DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

EURPLN
Zakładając, że ruch z 4,40 do 4,25 to fala 1
a korekta do 4,32 zniosła 50% tego ruchu jako fala 2
to fala 3 powinna być na 161% fali pierwszej czyli do poziomu poniżej 4,09
EurPLN_W.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak44 pisze:
17 gru 2019, 11:07
krab29 pisze:
17 gru 2019, 10:03
Świeżak44 pisze:
17 gru 2019, 09:20
W sumie obstawiam dziś podobny scenariusz jak wczoraj (patrz prostokąty), czyli z korektami, ale do góry. Widać że zmienność mamy słabą.. ale można zarobić i tak. Bo to złoto a nie jakis Edek.. :mrgreen:
Cóż, Mistrzu. Gratuluję, ja wróciłem z jakiejś podróży. Bez nerwów, chaotyczności, a przede wszystkim z małymi pozycjami można było nie utopić ciułania rocznego.
Pozdrawiam wszystkich. A i kolejnych objęć. Mi do przytulasa zabrakło 2h na dziennym. :D
edit: Kongu bez ciebie to tutaj nuda :cry:
edit: 10.30 dane na funcie - zobaczymy :568:
Małe pozycje to klucz do sukcesu. Małą pozycje można przeczekać, rozegrać na longterm, dołożyć na dołku lub górce drugą i uśrednić i zamknąć na zero na cofce itp. A duża pozycja to duża strata od razu albo wyczyszczenie całego konta jak sie upieramy. Ja teraz wchodze przeważnie na dwie pozycje. Jak jedna ciągnie to dopiero dokładam druga i na tym koniec. A jak się cofa to zamykam obie. Gra małymi pozycjami daje przewagę nad rynkiem, widze to na koncie gdzie mam małą dźwignię.

PS. Czekam znowu na jakąś koretę, bo nie ma setupu..
NAPRAWDĘ :?: :?: W twoich ustach brzmi to jak żart miesiąca albo roku :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak - https://invst.ly/p4pmj - obróciłbyś na S złotko i sreberko?
edit: obróciłem na S :564:
edit: https://invst.ly/p4ppd - jeszcze taki grubszy mi się wymalował. Ważna góra. Jakby wychodził z niego, ale zobaczymy. :p
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Ja tez sie obróciłem, ale spóźniony troche. Klepneli to co mieli klepnąć, więc licze na porzadna korektę w dół..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

No już ładnie lecą. Plan minimum możesz wziąć tam gdzie łączą się te dwa prostokaty. Gdzieś tutaj, jak kończy sie korekta. (To na innym koncie)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak44 pisze:
17 gru 2019, 12:43
No już ładnie lecą. Plan minimum możesz wziąć tam gdzie łączą się te dwa prostokaty. Gdzieś tutaj, jak kończy sie korekta. (To na innym koncie)
40 lotek. Mała pozycja, niesamowity jesteś. Ty szykujesz konto na real za 10 mln? :D
edit: chociaż u mnie jedna pozycja to 28x zł. Powiedzmy trzy stówy. To by dało 12 k zł depozytu. Nie, dla mnie to jednak szaleństwo.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

..i zamknąłem wszystko na "planie minimum". Znów kilka procent od rana zrobione na trzech kontach.. odpoczynek. Ps. Gram według konta. Jak na koncie 174k Euro to za ile mam wchodzić. Właśnie zarobiłem +9,6k od rana, a stan 174k. To za ile mam grać przy takim koncie?? 1Lot??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Konta DT sa nastawione na agresywną grę, tak żeby robić 5-10% dziennie. Konto longterm wolniej zyskuje przez niską dźwignie. Ide dwutorowo.. Dziś na koncie longterm ugrałem 1,8k od rana co daje tylko +1,5%.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Świeżak44 pisze:
17 gru 2019, 13:14
..i zamknąłem wszystko na "planie minimum". Znów kilka procent od rana zrobione na trzech kontach.. odpoczynek. Ps. Gram według konta. Jak na koncie 174k Euro to za ile mam wchodzić. Właśnie zarobiłem +9,6k od rana, a stan 174k. To za ile mam grać przy takim koncie?? 1Lot??
mysle ze 70 lotow najmarniej ha ha ha ha :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

nowy1234 pisze:
17 gru 2019, 08:53
Kermit czy Punkt B na edku 1.1090 aktualny?
Trafiony zatopiony. Nie licz teraz na pomoc bo wczorajsza jego projekcja nie miała na celu jakiegos objawienia dla ciebie i innych .Ukazała sie nieprzypadkowo przed danymi PMI USA ,awłaszca ze wcześniej PMI EUR było słabe i edek trzymał sie ledwo ledwo...a "ciśnienie "było spore. A wi,ec po jego wskazaniu, jedni zamykali w obliczu obsuwy 50 pipsiakow, inni zamykali elki jeśli je posiadali jeszcze,skoro mozna było odkupić tyle niżej. WIadomo ze Kermit ze swoimi kreskami ma pozycje na tym forum dominującą i że wielu kieruje sie tym w swoich poczynaniach i zresztą on też bezwzględnie o tym wie. I teraz w perespektywie możesz dowiedzieć się ze 3/4 się zgadzało albo 2/4 co i tak jest już bez znaczenia. (tu przypomina mi się kabaret z traktorem ,który ma jedno koło zepsute ale aż trzy dobre)Oczywiście dla natrętnych jest jeszcze jego uwaga na to co ma zapisane w stopce co już jest w takim wypadku przegięciem . Oczywiscie jego wykresy nie są pozbawione licznych wartosci które ja także doceniam i lfajnie jest rzucić okiem ,zwłaszca te o dłuższej perespektywie. Człowiek uczciwy, ze świadomościa tego ,że liczni foumowicze czekają na jego kreski (często wręcz proszący o nie), nigdy nie odważyłby się na wrzutke takiej szczegółowej projekcji z mocnym ruchem,w takim gorącym momencie bez jakiegoś szczególnego zamysłu !! Nie jestem dotknięty tym jego sugestiom, ponieważ jestem na rynkach od wielu lat i wczoraj natychmiast zwróciłem wam uwagę zaraz po ukazaniu jego projekcji ,jeszcze przed danymi. Cenie za indywidualność i samodzielne myślenie Bemowo,Tsunami ,Blondyna...
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Zablokowany