Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Soja - zdecydowanie instrument wart przyglądnięcia się, choć póki co budzi moje mieszane uczucia.
Dużo nauki przede mną :d
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Nieśmiertelny Trader

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:
29 paź 2019, 12:12
Chorrrrroba, nie o to mi chodzi, ziom :idea:
Raczej o waluty "surowcowe" (jw) vs. sam surowiec (choć przykład mój jest nieszczególny w sumie bo ropa to surowcowa klasa sama w sobie). Ty pisałeś o zlocie i AUD, że grasz pod to - dlatego Cię tak męczę :568: Choć złoto to też jakby nie surowiec w sumie :roll:

Ja dostałam 80% tego, czego chciałam od walut, idę do surowców, ogarniam swoją głowę w strategii dalszego grania; stad moje pytania które będą dziwne, częste i ....anomaliowe 8)
Czaje ziomala :564:

Jakoś szczególnie pod to nie gram, czasem po prostu zauważasz pewne powiązania które do siebie pasują jak np OB W1 na złocie i ostatnie OB na kangurze z h4 które dało mi 2% ruchu. Trzeba obserwować. Ktoś wyprzedza, ktoś kłamie. Są niby jakieś utarte schematy że AUD - złoto, CAD - ropa itd ale to w większości chodzi jak chce chyba że mamy jakieś kluczowe momenty. Tak jak do zamkniecia w piątek świecy W1 na ujku nie wiedzialem czy warto dalej będzie trzymac kangura który z ujkiem jest powiazany poprzez audjpy. W momencie gdy ujek sie otworzyl jak sie otworzył dało mi to pierwsze znaki co do longów na kangurze by otwierac kolejne bo ujek sam nie pociagnie audjpy. Kolejna dzisiaj akcja na zlocie down i jednoczesny ujek up jeszcze bardziej mnie utwierdzilo o longach na audusd a samo złoto może ruszyć do góry dopiero za 2-3 tygodnie. Do tego czasu powinna byc konsola. Trzeba na bieżąco mierzyć i obserwować. Surowców nie tykam. Nie chce mi się ich zapoznawać, tutaj mam już wystarczająco co robić. Musialbym zacząć liczyć średnią wartosc procentową ruchu danego surowca, ustalac widelki, poziomy SL, dostosować pozycje do ruchu itd. Odnalazłem się na walutach i tamtego nie tykam. Czasem jeszcze tylko pokupuje jakieś akcje z WIG20 i WIG40. W każdym razie powodzenia :564:

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Dziękuję. To trochę inne spojrzenie niż moje, więc tym bardziej dla mnie ciekawe :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Stawiam coraz wyżej poprzeczkę forumowego absurdu, nie szkodzi. Może faktycznie jestem jedyną osobą która ma wątpliwości forexowe, pozatechniczne, i same kretyńskie problemy?
W tym dziwnym wątku, czas na dziwne stwierdzenie bazujące na soi :roll:
Wciąż nie mogę znaleźć instrumentu dla siebie, i chyba czas przemodelować myślenie, priorytety i motywację i albo zacząć grać z takich powodów, i w taki sposób jak 99,9% traderów albo rzucić fx w pierony :roll: Dopasować oczekiwania do rzeczywistości trzeba, ot co :roll:

Póki co, ten mój forex przypomina magiczne rondo :roll: Dużo dróg i wciąż nie wiem, która moja.
Obrazek

Obrazek

Ale :idea:
Tolmon_Nika pisze:
27 paź 2019, 08:59
Ps. Στο τέλος όλα θα είναι καλά. Κι αν δεν είναι όλα καλά θα σημαίνει πως το τέλος δεν ήρθε ακόμη…. :idea:

Na marginesie, film wart obejrzenia to Labirynt Fauna, Zwiastun. Bardzo dobry, mocny. Oglądałam lata temu, do dziś pamiętam i nigdy nie obejrzę ponownie.

Dobrego dnia :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Aż musiałem to z satelity obejrzeć sobie!
Trzeba wpierw zrozumieć kontekst tego, na co się patrzy, czyli lewostronny ruch, i wtedy koncepcja się rozjaśnia!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
30 paź 2019, 09:53
Aż musiałem to z satelity obejrzeć sobie!
Trzeba wpierw zrozimieć kontekst tego, na co się patrzy, czyli lewostronny ruch, i wtedy koncepcja się rozjaśnia!
Fajne to rondo 8)
Wytłuszczona część Twojej wypowiedzi pasuje - w moim przekonaniu - do fx na 100%.

A teraz z przymrużeniem oka, dla rozrzedzenia tej powagi i widocznej irytacji z pierwszego postu:
"Jak przejechać magiczne rondo – wersja skrócona
Jest z grubsza biorąc pięć metod, które – z powodu skomplikowanej natury problemu – omówimy tu tylko w ich podstawowych założeniach:
1. Na księdza – Alleluja i do przodu!
2. Na hydraulika – Rura!
3. Na ruską armię – W pierjooood!
4. Na niemiecką armię – Blitzkrieg!
5. Na Freda Flinstone'a – Jaba-daba-duuuuuuuuuuuu!"

"Jak przejechać magiczne rondo - wersja pełna
1. Zauważyć znak drogowy przedstawiony na ilustracji drugiej.
2. Wyłączyć GPS, gdyż w tym przypadku nie powie nam nic sensownego.
3. Powstrzymać emocje.
4. Zatrzymać się, zastanowić się, co znak oznacza, w razie czego sprawdzić w kodeksie drogowym.
5. Policzyć ronda na znaku.
6. Przeżegnać się.
7. Wjeżdżając na rondo nie zamykać oczu.
8. Wykonać manewr cofania, popatrzeć jeszcze raz na znak i upewnić się, którędy chcieliśmy wyjechać.
9. Ponownie najechać na rondo.
10. Zauważyć sposób poruszania się innych samochodów. W miarę możliwości w ułamku sekundy.
11. Jechać nie myśląc o tym, co za chwilę się zdarzy.

25. Wyjechać z ronda.
26. Zawrócić, i postarać się tym razem nie popieprzyć zjazdów.
27. Zatrzymać się i opanować drżenie rąk i kołatanie serca.
28. Możemy także w triumfalnym geście pokazać Gest Kozakiewicza kierowcom starającym się opuścić magiczne rondo."

"Jak naprawdę przejechać magiczne rondo:
1. Rozejrzeć się, czy w pobliżu jest policja.
2. Gdy jest, ronda przejechać się nie da. Cofnąć się i znaleźć sensowny objazd. Może być nawet dwudziestoczterokilometrowy, o ile skorzystamy z autostrady M4.
3. Gdy policja chwilowo wykonuje inne prace, można przejechać rondo metodą „na daltonistę”. Ponieważ pięć rond jest tylko wymalowanych białą farbą na ziemi, a jedynie to kółko, które rondem nie jest, ma jakiś realny wymiar cielesny, wjeżdżając na rondo nie zauważamy tych pięciu placków a jedynie coś, co traktujemy jak rondo właściwe. Dalej stosujemy technikę taką, jak na zwykłym rondzie. Mamy przy tym sporo miejsca na ewentualne manewry."
Źródło: Nonsensopedia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

E tam, te małe to są nawrotki, czyli, że nie trzeba całego ronda objeżdżać, jak się chce tylko nawrócić. Reszta już jasna. Tylko trzeba dodać, że przy tym rondzie jest budynek straży pożarnej, co jest chyba znaczące w tym wypadku.
Poza tym, to w GB, z tego co wiem, można przechodzić na czerwonych, jeżeli nic nie jedzie, więc bym się nie zdziwił, że u nich generalnie prawo o ruchu drogowym bazuje bardziej na rozsądku sytuacyjnym.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Anomalia pisze:
29 paź 2019, 12:12


Chorrrrroba, nie o to mi chodzi, ziom :idea:
Raczej o waluty "surowcowe" (jw) vs. sam surowiec (choć przykład mój jest nieszczególny w sumie bo ropa to surowcowa klasa sama w sobie). Ty pisałeś o zlocie i AUD, że grasz pod to - dlatego Cię tak męczę :568: Choć złoto to też jakby nie surowiec w sumie :roll:

Ja dostałam 80% tego, czego chciałam od walut, idę do surowców, ogarniam swoją głowę w strategii dalszego grania; stad moje pytania które będą dziwne, częste i ....anomaliowe 8)
CorDaxEu.png
Hej,
Bardzo ciekawy dziennik. Postaram sie go przeczytac w wolnym czasie.
Surowce to ciezki chleb. Moze popatrz na indexy tam wszystko jest duzo prostsze.
Jezeli korelacje istnieja to tylko w naszej wyobrazni. Przez wiele lat Audi byl bratem blizniakiem z SPY, teraz mowi sie o zlocie. CAD to ropa.
Dlaczego CAD mialby cos miec wspolnego z amerykanska czy angielska ropa. Oni maja swoja po $16 i $29. Jak zrobisz overlay CAD i WCS to napewno korelacji tam nie zobaczysz, ja tam nic takiego nie widze.
Do polowy 2014 wszyscy mowili: jak edek dzisiaj do gory to i DAX do gory. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: jkar »

Anomalia pisze:
30 paź 2019, 09:31

Póki co, ten mój forex przypomina magiczne rondo :roll: Dużo dróg i wciąż nie wiem, która moja.

Dobrego dnia :564:
Rondo jest logiczne ...i oczywiste dla każdego użytkownika znajdującego się na dowolnym pasie.
Wystarczy określić, w którym jest się miejscu.
Do tego problem się sprowadza - nie tylko na rondzie.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Caldeborn pisze:
30 paź 2019, 16:33
CorDaxEu.pngHej,
Bardzo ciekawy dziennik. Postaram sie go przeczytac w wolnym czasie.
Surowce to ciezki chleb. Moze popatrz na indexy tam wszystko jest duzo prostsze.
Jezeli korelacje istnieja to tylko w naszej wyobrazni. Przez wiele lat Audi byl bratem blizniakiem z SPY, teraz mowi sie o zlocie. CAD to ropa.
Dlaczego CAD mialby cos miec wspolnego z amerykanska czy angielska ropa. Oni maja swoja po $16 i $29. Jak zrobisz overlay CAD i WCS to napewno korelacji tam nie zobaczysz, ja tam nic takiego nie widze.
Do polowy 2014 wszyscy mowili: jak edek dzisiaj do gory to i DAX do gory. Powodzenia
Jak przeczytasz cały to dostaniesz medal za dzielność :idea: 8) Możesz też mieć tez koszmary nocne; mówię żeby nie było, że nie ostrzegałam 8) :lol:

A na serio, dziękuję za tą wrzutkę i Twoje zdanie w tej kwestii, brzmi logicznie.
Indeksy nie dla mnie, nudzą mnie :oops:
Ale umiejętność (i narzędzie) rysowania takich wykresów jak ten załączony są moim fx-marzeniem!
jkar pisze:
30 paź 2019, 18:46
Anomalia pisze:
30 paź 2019, 09:31

Póki co, ten mój forex przypomina magiczne rondo :roll: Dużo dróg i wciąż nie wiem, która moja.

Dobrego dnia :564:
Rondo jest logiczne ...i oczywiste dla każdego użytkownika znajdującego się na dowolnym pasie.
Wystarczy określić, w którym jest się miejscu.
Do tego problem się sprowadza - nie tylko na rondzie.
W którym się jest miejscu i w którym chce się być :564: I w jakim stylu.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ