DayTrading: Piątek 15.11.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Cblondyn pisze:
15 lis 2019, 19:30
Przy stracie 50% depo by to odrobic to juz trzeba zrobić ... 100%. A przy stracie większej niz 50% ?
Nikomu nie życze ;)
Rozważania czysto teoretyczne
:wink: :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
Sinus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 620
Rejestracja: 03 sty 2018, 10:41

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Sinus »

No dobra, tak tu piszemy elaboraty, a jak dax. Zostawić s z tych poziomów czy walnąć na weekend przeciwstawną l?
PiS forever

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Sinus pisze:
15 lis 2019, 21:12
No dobra, tak tu piszemy elaboraty, a jak dax. Zostawić s z tych poziomów czy walnąć na weekend przeciwstawną l?
Skoro przeciwstawna da taki sam efekt jak zamknięcie pozycji to lepiej po prostu zamknij. Hedge w tym przypadku jest bez sensu :)

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Aaa wlasnie... Kermit, Ty ciagle trzymasz Lki na edku? Chyba wchodziles juz dosc dawno? Swap nie zezarl Ci konta? Bo u mnie 44zeta za 1 lot / dzien trzymania. Czyli jakies -1000 zeta miesiecznie. Edek musialby leciec jak torpeda by swap nie zezarl zysku gdzie dajmy na to srednio 100 pipsow miesiecznie up czyli z 3300zl zostaje 2300 zl przez ten swap a pozniej jeszcze - 19% podaku i pies je... te Lki. Macie na to jakies lepsze rozwiazanie? :)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Nieśmiertelny Trader
spora realizacja zysku przy takim ukladzie i najwyzej budowanie piramidki na korektach
wszystko inne to zalezy od tego co pisze nizej
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
uwaga ?????????/ :!: :!:
to idealny temat na weekend zwlaszca dla specow od wszelkiego rodzaju tabelek
ja poruszalem go wczesniej na przykladzie daxa ale nikt tematu nie podjal
za to slyszymy o jakis tam srednioterminowych super zyskach
a to na przykladzie par wogole nie ma sensu
moge podac i nawet pokazac na przykladze swego podworka na usd/pl mam na poniedz
3loty od 12tego i swap zzera prawie 5 proc zysku czyli kolejne 5 dni bedzie 10 proc
to mozna trzymac niby ale w wypadku gdyby o jakies 2kolejne gr zysk sie zwiekszyl lub byla wyrazna szansa
i gdybym sie nie zagapil to powinienem wczoraj gasic wsio ale od 17 mnie nie bylo wiec ze 2setki straty i tyle
i to samo jest na innych parach no wiadomo jesli trafisz taki sztos ze w 1mc masz 300-500 pip na parze
to ok wtedy inna bajka mozna tego swapa se darowac
a tak normalnie to juz tu pisalem gora tydzien na pozycji
wiadomo sa tu pewnie tacy co wala 10-20 lotow i maja dzwignie do sufitu wtedy inna bajka ale u polskiego broka i dzwigni 1do 20 to nie ma to zadnego sensu
ja pozycjonowalem daxa i trzymalem dluzej niz miesiac poz ale dal zrobic w sumie z DT ok 1000 pip to wtedy na swap nie zwracasz uwagi ale taki normalny zysk ok 100 pip -150 w gore to wg mnie gora tydzien trzymanki i tyle
NO PANY PODJAC TEMAT :idea: bo mysle ze przyda sie dlugodystansowcom
a tez jestem ciekaw co wy na to chocby przemo co sie bawil swapami
czy pepsiak bo on tez ten temat pewnie zna ciagle na czyms dluzej kibluje
a akurat KERMIT to przynajmniej ja tak zrozumialem ze tez robi czesciowki i nie trzyma caly czas LKI
a tez chetnie poslucham jego opinii i innych bo np tomasza znam :) :)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Bartomierz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 548
Rejestracja: 27 sty 2010, 08:21

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Bartomierz »

Nie wchodzenie za wszystko. I wtedy jeśli Twoja pozycja nie jest jakoś szczególnie wybitna zawsze masz okazje zarobić na swapa (i waciki dla koleżanki) jakimś innym trejdem.
BBHMM :twisted:

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Nieśmiertelny Trader pisze:
16 lis 2019, 01:08
Aaa wlasnie... Kermit, Ty ciagle trzymasz Lki na edku? Chyba wchodziles juz dosc dawno? Swap nie zezarl Ci konta? Bo u mnie 44zeta za 1 lot / dzien trzymania. Czyli jakies -1000 zeta miesiecznie. Edek musialby leciec jak torpeda by swap nie zezarl zysku gdzie dajmy na to srednio 100 pipsow miesiecznie up czyli z 3300zl zostaje 2300 zl przez ten swap a pozniej jeszcze - 19% podaku i pies je... te Lki. Macie na to jakies lepsze rozwiazanie? :)
moim odwiecznym zdaniem ..... Swap jest wymysłem brokerów by właśnie działo się tak jak opisałeś ...
niszczy to bardzo psychikę inwestowania długoterminowego, a inwestowanie takie właśnie powinno być ...
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 753
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Wszystkie główne indeksy giełdowe w USA odnotowały w piątek rekordowe maksima.
S&P 500 osiągnął szósty z rzędu tygodniowy zysk, najdłuższy wzrost indeksu od dwóch lat. :!: :!:

Rekordy nastąpiły, gdy Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Białego Domu, powiedział pod koniec czwartku, że USA i Chiny zbliżają się do zawarcia umowy handlowej, wzbudzając wśród inwestorów optymizm, że wkrótce uda się osiągnąć rozwiązanie.
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
16 lis 2019, 09:50
Nieśmiertelny Trader pisze:
16 lis 2019, 01:08
Aaa wlasnie... Kermit, Ty ciagle trzymasz Lki na edku? Chyba wchodziles juz dosc dawno? Swap nie zezarl Ci konta? Bo u mnie 44zeta za 1 lot / dzien trzymania. Czyli jakies -1000 zeta miesiecznie. Edek musialby leciec jak torpeda by swap nie zezarl zysku gdzie dajmy na to srednio 100 pipsow miesiecznie up czyli z 3300zl zostaje 2300 zl przez ten swap a pozniej jeszcze - 19% podaku i pies je... te Lki. Macie na to jakies lepsze rozwiazanie? :)
moim odwiecznym zdaniem ..... Swap jest wymysłem brokerów by właśnie działo się tak jak opisałeś ...
niszczy to bardzo psychikę inwestowania długoterminowego, a inwestowanie takie właśnie powinno być ...
Wniosek jest prosty. Najlepiej miec kilka kont w zalezności od tego na czym w danej chwili chcemy grać. W przypadku eurusd do grania L na dłużej takie co pobiera mniejszy swap (niestety ale swap na + tez jest mniejszy) a do zagrania S co nalicza jak najwiekszy. Bo jest na +

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Piątek 15.11.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Dzięki Pany (Xab) za poruszenie tematu bo Swap faktycznie trochę niszczy psychę (Pipsiak) dlatego jeśli już ma się zamiar grać pod prąd swapowy to najlepiej tak jak napisał Bartomierz lub szukanie broka z najmniejszym swapem pod konkretne zagranie.
Swap teoretycznie zależy od stóp procentowych w danym kraju ale bywa przecież różny...

Nie wiem do końca jak jest w końcu z tym naliczaniem w weekendy i czy faktycznie liczy pełny miesiąc czy tylko dni robocze? Pisałeś Cblondyn że full 30 dni. Bo tak rozkminiam.

Wyliczyłem że swap na kangurze long jest około 4x mniejszy niż ten na edku więc do strawienia.

Miałem ostatnio long terma na 2 loty kangur.
Jedna otwarta 16 pazdziernika i zamknieta 1 listopada: Zysk 6697,64. Swap -227,99
Druga otwarta 17 pazdziernika i zamknieta również 1 listopada: Zysk 4690,27. Swap -185,06.

Więc tragedii nie ma plus do tego granie DT które dało około 5000. Początkowo niby na swap ale uzbierało się i na wspomniane waciki.

Widzę nawet że zmniejszyli swap na kangurku bo obecnie liczy mi raptem -11,04zł za dzień trzymania więc za miecha wyjdzie max -311zł.
Prawdopodobnie stało się to po zmniejszeniu stóp procentowych w USA na 1,75% ale Edek wciąż jest bardzo drogi...
Wczesniej wprowadzilem w blad bo za 1 lotke na edku = 100 pipsów jest 3900. Obecnie w zaokrogleniu liczy mi 44zl czyli jesli pomnożymy to przez 30 mamy -1320. I zaczynam żałować że jednak nie wybrałem EURJPY na long term.

Dziwi mnie jeszcze swap podawany dla brokerów na myfxbook bo kompletnie nie ima się ze stanem faktycznym

https://www.myfxbook.com/pl/forex-broker-swaps

Jest około 10 razy mniejszy... chyba że jakoś inaczej to liczą.

Swap czyli notabene stopy procentowe tez niejako wpływa na wycenę par walutowych. Gdy stopy w euro byly wyzsze niz te w USA to Edek byl bardzo mocny, to samo Kangur czy Kabel. Jedynym wyjątkiem zawsze był Ujek i USDCHF.

Czyli nie ma lepszego sposobu niż przejście na Islam :D Wtedy też z tego co wiem nie trzeba płacić podatku? ;)

No nic... trzeba będzie ich znowu skubać na DT.

Zablokowany