[USD/PLN]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Tomasz196407 pisze:
gekon78 pisze:co myślicie o aktualnej sytuacji?
A Ty co myślisz?
A Ty co myslisz Tomasz? :d
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Brunon79 pisze:Moja analiza USDPLN:

Rynek w piątek zrobił ponowny atak na poziom 41.4% ruchu spadkowego rozpoczętego w czerwcu i tym razem wybicie powinno się udać. Jeżeli się tak stanie i rynek świecą dzienna wybije ten poziom to według mnie następnym poziomem docelowym jest 3.9883. To jest mój stosunkowo bezpieczny TP choć myślę że jest potencjał wrócić do poziomów powyżej 4.
Zgadzam się z tobą ale coś rynek zaczyna stresować i iść w bok :/

Wladek12
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2017, 23:05

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: Wladek12 »

I co sądzicie? Kurs Dolara trochę spada w ostatnim czasie

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Wladek12 pisze:I co sądzicie? Kurs Dolara trochę spada w ostatnim czasie
Usdpln czy sam indeks $

Fiodor33
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 22 sie 2017, 23:45

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: Fiodor33 »

Widzę, że wątek nieco zakurzony :(
I jak wasze prognozy na USD/PLN po minutes FED a przed Jackson Hole?

Awatar użytkownika
smallspoon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:48

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: smallspoon »

Jak dla mnie prognozy na usdpln to down. Jestem na sell od 3.67 na D1 target 3.51, a w dalszej perspektywie 3.00
Pozdrawiam i powodzenia ;)
smallspoon
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
clear chart only

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

Uwaga leszcze. Jeszcze przed 2020 idziemy ostro w dół, 2020 to oczywiście rok złotego. Wykresów nie wstawiam bo nie ma sensu.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Chciałbym trochę odnowić ten temat. nauczyć sie jak poprawnie robić at dla tej pary i przewidywać ruch. Najbardziej chodzi mi o ruchy dzienne w zakresie 2-3 grosze na cenie bo to chcę wychwycić. ! grosz jest też zadowalający.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W krótkim terminie złotówka jest bardzo ciężka do spekulacji. Spread w relacji do średniej zmienności (sprzed trwającego obecnie krachu ;) ) wychodzi bardzo mało zadowalająco. Przy ruchu dziennym 150-200 pips i kosztach rzędu 10-15 pips ich procentowy udział jest znaczący w porównaniu np. do głównych par.

Kolejnym problemem są rozszerzenia spreadów w godzinach popołudniowych i nocnych - do 20-40 pips. Czyli przetrzymywanie pozycji na dzień kolejny implikuje ryzyko.

No ale to przy "normalnym rynku". Teraz w nocy USD/PLN potrafi zrobić 150 pips jako "wypadkowa" tego, co dzieje się na samym USD ;) Jak przewidywa.ć takie ruchy? Na to pytanie nie znam odpowiedzi ;) Szklana kula?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: [USD/PLN]

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Chodzi mi ruch dzienny kiedy jest duża aktywność. Inwestycja nie była by jakaś duża. 1 lot. Ruch o 1 grosz zapewnia zmianę 10k. Dla bezpieczeństwa pozycje S bym kupował tylko na górkach jak np teraz cena dolara jest wysoka w stosunku do pln. Mam tu na myśli górki z ostatniego kwartału. Natomiast sama pozycje S kupował bym jeśli w danym dniu wskaźnik stochastyk np pokazał by pomiędzy 80-100% dziennej wartości. Wtedy zejście na 40-0% jest wysoce prawdopodobne. Nie wiem czy to wystarczająco wytłumaczyłem. Jak myślisz ma to racje bytu.

ODPOWIEDZ