Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

O fx chcę z Wami porozmawiać na poważnie, jak mężczyzna z mężczyzną 8)
I od razu sobie zapiszę tematy, wiadomo jak jest z ludzką pamięcią:
1. SL i be.
2. Scalp - a w zasadzie dlaczego ludzie tak dużo tracą? Pomijając koszty transakcji - dlaczego?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
29 mar 2020, 12:03
Przepiękne te zdjęcia :idea: W cudnym zakątku świata żyjesz, cajto :564:
To nie jest żadne cudo, nie mam gór, jezior, bagien, parków czy rezerwatów. Trzeba trochę poszukać, zejść z utartych szlaków i voila :wink:

Anomalia pisze:
27 mar 2020, 13:48
Zastanawiam się nawet nad założeniem demo i spróbowania dt - aż tak bardzo mam rozkalibrowane spojrzenie na rynek, że nic a nic sobie nie wierzę w krótkim terminie. Z faktami się nie będę kopała przecież, jest jak jest i nie mam problemu by to wyartykułować i zaakceptować.
Anomalia pisze:
29 mar 2020, 12:05
O fx chcę z Wami porozmawiać na poważnie, jak mężczyzna z mężczyzną 8)
I od razu sobie zapiszę tematy, wiadomo jak jest z ludzką pamięcią:
1. SL i be.
2. Scalp - a w zasadzie dlaczego ludzie tak dużo tracą? Pomijając koszty transakcji - dlaczego?
Chcesz pocykać na DT - OK.
Tylko czemu chcesz porzucić swój styl z LT?

Na początek zaimplementuj go do skali DT, popatrz na wyniki, dopiero potem zastanów się czy naprawdę są ci potrzebne nowe narzędzia i strategie. Obstawię w ciemno że nie 8)
Widziałem twoje zagrania i analizowałem je od strony technicznej, po swojemu oczywiście.
Nie bardzo miałem się czego przyczepić, może nie zawsze timing był idealny, ale miejsca, kierunki i ratio już jak najbardziej OK.
Jakie instrumenty?
Patrz na spred, od dwóch tygodni na większości walorów jest zdecydowanie zawyżony. Przez to zrezygnowałem z gry na G/A, G/C, G/CH i E/A. Za to zmienność ożywiła w skali DT takich tetryków jak U/J i E/U.

Ta druga podkreślona wypowiedź, w świetle "tego który puka" :? , dorzuć jeszcze jakieś tęczowe akcenty i @Krab wyskoczy za burtę nie bacząc na rekiny :wink: :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
29 mar 2020, 12:05
... a w zasadzie dlaczego ludzie tak dużo tracą? Pomijając koszty transakcji - dlaczego?
Jest faktem, że zdecydowana większość traderów ma skuteczność co najmniej 50%.
Matematycznie wystarczy żeby zarabiać.
Jednakże, możesz mieć skuteczność 99% a w jednym tradzie stracić 100%.
Dlatego ludzie tracą.
Psychika, ryzykanctwo, chęć szybkiego dorobienia się, nieumiejętność akceptacji małej straty, brak wiedzy.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 15:13 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Ciekawe że laptop z Win. ma problemy z załącznikami :?:
a Mac (laptop) bez problemu :!:
potrzeba będzie :idea: :!:
HIRURGIA.jpg
a dzisiaj :
weekend.PNG
Spokojnego dnia :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Teraz jeszcze sprawdzam na Chrome:
EURUSDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Bez problemu...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

To i ja sie pochwalę dzisiejszą wycieczką..
Sceny rodem z "jestem legendą"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:564:
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W latach 60-tych takie drogi puste były normą, a ludzie jakoś żyli.
Zgoda, drogi były gorsze, ale puste.
Nawet w latach 90-tych pamiętam jak nocą śmigałem do Wa-wy, i praktycznie tylko z jednym innym autem
na zmianę się "holowaliśmy" - fajnie było!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

A tak sie polacy bawią.. artykuł mowi o tym ze "rozbito" impreze na 25 osob.. spójrzcie na stół.. podpowiem: soki na stole..

https://www.independent.co.uk/news/uk/h ... 32981.html
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
29 mar 2020, 13:59
Ta druga podkreślona wypowiedź, w świetle "tego który puka" :? , dorzuć jeszcze jakieś tęczowe akcenty i @Krab wyskoczy za burtę nie bacząc na rekiny :wink: :D
Wystarczy, że w ramach KO opowiem o serialu, jaki oglądałam w lutym :twisted: Większość powyskakuje za burtę :lol: Mam opowiedzieć? :568:
cajto pisze:
29 mar 2020, 13:59
Chcesz pocykać na DT - OK.
Tylko czemu chcesz porzucić swój styl z LT?
Na początek zaimplementuj go do skali DT, popatrz na wyniki, dopiero potem zastanów się czy naprawdę są ci potrzebne nowe narzędzia i strategie. Obstawię w ciemno że nie 8)
Musiałam pomyśleć nad odpowiedzią, jest i prosta i pokręcona jednocześnie.
Dlaczego nie lt teraz:
- za duża niepewność,
- zdekalibrowaną głowę mam, którą trzeba przywrócić do standardowych realiów fx,
- i to, przez co pukasz się w głowę (wszak jesteś tym, co puka :lol: ). Nie umiem oderwać faktów, rzeczywistości od wykresów i ruchów cen. Za vixem stoi konkretny mechanizm a jego wzrost natychmiast wywołuje we mnie myśli o padających firmach, bezrobociu i głodujących zwierzętach w zoo. Ulubiona para u.zar, która choć idzie zgodnie z planem (-> rozmawialiśmy o tym w wątku, o osłabieniu zara w dłuższej perspektywie i tak się dzieje, wsparte oczywiście przez wirusa :cry: ) to natychmiastowa myśl o niewyobrażalnie wielkim dramacie, który Afrykę z dużym prawdopodobieństwem dotknie w najbliższym czasie :cry: Choć myślę że RPA mniej niż inne kraje (-> chińska polityka i powiązania) ale fakt pozostaje faktem, że tam będzie dział się dramat.
Itp itd - jakże mieć satysfakcję z tego, że inwestycja przynosi dochód, skoro w głowie mam właśnie to? Przyczyny? Skutki? Powiązania logiczne?
Nie umiem, nie chcę, po prostu nie i już.
Lt jest dla mnie logiczne, proste, oparte na czymś, co rozumiem, czuję i umiem sobie uzasadnić, oczywiście w wybranych instrumentach, jak najmniej politycznych. Do tego potrzebna jest wiedza, co się w świecie dzieje - a tego z powodów powyższych nie chcę. Dlatego dt, albo zupełnie wręcz mikre tfy, bo one nie mają wiele wspólnego z logiką a sytuacja światowa jest pomijalna w ich rozgrywaniu. Zatem - żadnej implementacji do dt nie chcę.
"Nowe" narzędzia, strategie są mi potrzebne do tego, by opanować sobie te mikre ruchy w sposób spokojny, bez oczekiwań z lt, bez myślenia o tym, co w świecie słychać i bez tworzenia scenariuszy przyszłości. Takie czyste, mechaniczne granie bez uczucia i oczekiwań. I żeby zająć głowę, oczywiście. Mam też sporo braków, zdaję sobie z tego znakomicie sprawę, celowych i świadomych, a teraz czuję się gotowa na to, żeby krytycznie je przyswoić i oswoić i albo odrzucić na zawsze, albo w przyszłości wykorzystać tą nową wiedzę. I taki mam plan, oczywiście pod warunkiem, że nie zacznie mi psuć głowy, ta nowa wiedza.

qduaty, Twoje zdjęcia są jednocześnie ładne i straszne.... Moje miasto też jest puste, ludzi nie ma na ulicach, aut niemal nie ma, policja jeździ i śmieciarki.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ