DayTrading: Piątek 20.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

qduaty ???????????
to zadna moja definicja
ja ci po prostu przytoczylem tekst zreszta pisalem o tym z ENCYKLOPEDII ANALIZY TECHNICZNEJ
https://www.bdm.com.pl/ispag/encat/kana ... ujacy.html
a jak ty sobie rysujesz kreski i jak zakładasz to twoja kasa i nawet spec blondii ci tego nie musi tłumaczyc
zadałes pytanie dostałes odpowiedz a czy sie z nia zgadzasz czy nie to twoja broszka
chcesz link masz link
jesli pytasz o moje zdanie to dla mnie kanał w tym ukladzie nie ma sensu ale to twoja kasa i decyzja ,EOT
ZAS CO DO KSIAZEK
zawsze mozna powiedziec ze nikomu nie zaszkodza ale wg mnie poziom przekazu w dzisiejszych czasach jest tak wysoki ze kazdy temat formułujac umiejetnie pytania? bo to jest problem :?:
mozna przeczytac w goglach w sumie prawie wszystko co ciebie interesuje kazdego speca od forexu
i z kazdej prawie ksiazki
Ostatnio zmieniony 22 gru 2019, 22:07 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

XAB pisze:
22 gru 2019, 21:55
[...]
to zadna moja definicja
[...]
chcesz link masz link EOT
Mówiąc "Twoja" użyłem skrótu myślowego - przytoczona przez Ciebie
sorki

Dziekuje za link :)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Praktycznie to trzy dni
Pon, wtorek, piątek ?
i weekly, miesieczna, roczna,

Na Aud i
miesieczna bardzo ciekawy układ
ceny otwarcia i zamkniecia dwóch przedostatnich listopadowa i pażdziernikowa takie same
obecna kształtuje sie wyżej i tu bedzie sie decydowało o przyszłości bo może powstac formacja kilku świecowa odwrócenia
za to roczna mała szpulka i to jest właśnie zastanawiajace
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

qduaty pisze:
22 gru 2019, 21:57
XAB pisze:
22 gru 2019, 21:55
[...]
to zadna moja definicja
[...]
chcesz link masz link EOT
Mówiąc "Twoja" użyłem skrótu myślowego - przytoczona przez Ciebie
sorki

Dziekuje za link :)
spoko w koncu przynajmniej czesc z nas jest tu po to by komus cos wytlumaczyc
a nie tylko by popisywac sie ile i kto i co tu na fx zarabia
pisze powoliwiec przeczytaj moj poprzedni watek jeszcze raz 8)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

W sprawie moje shorta SPX wynika on kliku powód. Rozgrywam indeksy w oparciu o wykresy rynku kasowego, a tam mamy świece niepewną z D1 na SPX, o DJI juz nie wspomnę bo mamy spadkową marubozu. Mamy piątek koniec dnia w poniedziałek lekka korekta tego tygodnia się przyda. Dość sporo spółek na zielono kończy tydzień przydała by sie korekta. To mój pierwszy short na SPX od 3 miesięcy wynika on też z wielu innych rzeczy jak NYSE w końcu ma nowe ATH (przebili ATH ze stycznia 2018). Duże spread pomiędzy indywidualnymi inwestorami w short/long. Grubo od ponad 50 sesji SPX nie miało większej korekty. Rosną koszty zabezpieczenia na wypadek spadku indeksu. Do tego luka z piątku o innych lukach już nie wspomnę.

Do tego wylecieliśmy górą z kanału https://www.tradingview.com/x/4WMR9L9k/

Jest jeszcze wiele innych powód, ale do armagedonu jaki był w styczniu 2018 jeszcze trochę nam potrzeba aby poprzebijać wszystkie statystyki ale jest już bliżej niż dalej do tego. Z początkiem roku będę robić sobie obszerną analizę gdzie szukać strefy do shorta tak poważniejszego.

W listopadzie dopiero po przebiciu o 129xx zaczynałem shortować DAX (pisałem tu o tym) wielokrotnie z sukcesem wszedł S. . Aktualnie to SPX jest trochę za wysoko w stosunku do DAX. Poza tym ciekawa sprawa rok temu inwestorzy byli w panice a dziś są w euforii o tej porze :)

PS. Co do SL jest jego brak ale będzie obserwacja co się dzieje, jak by co zamykam go o 22:00 i to będzie ostatnie zagranie indeksów w roku chyba że będzie jakiś fajny zapalnik.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Tygodniowy Aud
to trzykrotne zejscie zakonczone niepowodzeniem wybiciem nowych dołków
No i te trzy kolejne zielone swiece, ostatnie oczywiscie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

eur/dol na m5
i nieb kanal i czerwony klin sugeruja zejscie glebiej czyli poglebienie denka
reszta to rynek bo moga sobie nawet ruszyc 1,11 i dopiero to denko poglebiac
https://iv.pl/image/GrprEW2
i tak dla przypomnienia bo kiedys to tu podawalem
kanał to formacja bardzo rzadko stosowana do pozycjonowania ze statystyk bo to tez warto wiedziec
raczej tylko na krociutkich czasowkach
klin najczesciej trojkat rzadziej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Ekolog pisze:
22 gru 2019, 22:27
W sprawie moje shorta SPX wynika on kliku powód. Rozgrywam indeksy w oparciu o wykresy rynku kasowego, a tam mamy świece niepewną z D1 na SPX, o DJI juz nie wspomnę bo mamy spadkową marubozu. Mamy piątek koniec dnia w poniedziałek lekka korekta tego tygodnia się przyda. Dość sporo spółek na zielono kończy tydzień przydała by sie korekta. To mój pierwszy short na SPX od 3 miesięcy wynika on też z wielu innych rzeczy jak NYSE w końcu ma nowe ATH (przebili ATH ze stycznia 2018). Duże spread pomiędzy indywidualnymi inwestorami w short/long. Grubo od ponad 50 sesji SPX nie miało większej korekty. Rosną koszty zabezpieczenia na wypadek spadku indeksu. Do tego luka z piątku o innych lukach już nie wspomnę.

Do tego wylecieliśmy górą z kanału https://www.tradingview.com/x/4WMR9L9k/

Jest jeszcze wiele innych powód, ale do armagedonu jaki był w styczniu 2018 jeszcze trochę nam potrzeba aby poprzebijać wszystkie statystyki ale jest już bliżej niż dalej do tego. Z początkiem roku będę robić sobie obszerną analizę gdzie szukać strefy do shorta tak poważniejszego.

W listopadzie dopiero po przebiciu o 129xx zaczynałem shortować DAX (pisałem tu o tym) wielokrotnie z sukcesem wszedł S. . Aktualnie to SPX jest trochę za wysoko w stosunku do DAX. Poza tym ciekawa sprawa rok temu inwestorzy byli w panice a dziś są w euforii o tej porze :)

PS. Co do SL jest jego brak ale będzie obserwacja co się dzieje, jak by co zamykam go o 22:00 i to będzie ostatnie zagranie indeksów w roku chyba że będzie jakiś fajny zapalnik.
Co do sl to ja navika sie pytałem jaki by postawił przy szorcie, odpowiedział wymijająco a wiem ze gruby sl musiał by byc
Ty pisałes do navika o szorcie wczesniej,
no ale nie stawiasz to juz nie ma sensu dyskutować
bo mamy odmienne zdanie nt sl
co do sytuacji na indeksie tez obserwuje kasowy i nie ma znaczenia świeca tygodniowa pokazuje moc i dla mnie sie to liczy
korekta świecy jest ułamkiem zagrań inwestorów i wynika z zamykania pozycji-jednym słowem korekta nie równa sie impulsowi
przy takim ruchu w 3 fali wyzszego rzędu ja niestety wyłaczam s :)
ale my tu jestesmy na forum i to że Ty szortujesz to tylko nastepny w ilosci dziennej postów tutejszych i napewno sie nie obrazasz i nie obraziłes ze tak napisałem choc przyznam że niektórym tu napisac cos odmiennego to zgroza :D :D

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Tomasz196407 pisze:
22 gru 2019, 22:30
Tygodniowy Aud
to trzykrotne zejscie zakonczone niepowodzeniem wybiciem nowych dołków
No i te trzy kolejne zielone swiece, ostatnie oczywiscie
i jakie wnioski w zwiazku z tym? Bo to akurat co napisales kazdy widzi
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

problem z SL chocby na tym sp500 grajacemu na spadek jest zawsze ten sam
przede wszystkim zalezy od wielkosci pozycji o ktorej rzadko kto tu pisze i od wielkosci depo
a to czy postawisz je na jakims najblizszym zasiegu czy grubo wyzej tez w sumie jesli ktos stawia od tego co wyzej przede wszystkim zalezy
podaj ktorykolwiek wielkosc pozycji i wtedy dopiero mozna oceniac poziom ryzyka bo to jest tylko istotne
a piszac postawilem s to wg mnie tylko takie tam ble ble ble nic nie mowiace
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany