Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@Tolmon, @ninja - pozwolę się z wami nie zgodzić :wink:

Załóżmy, że mamy cel - chcemy zarobić grubo 8) :568:
Mamy też chytry plan - SP500 prędzej czy później pierdyknie z korektą na kilkaset punktów, a my będziemy w tym TGV zaraz koło maszynisty 8) :568:
Plan i cel mamy już kawał czasu, tradujemy tak, jak podpowiada @ninja -"mam na myśli, żeby trader tradował według planu, a nie według wykresu. Wykres może sobie robić co chce, a trader ma wykonywać swój plan."
Niestety, na razie załapaliśmy się do towarowego w odwrotnym kierunku, nie dość że chłodno i głodno, to bilet słono kosztuje :? :568:

Gdzie więc tkwi błąd?
Nie mamy systemu, zarabiającego systemu.
System to fundament, bez którego wszystko co powyżej, jest jak budowa zamku z piasku przy hulającym sztormie.

Przeglądając twój dziennik Tolmon, nie sposób nie zauważyć, że ty taki posiadasz, wiesz kiedy wchodzić, gdzie ciąć straty i kasować zyski. Nie jesteś nieomylny, a jednak pokazałeś że można zarabiać dobre pieniądze i to stosując SLa, który jak wiadomo jest dla małych dziewczynek :lol: i grając w dwie strony tylko na indeksach, które podobno mają tylko jeden słuszny kierunek :wink:
Możesz to nazwać systemem, umiejętnością czytania wykresu, czymkolwiek - ale to jest to, co wyróżnia zarabiających traderów od Dyziów Marzycieli i Twardogłowego Betonu z Klapkami na Oczach 8) :568:

Tak na marginesie, Sapina od 2855 jest w klasycznej hiperboli (na W1 dobrze to widać), w dodatku szczycie wszech czasów (którym to już z kolei :roll: ), i tak sobie myślę, że jest duża szansa na sporo punktów dołem i niewielka na sporo górą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

cajto pisze:
21 sty 2020, 20:29
@Tolmon, @ninja - pozwolę się z wami nie zgodzić :wink:
[...] Twardogłowego Betonu z Klapkami na Oczach [...]
To coś o mnie :oops:
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

cajto pisze:
21 sty 2020, 20:29
Gdzie więc tkwi błąd?
Nie mamy systemu, zarabiającego systemu.
System to fundament, bez którego wszystko co powyżej, jest jak budowa zamku z piasku przy hulającym sztormie.
Dokładnie to napisałem - CEL - dokąd dążymy i pod to budujemy resztę
- system, strategię, metodę i plan
cajto pisze:
21 sty 2020, 20:29
Tak na marginesie, Sapina od 2855 jest w klasycznej hiperboli (na W1 dobrze to widać), w dodatku szczycie wszech czasów (którym to już z kolei :roll: ), i tak sobie myślę, że jest duża szansa na sporo punktów dołem i niewielka na sporo górą.
i tu się z Tobą zgadzam i wtedy będziemy tam czekali w "blokach startowych" :-DDD
SPX500Weekly.png
SPX500Daily.png
powodzenia :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

cajto pisze:
21 sty 2020, 20:29
@Tolmon, @ninja - pozwolę się z wami nie zgodzić :wink:

Załóżmy, że mamy cel - chcemy zarobić grubo 8) :568:
Mamy też chytry plan - SP500 prędzej czy później pierdyknie z korektą na kilkaset punktów, a my będziemy w tym TGV zaraz koło maszynisty 8) :568:
Plan i cel mamy już kawał czasu, tradujemy tak, jak podpowiada @ninja -"mam na myśli, żeby trader tradował według planu, a nie według wykresu. Wykres może sobie robić co chce, a trader ma wykonywać swój plan."
Niestety, na razie załapaliśmy się do towarowego w odwrotnym kierunku, nie dość że chłodno i głodno, to bilet słono kosztuje :? :568:

Gdzie więc tkwi błąd?
Nie mamy systemu, zarabiającego systemu.
System to fundament, bez którego wszystko co powyżej, jest jak budowa zamku z piasku przy hulającym sztormie.

Przeglądając twój dziennik Tolmon, nie sposób nie zauważyć, że ty taki posiadasz, wiesz kiedy wchodzić, gdzie ciąć straty i kasować zyski. Nie jesteś nieomylny, a jednak pokazałeś że można zarabiać dobre pieniądze i to stosując SLa, który jak wiadomo jest dla małych dziewczynek :lol: i grając w dwie strony tylko na indeksach, które podobno mają tylko jeden słuszny kierunek :wink:
Możesz to nazwać systemem, umiejętnością czytania wykresu, czymkolwiek - ale to jest to, co wyróżnia zarabiających traderów od Dyziów Marzycieli i Twardogłowego Betonu z Klapkami na Oczach 8) :568:

Tak na marginesie, Sapina od 2855 jest w klasycznej hiperboli (na W1 dobrze to widać), w dodatku szczycie wszech czasów (którym to już z kolei :roll: ), i tak sobie myślę, że jest duża szansa na sporo punktów dołem i niewielka na sporo górą.
Przykro mi, ale nie masz żadnego planu. Masz jedynie ogólny pomysł, bez planu.
Co, zresztą, pokazujesz zaraz przykładem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 22:22
Przykro mi, ale nie masz żadnego planu. Masz jedynie ogólny pomysł, bez planu.
Co, zresztą, pokazujesz zaraz przykładem.
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bardzo będę Ci wdzięczna :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

@ninja - jesteś przekozak :D
Schwarzenegger, jako T800 w Terminatorze, łapał ironię i miał więcej poczucia humoru niż ty 8)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Anomalia pisze:
21 sty 2020, 22:39
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 22:22
Przykro mi, ale nie masz żadnego planu. Masz jedynie ogólny pomysł, bez planu.
Co, zresztą, pokazujesz zaraz przykładem.
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bardzo będę Ci wdzięczna :564:
Plan dla tradera, to arkusz Excela. Jak się nauczysz jak zarabiać na "papierze", to dopiero wtedy masz plan, i wtedy masz go tylko wykonywać.
To, co koledzy pokazują, to nie jest plan, tylko pomysł na daną chwilę, czyli nadal tylko i wyłącznie zgadywanki, czyli hazard.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 22:51
Anomalia pisze:
21 sty 2020, 22:39
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 22:22
Przykro mi, ale nie masz żadnego planu. Masz jedynie ogólny pomysł, bez planu.
Co, zresztą, pokazujesz zaraz przykładem.
Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bardzo będę Ci wdzięczna :564:
Plan dla tradera, to arkusz Excela. Jak się nauczysz jak zarabiać na "papierze", to dopiero wtedy masz plan, i wtedy masz go tylko wykonywać.
To, co koledzy pokazują, to nie jest plan, tylko pomysł na daną chwilę, czyli nadal tylko i wyłącznie zgadywanki, czyli hazard.
Nie wszystko ujmiesz w ''Excelu''. Jedynie MM i RR. Cała reszta to właśnie obserwacja rynku na bieżąco. ''Bieżąco'' to też pojęcie względne w zależności od Time Frame. W notatniku spisuję przeważnie Position Size, ewentualnie jakieś fundamenty które są dla mnie znaczące. Cała reszta to już doświadczenie i nie muszę tego spisywać chociaż w sumie kiedyś to robiłem, metodą prób i błędów - chciałem to jakoś ubrać w ''sztywniejsze zasady'' ale na sztywno się nie da po za właśnie MM. RR też bywa różne bo daje mi tyle ile daje cena nim się nie wyłamie/zaneguje.
Plan trzeba mieć, dla każdego pewnie będzie inny. Pamiętam że niektórzy w OSTC w ogóle nie korzystali z wykresów tylko z Price Ladder i to wystarczało. Z resztą wykresy na tamtych produktach to była jakaś porażka bo ciężko utworzyć wykres z kilku ticków ruchu gdzie non stop są luki a wykres np gaśnie po 3 miesiącach bo traci ważność kontrakt. Ilu traderów tyle metod. :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nieśmiertelny Trader pisze:
21 sty 2020, 23:07
ninjaproject pisze:
21 sty 2020, 22:51
Anomalia pisze:
21 sty 2020, 22:39


Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bardzo będę Ci wdzięczna :564:
Plan dla tradera, to arkusz Excela. Jak się nauczysz jak zarabiać na "papierze", to dopiero wtedy masz plan, i wtedy masz go tylko wykonywać.
To, co koledzy pokazują, to nie jest plan, tylko pomysł na daną chwilę, czyli nadal tylko i wyłącznie zgadywanki, czyli hazard.
Nie wszystko ujmiesz w ''Excelu''. Jedynie MM i RR. Cała reszta to właśnie obserwacja rynku na bieżąco. ''Bieżąco'' to też pojęcie względne w zależności od Time Frame. W notatniku spisuję przeważnie Position Size, ewentualnie jakieś fundamenty które są dla mnie znaczące. Cała reszta to już doświadczenie i nie muszę tego spisywać chociaż w sumie kiedyś to robiłem, metodą prób i błędów - chciałem to jakoś ubrać w ''sztywniejsze zasady'' ale na sztywno się nie da po za właśnie MM. RR też bywa różne bo daje mi tyle ile daje cena nim się nie wyłamie/zaneguje.
Plan trzeba mieć, dla każdego pewnie będzie inny. Pamiętam że niektórzy w OSTC w ogóle nie korzystali z wykresów tylko z Price Ladder i to wystarczało. Z resztą wykresy na tamtych produktach to była jakaś porażka bo ciężko utworzyć wykres z kilku ticków ruchu gdzie non stop są luki a wykres np gaśnie po 3 miesiącach bo traci ważność kontrakt. Ilu traderów tyle metod. :564:
Czytam, że kolejny niczego nie rozumie, cóż...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

To chyba jakaś prowokacja :mrgreen:

ODPOWIEDZ