DayTrading: Piątek 20.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Rysując dwie kreski jeszcze bardziej komplikujecie sobie sytuację.Wyjście z klina :lol: nie żartujcie ,że ktoś naciąga na to :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6617
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ADASKO2012 pisze:
22 gru 2019, 12:04
Rysując dwie kreski jeszcze bardziej komplikujecie sobie sytuację.Wyjście z klina :lol: nie żartujcie ,że ktoś naciąga na to :lol:
Jakiego klina i jakie wyjście? O czym piszesz? I ile kresek trzeba namalować by sobie nie komplikować? :d

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Siedzę, myślę, łeb mi puchnie..

Założyłem, że kreski kermita z przytoczonego wcześniej postu są jednak bardziej miarodajne niz moje..

I nadal jestem w czarnej d...

opcja 1:
https://www.tradingview.com/x/RYPO4UGm/

Zejscie w okolice 1.1040/30, odbicie na 1.1170/80 i spadek nawet do 1.0800

Opcja 2: zobaczyłem klina :P
https://www.tradingview.com/x/zrMb6zAE/

Początek podobnie, lecz wyjście górą z trójkąta zwyżkującego, a wtedy limit na 11 letniej kresce?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

qduaty pisze:
22 gru 2019, 16:14
Siedzę, myślę, łeb mi puchnie..

Założyłem, że kreski kermita z przytoczonego wcześniej postu są jednak bardziej miarodajne niz moje..

I nadal jestem w czarnej d...

opcja 1:
https://www.tradingview.com/x/RYPO4UGm/

Zejscie w okolice 1.1040/30, odbicie na 1.1170/80 i spadek nawet do 1.0800

Opcja 2: zobaczyłem klina :P
https://www.tradingview.com/x/zrMb6zAE/

Początek podobnie, lecz wyjście górą z trójkąta zwyżkującego, a wtedy limit na 11 letniej kresce?
wiem w czym ból, :)
na początku zaboli a potem już nic
za długo tu jestem żeby nie wiedzieć :564:
zamknij to co masz i graj wtedy kiedy jest setup
entry sl i tp polecam
a kreski kogoś daruj sobie

polecam to co jest i idzie tak jak powinno
czyli gramy impulsy a nie korekty
eu obserwuje tylko z jednego powodu
patrze jak wy gracie to
Tu masz też 11 lat trendu wzrostowego
US500
i tez bedą zaklinać rzeczywistosc ze s biorą
a ty i ja robimy swoje :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2019, 17:12 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

https://iv.pl/image/Grpqxfb

Nie ma co zamykać ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

qduaty pisze:
22 gru 2019, 17:08
https://iv.pl/image/Grpqxfb

Nie ma co zamykać ;)
No to masz ciociu problem- głowa spuchła :D

wytłumacze po swojemu tego eu
jezeli od 1,14 do dołka miałeś spadek niech bedzie 5ciofalowy
to obecnie jest odbicie -a alternatywnie korekta ABC
jak widzisz jest środek i jak nie zrobią ruchu to nic nie wiesz i kermit, cblond, adasko czy super trader roku 2010
tez nic nie bedzie wiedział
a wiesz dlaczego?
bo my jestesmy tym ogonem co wchodzi do pociągu za tymi najwiekszymi
i nic na to nie poradzisz i tez kreski kogokolwiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Apple
https://www.tradingview.com/x/5n0Qx9RV/

ETF SPDR SP500

334,5 w zasiegu korekty prostej ABC
C w ED
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Chyba niektorzy siedza na forach Hogwartu lub jakichs forach narko i takie okreslenia jak "cudowne kreski" przynosza stamtad.
Qduaty czy ktoś Ci cokolwiek tutaj wmawia bo ja nie zauważyłem?

qduaty pisze:
22 gru 2019, 16:14
Siedzę, myślę, łeb mi puchnie..
Założyłem, że kreski kermita z przytoczonego wcześniej postu są jednak bardziej miarodajne niz moje..
I nadal jestem w czarnej d...
Nie wiem czy sa bardziej czy mniej miarodajne. O tym decyduje na koniec rynek nie ten kto je rysuje. Ja moge Ci podac raczej geneze takiego, a nie innego ich poprowadzenia u mnie:
a) to co napisal XAB o prowadzeniu po ekstremach jest prawda i podobnie do tego podchodze (z malymi wyjatkami) co nie oznacza ze nie da sie inaczej
b) kiedys bardzo długo sie trzymalem zalozenia ze im wiecej punktow "zbiera" kreska tym lepiej. Dopiero ktos mi wyjasnil ze idac takim mysleniem najlepiej poprowadzic kreske poziomo w srodku konsoli. Zbierze wszystkie ruchy niemal ale czy bedzie wlasciwa pod katem szukania potem wybicia?
c) kreska jest po to zeby dac rozeznanie gdzie w stosunku do reszty wykresu znajduje sie obecnie cena i kto ma przewage lub moze ja zyskac. To nie kreska ma byc dogieta do ceny zeby pasowala tylko cena moze (nie musi) przetestowac kreske lub ja wylamac potwierdzajac jakies tam zalozenia tradera lub je negujac. No i fajnie jak kreska jest czescia formacji niz taka "Zosia samosia". Zdecydowanie preferuję kreski bedace czescia czegos wiekszego
d) popatrz na swoja zielona kreske jako przyklad różnicy mierzen. Nie sprawdzalem tego na swoim wykresie i nie prowadzilem jej wiec podam Ci to z głowy na podstawie Twojego wykresu, punkt styczny obecnie przebiega u Ciebie w okolicach 1.16. Ale jesli poprowadzilbyc ta kreske po ekstremach z 2014 to obecnie punkt w ktorym cena moze ja testowac przesunie sie o 700 moze nawet 1000 pipsow. Nawet dla dlugoterminowca to kosmiczna niedokladnosc. I teraz idac dalej u Ciebie na 1.16 czy nawet 1.18 linia trendu bedzie juz zlamana i powinno sie grac L a dla kogos kto ma ta linie poprowadzona po ekstremach bedzie coraz blizej do szukanie pozycji S i to w dlugim terminie. Sam sobie musisz odpowiedziec ktora metoda jest lepsza. Ja wychodze z zalozenia ze kreske rysuje sie na maksymalnie duzym ruchu zakladajac ze jak cena ma mozliwosc i moze isc wyzej... to napewno pojdzie bo niby czemu nie?
Spotkalem sie tez z takim rysowaniem kresek jak Twoje i nie uwazam zeby to bylo złe. Po prostu troche inna strategia jest do nich potrzebna. A kazdy trader jak widomo powinien znalezc swoja własna strategie.
e) dla mnie najważniejszy punkt - uwazam ze kanal, klin, trojkat i w sumie kazda inna formacja zbudowana z kresek nie moze miec wiecej niz jednego falszywego wybicia. Jak ma 2 falszywki to już tłok, jak jest dziurawiona co chwila to znaczy w mojej subiektywnej ocenie ze jest zła i zaczynam wtedy szukac bledu jaki popelnilem w ksztalcie lub polozeniu takiej formacji. Falszywe wyjscie ponad kreske i powrot potwierdzony na wskaznikach ma oznaczac slabosc jednej ze stron i byc sygnalem do wyjscia z formacji w przeciwnym kierunku lub przynajmniej przetestowaniem przeciwleglej bandy. Jak falszywki sa z jednej i drugiej strony to taka formacji w mojej strategii nic mi nie da bo nie zaufam kolejnemu wybiciu ani gorą ani dolem i nie potraktuje go jako "to właściwe wybicie" skoro wczesniej w tej formacji bylo juz takich 10 innych wybic.
Pamietaj ze to moje subiektywne spojrzenie na rynek. Nie sugeruj sie tym za wszelka cene bo nie musi oznaczac ze Twoje ma byc identyczne.
Wielu pipsów
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Panowie dziękuję bardzo :)
Długa jeszcze droga przede mną zanim zacznę widzieć poważniejsze efekty swojej pracy, a na razie głowa rośnie, a portfel maleje :D

Edit: a kont demo nie uznaje, bo dopóki mogę wcisnąć reset i "odzyskać" w magiczny sposób cale pieniądze, które roz..pieprzyłem w poprzednim tygodniu, dopóty nic mi taka nauka nie da..
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Ja tak krótko bo jestem za cienki do tego u góry
KRESKI dobre są bo to najprostszy sposób sprawdzenia impulsu i korekty -najprostszy ale niejedyny
i zaraz wytłumacze na przykładzie
Ostatni ruch spadkowy na gu
w ciągłej linii oznaczam korekte prostą abc poniewaz miesci sie w obrebie linii oraz a b i c
czego nie zrobie jak cena wybije kanał poza granice dolnej-górnej bandy linia przerywana
czyli bedzie wtedy zamiast abc 1-2-3 ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany