0,5%

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Tomasz196407 pisze:
15 sty 2020, 23:18
Nieśmiertelny Trader pisze:
15 sty 2020, 23:01
Pozamykane... pyty nie chcą iść. Za długo zwlekałem. O decyzji zaważył 3 dniowy Swap w środy. Naliczyłoby mi kolejne -400 zł. Padaka z tym Swapem. Wrrr :564:
:wink: :564:
Póki co kończę rozgrywanie EURCAD. Udało się z jednej i drugiej strony machnąć. :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
17 sty 2020, 13:35
Tomasz196407 pisze:
15 sty 2020, 23:18
Nieśmiertelny Trader pisze:
15 sty 2020, 23:01
Pozamykane... pyty nie chcą iść. Za długo zwlekałem. O decyzji zaważył 3 dniowy Swap w środy. Naliczyłoby mi kolejne -400 zł. Padaka z tym Swapem. Wrrr :564:
:wink: :564:
Póki co kończę rozgrywanie EURCAD. Udało się z jednej i drugiej strony machnąć. :564:
Tak cos myśle że jednak wrócisz w poniedziałek do EC :564: Miłego

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Czterej jeźdźcy Apokalipsy – postaci z Apokalipsy św. Jana. Mają wyruszyć na koniach przed Sądem Ostatecznym. Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno): Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć.

Sporo się działo w miniony weekend:

1. Trzęsienie Ziemi w Turcji.
2. Koronawirus sieje żniwo w Chinach.
3. Atak na ambasadę USA w Iraku.
4. Śmierć legendy koszykówki Kobyego Bryanta.

I jeszcze coś mnie natknęło by puścić Inferno z Netflixa https://www.filmweb.pl/film/Inferno-2016-689459

Zastanawiam się teraz czy gdybym wiedział co dokładnie się stanie na świecie, czy nastąpi jakaś większa plaga czy zagłada to czy bym to wykorzystał do zarobienia pieniędzy na giełdzie? NA pewno nie z premedytacją, byłby to przypadkowy zarobek. Często nad tym myślałem - reakcji rynków na ludzkie nieszczęścia - A Zysk i moralność.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Nie istnieje moralność w zysku. Na pewno nie tu - nie na rynku tzw finansowym.

W sensie tak dlugo jak dlugo nie musisz pociagnac za spust albo nacisnac czerwonego guzika - cieszysz sie z zarobku.

Proste imo

Moze i malo moralne, ale realne..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:23
Nie istnieje moralność w zysku. Na pewno nie tu - nie na rynku tzw finansowym.

W sensie tak dlugo jak dlugo nie musisz pociagnac za spust albo nacisnac czerwonego guzika - cieszysz sie z zarobku.

Proste imo

Moze i malo moralne, ale realne..
Że tak powiem, co kolega pierniczy? Jaka moralność? Gdzie i kto koledze wbił do głowy, że zysk jest niemoralny? Gdyby tak na to patrzeć, do kościół jest najbardziej niemoralną instytucją na świecie, ponieważ kasuje za obietnice, których nie może spełnić, czyli po prostu naciąga naiwnych...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

ninjaproject pisze:
26 sty 2020, 23:28
qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:23
Nie istnieje moralność w zysku. Na pewno nie tu - nie na rynku tzw finansowym.

W sensie tak dlugo jak dlugo nie musisz pociagnac za spust albo nacisnac czerwonego guzika - cieszysz sie z zarobku.

Proste imo

Moze i malo moralne, ale realne..
Że tak powiem, co kolega pierniczy? Jaka moralność? Gdzie i kto koledze wbił do głowy, że zysk jest niemoralny? Gdyby tak na to patrzeć, do kościół jest najbardziej niemoralną instytucją na świecie, ponieważ kasuje za obietnice, których nie może spełnić, czyli po prostu naciąga naiwnych...
Ze tak powiem: co kolega pierniczy?

Gdzie i kto koledze powiedział, ze ja powiedziałem ze zysk jest niemoralny?

Nie istnieje moralność w zysku nie oznacza ze zysk jest niemoralny.

Dziękuję i dobranoc
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:35
ninjaproject pisze:
26 sty 2020, 23:28
qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:23
Nie istnieje moralność w zysku. Na pewno nie tu - nie na rynku tzw finansowym.

W sensie tak dlugo jak dlugo nie musisz pociagnac za spust albo nacisnac czerwonego guzika - cieszysz sie z zarobku.

Proste imo

Moze i malo moralne, ale realne..
Że tak powiem, co kolega pierniczy? Jaka moralność? Gdzie i kto koledze wbił do głowy, że zysk jest niemoralny? Gdyby tak na to patrzeć, do kościół jest najbardziej niemoralną instytucją na świecie, ponieważ kasuje za obietnice, których nie może spełnić, czyli po prostu naciąga naiwnych...
Ze tak powiem: co kolega pierniczy?

Gdzie i kto koledze powiedział, ze ja powiedziałem ze zysk jest niemoralny?

Nie istnieje moralność w zysku nie oznacza ze zysk jest niemoralny.

Dziękuję i dobranoc
Jeżeli ktoś generuje zyski i ten fakt powoduje wzrost ogólnego dobrobytu ludzkości, to nie jest to moralne?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Rozmawiamy o sytuacji, w ktorej wykorzystujesz inside info o np zarazie do tego zeby zarobić..

Wiec jeśli autor pyta o opinię nt Lamborghini to proszę nie wypowiadaj się o swoim passacie ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:48
Rozmawiamy o sytuacji, w ktorej wykorzystujesz inside info o np zarazie do tego zeby zarobić..

Wiec jeśli autor pyta o opinię nt Lamborghini to proszę nie wypowiadaj się o swoim passacie ;)
Nie mam Passata, mam Jaguara.
Jeżeli posiadam insider info, to co jest niemoralnego w tym, że to info wykorzystam?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Nieśmiertelny Trader

Re: 0,5%

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ninjaproject pisze:
26 sty 2020, 23:58
qduaty pisze:
26 sty 2020, 23:48
Rozmawiamy o sytuacji, w ktorej wykorzystujesz inside info o np zarazie do tego zeby zarobić..

Wiec jeśli autor pyta o opinię nt Lamborghini to proszę nie wypowiadaj się o swoim passacie ;)
Nie mam Passata, mam Jaguara.
Jeżeli posiadam insider info, to co jest niemoralnego w tym, że to info wykorzystam?
No trochę jest. Gdybyś wiedział dzień wcześniej że jutro dwa samoloty przypie... w WTC to co byś zrobił? Wykorzystał sytuację na rynku czy starał się jakos ostrzec chociaż byłoby to niemożliwe ? Ja bym się chyba po prostu wstrzymał. Co innego gdy takich informacji nie masz i świat się kręci raz to szczęściem a raz to nieszczęściem ale gdy wiesz że wydarzy się tragedia to myślenie jest wtedy trochę inne. Nie wiem czy chodzi tu o jakieś wpojone zasady za młodu by nie dorabiać się cudzym kosztem czy o ludzkie podejście do sprawy. Ciężki temat dlatego nie kontynuuję.

----------
Co do wirusa to są kolejne ofiary śmiertelne(ponad 80) a 3000 w kolejce bo nie ma jeszcze szczepionki. Teraz pytanie co się stanie gdy szczepionka się pojawi i jak daleko sięgnie wirus do tego czasu? Jest teoria szczepień globalnych i wtedy nie ma opcji ''Ja się nie szczepię'' bo gdy powiesz nie to jesteś zagrożeniem dla reszty populacji więc byłoby to przymusowe... no ale nie ma póki co gdybać i oby do tego nie doszło.

EURCAD ponowny Long. Ładnie dają zarobić w konsoli (kiedyś nie przepadałem ale i to da się w miarę opanować tak myślę). Presja jest silna na short ale fundamentalnie się broni to też nie jest łatwo przebić kolejnych poziomów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ