Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Cajto - może teraz ruszy biżuteria i dla mnie jak ruszy to na down. Moje czary upa nie pokazują.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

@krab
sprawdź to. Wrzucasz do testera strategii i możesz w oknie zawierać transakcje, nie pamiętam tylko czy swapy są normalnie naliczane..

edit.
Nie mogę dodać załącznika, bo rozszerzenie jest ex4 a nie mq4
Wpisz w neta taką frazę może gdzieś znajdziesz; "bigvawe strategy tester v1 0 ex4"
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Dzikson - wrzuciłbyś wynik z wyszukiwarki. Se ściągne z linka. Prosty człek nie ogarnia.
Na pw wysłałem swojego maila.
Albo może zzipowany czy zrarowany przejdzie.
Albo można zmienić rozszerzenie na np. pdf i po ściągnięciu można zmienić.
https://www.forexmt4indicators.com/pl/b ... -strategy/ - takie coś znalazłem.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

wysłałem pw. Nie wiem czy w necie bym to znalazł bo sam tego nie pobierałem a ktoś udostępnił na grupie gdzie czasem się udzielałem. Jeśli ktoś jeszcze by potrzebował to zmienię rozszerzenie i wrzucę
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Hmm... myślę że niebawem Rejs powinien otrzymać rangę subforum 8)
Analizy, wskaźniki, polityka, psychologia, fotografia, poradnik kulinarny, kącik kulturalny i pewnie jeszcze coś tam, coś tam :D

Tylko... martwi mnie nasza pani Kapitan.
W DT udzieliła ostrej reprymendy Cuganowi, a tu ani słychu, ani widu :(
Wiecie co się dzieje z opuszczonym okrętem?
Zaczyna dryfować, w końcu niknie gdzieś w oddali...
Jeśli już, niech to będzie szczęśliwy dryf, a'la Dryf Nansena, choć trochę czasu by to zajęło :roll:
https://polarpedia.eu/pl/11511-2/

Kiedy byłem łebkiem, przeczytałem chyba wszystkie książki Centkiewiczów. Kapitanowie (i załoga) z tamtych wypraw, to byli prawdziwi twardziele.
Pewnie po powrocie, jak kończyli swoje opowieści w tawernach, rzucali: "tyle temat" 8)

@Krab - złoto ładnie zareagowało retestem na wybite wsparcie.
Hades na horyzoncie?

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Jestem, jestem.
Tylko...nie wiem co pisać, słowa są takie banalne dziś, płytkie.

Od kilku tygodni nie wychodzę z domu, praktycznie wcale. Dziś musiałam - zakupy zrobić.
Odległości przepisowe, ludzi mało, niemal wcale jak na duże Makro.
Moją uwagę zwrócił starszy pan, który stał w kolejce do sąsiedniej kasy. Zgarbiony, siwiutki, elegancki.
Zwrócił moją uwagę swoją starością i kruchością. Czymś, czego nawet nie umiem ubrać w słowa.
Wychodził przede mną ze swoim wózkiem, powoli, więc i ja musiałam zwolnić. Patrzyłam na Jego pomarszczone ręce blade, poplamione wiekiem. Bez rękawiczek.
Na parkingu rozpakował swoje zakupy, odwiózł wózek, przechodził koło mnie. Zagadnęłam do Niego, powiedziałam że zwróciłam uwagę, że nie ma rękawiczek - i czy pozwoli, żebym spryskała Mu dłonie płynem dezynfekującym zanim wsiądzie do auta. Zdziwił się, na moment błysk ożywienia pokazał się w Jego oczach, bladych, niebieskich, bardzo smutnych i ... zrezygnowanych.
Porządnie zdezynfekował ręce, podziękował:
"Bardzo pani dziękuję. Dziecko drogie, pewnie przedłużyłaś teraz moje życie, a może uratowałaś? Choć nie sądzę, mam 87 lat i jestem teraz wśród pierwszych na liście do śmierci."
Gdy odjeżdżał, zatrzymał się jeszcze koło mnie, podziękował jeszcze raz. Pomachaliśmy sobie, pojechał, zanim zdołałam zebrać myśli.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Straszne to czasy nastały..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
31 mar 2020, 21:02
"Bardzo pani dziękuję. Dziecko drogie, pewnie przedłużyłaś teraz moje życie, a może uratowałaś? Choć nie sądzę, mam 87 lat i jestem teraz wśród pierwszych na liście do śmierci."
Gdy odjeżdżał, zatrzymał się jeszcze koło mnie, podziękował jeszcze raz. Pomachaliśmy sobie, pojechał, zanim zdołałam zebrać myśli.
Kiedy jesteśmy młodzi, mamy Świat u swoich stóp. Później, z wiekiem, dostrzegamy jego złożoność, czujemy jego ciężar.
Ten mężczyzna, myślę że był samotny, choć może miał kogoś jeszcze bardziej bezradnego i potrzebującego pomocy u swego boku...
Samotność, to taka straszna trwoga...

Rezygnacja jest chyba najgorsza - tak kiedyś myślałem.
Ale z czasem, dostrzegłem nieuniknioną kolej rzeczy, akceptację. Bo wszystko kiedyś ma swój kres, czy tego chcemy, czy nie. Niekiedy wcześniej (i tu chcemy za wszelką cenę to odroczyć), czasem później (z reguły, z wiekiem, ludzie oswajają się z tą myślą).
Więc nie smuć się zbytnio, bardziej ciesz, że bezinteresownie okazałaś serce nieznajomemu człowiekowi, że pomimo wszystko jesteś człowiekiem. Dobrym człowiekiem.
Wszyscy kiedyś umrzemy, tylko głupcy marzą o nieśmiertelności nie mając pojęcia o jej bezkresie.
To tylko jedna z wielu bram, jak ta z mostku nad potokiem, gdzie trzeba ograć Czarta.
Ty byś przeszła 8)

Idź spać, nie myśl tyle.
A po nocy przychodzi dzień,
A po burzy spokój

Masz jeszcze tyle portów do odwiedzenia :!:

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

cajto pisze:
31 mar 2020, 21:37
Wszyscy kiedyś umrzemy, tylko głupcy marzą o nieśmiertelności nie mając pojęcia o jej bezkresie.
Jestem jednym z tych głupców.. A kiedy pytam ludzi czy chcieli by żyć długo dłużej niż wynosi średnia prawie wszyscy mówią że nie, ile ma być to będzie i finito..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

@Dzikson - ślicznie dziękuję. Postaram się szybko ogarnąć i przetestować mroczne wizje.
@Cajto - złoto wyleciało dołem, ale srebro stoi. To dziwne, ale ostatnio spotykane. I eduardo stoi. Na tę chwilę u mnie edi S, złoto i srebro na S. No i zacząłem usdmxn na S, ale to akurat mi się nie do końca podoba - podjarałem się. Poluję też na oliwę na L - czekam na tę chwilę. Jak ruszę z EA to sprawdzę czy granie na "krótki" termin ma sens. Jak czytałem Tolmona Daxa to mialem coraz częściej takie myśli, jak wam dzisiaj przedstawiłem. Czekałem na jakiś kryzys i żeby indeksy poleciały. Oczywiście nie brałem obecnego scenariusza. Żebyście na mnie za to nie najechali. Miałem pomysł kupienia takiego L do emerytury czy kolejnego kryzysu.
Także plan jest taki, żeby sprawdzić jak zachowują się indeksy, surowce, ... - na cały cykl koniunktury - od kryzysu do kryzysu. Porównam i zobaczymy czy DT, czy LT na dni/tygodnie/miesiące ma jakikolwiek sens.
Pozdrawiam i 3majcie się.
edit: na edim dostałem sygnały na h1 na up. Pohedzuje to chyba, a nóż się trafi
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ