nawet warto było bo wygrałem laptopa ale to już historia.

Ale dzięki za odkopanie dziennika. :wink:

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Właśnie zajrzałem do swojego dziennika. Ja pierd... ale mnie naszła chcica żeby coś skrobnąć, tyle lat. Już planuję jego wznowienie bo się pokrył kurzem. Jeszcze nie wiem po co ale coś wymyślę. Nawet jeśli wznowienie ma trwać dwa dni (licząc od dzisiaj :) ) to myślę że warto tak od czasu do czasu do niego wracać.
Później napiszę coś więcej jak znajdę pomysł na dziennik. Właśnie myślę o powrocie do korzeni czyli tradycyjny, czysty wykres świecowy więc może od tego zacznę.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

W zasadzie chciałbym kontynuować dziennik w takiej formie w jakiej istnieje czyli będzie nadal konsekwentna statystyka. Różnica będzie taka, że skupię się na samej strategii a nie na budowaniu kapitału czy czymś podobnym. W efekcie na potrzeby dziennika przyjmę ryzyko na poziomie 1% rozumiane jako stratę zakończoną na pierwotnym sl i tyle będzie ono zawsze wynosiło.
Broker nieistotny bo mogę zawierać transakcje na kilku rachunkach ale zawsze będzie to ta sama strategia. Ewentualnie może dojść jeszcze jedna jako uzupełnienie tej głównej ale z nią mam pewne problemy i jeszcze nie wiem czy będę jej używał.
Wszystko powinno być zrozumiałe bo będę posługiwał się zwykłym wykresem świecowym. Do analizy wystarczy MT4 więc strategia może być powszechnie używana. Wykresy od 30minutowych w górę, niżej nie schodzę, tzn. analiza i wejście od 30min., nie ma tak że analiza na 1h a wejście przykładowo na 1-5min. Gra na ponad 20 parach walutowych.
Chciałbym zachować pewną przejrzystość prowadzonego dziennika to znaczy posty nie dotyczące mojej strategii i tego co będę pokazywał na wykresach czyli: AF, sentyment rynku, grubasy, banki, brokerzy, kto zarabia kto nie, ogólnie o kasie, ogólnie o psychologii, szkolenia itd. nie są mile widziane.

To co będzie prezentowane to czysta AT, ktoś może to nazwać price action choć ja raczej nie posługuję się terminologią, którą trudno zdefiniować. Czysty wykres, setupy i w zasadzie wszystko.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

1. 31.08 short AUD/USD -1% [-27p]

Postanowiłem jednak wykorzystać jeden rachunek na potrzeby dziennika, nawet jeśli będę dublował transakcje z innego rachunku. Musiałem tylko poczekać aż rachunek zostanie otwarty. Ta transakcja jest według tej drugiej strategii, która nie będzie głównym tematem dziennika, wspominałem o niej wcześniej. Po następnej transakcji bliżej ją przedstawię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Chyba mi trochę przybyło w brzuszku od początku epidemii. Coś mi się wydaje, że po epidemii koronawirusa czeka nas epidemia otyłości jeśli ta ogólnopolska kwarantanna będzie się przedłużać. Nic się nie chce bo ile można siedzieć w domu. Co za deprecha, co za święta. Dzisiaj poszedłem do małego sklepu osiedlowego, który nigdy nie zawodzi to znaczy zawsze jest otwarty. Gdy podchodziłem kolejka na zewnątrz na kilka osób i właśnie kogoś wyrzucali ze środka bo wepchał się bez kolejki. W środku tylko jedna kasa więc wiadomo jakie są ograniczenia. Dałem spokój i zawróciłem bo nie chciało mi się stać, za to wyrzuciłem śmieci... dobrze że chociaż te śmieci miałem do wyrzucenia.
Jutro znowu wszystko pozamykane, tego małego sklepu obleganego przez żuli nie liczę. Za to od wtorku planuję codzienne spacery wieczorowe. Już sam nie wiem co wolno, czego nie wolno dlatego na wszelki wypadek będę szedł zawsze w kierunku jakiegoś sklepu po niezbędne produkty życiowe. Taka ładna pogoda, ja pierd... .
Ciekawe czy jutro da się grać bo pierdolca dostanę.*

*mój dziennik więc będę pisał co mi się podoba

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jak to? To u was nie stoją co 2m?
U nas to nawet jest płyn do dezynfekcji rąk i koszyków, które na zewnątrz stoją!

Wesołych i Zdrowych!
Mimo wszystko!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

O co chodzi z tym 2m? Chodzi ci odległość między osobami? Owszem stoją ale normą jest też stanie na zewnątrz aby w środku była odpowiednia liczba osób w stosunku do liczby kas. W najbliższym lidlu to ludzie potrafią zająć połowę parkingu w godzinach szczytu dlatego ja zawsze robię zakupy przed 7 rano bo wtedy mogę zrobić w miarę szybko i sprawnie. Dzięki temu od początku obostrzeń jeszcze nie stałem przed sklepem i dzisiaj też nie zamierzałem. Strata czasu robić zakupy w dzień w takich warunkach bo trejdy uciekają dlatego wole wstać o 6 rano i popędzić od razu do sklepu.

Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak, na zewnątrz też stoją w odstępach 2m.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MGS
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:31

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: MGS »

Wesołych alinoe :) wrzuciłbyś jakiegoś trejda poświątecznego jak już zagrasz
patience is a virtue

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ALINOE dziennik

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Jeden wykres mogę wrzucić chociaż nie zamierzam reaktywować dziennika. Żeby nie było, że wybrałem jakieś lepsze zagranie to postanowiłem wrzucić pierwsze zagranie po świętach. Nic specjalnego bo z mojej strategii sl=tp więc zyskowne transakcje są tu normą nawet jeśli nie zarabia się specjalnie, tu akurat zamknięte na tp w nocy. Czysty wykres bo nie używam wskaźników ani nie rysuję kresek. Jeszcze jakieś historyczne zagranie z innej strategii załapało się na wykres.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ