DayTrading: Piątek 20.09.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
JohnyEnglisz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 559
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:27

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: JohnyEnglisz »

Dokupil bym kabla z rzeznikiem ale cos chyba hamburgery dzis pojada w dol imo

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

nie no miałem nic już nie ruszać i znowu nakupiłem złomu ;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

JohnyEnglisz pisze:
20 wrz 2019, 15:44
Dokupil bym kabla z rzeznikiem ale cos chyba hamburgery dzis pojada w dol imo
https://invst.ly/cctcv tak nie wiadomo, w środku wszystkiego. 1,245 może zahaczyć. Poza tym piątunio, słapy ujemy. Pozdrawiam.
Rzeźnik - https://invst.ly/cctfz - raczej spadkowo. No chyba, że zaraz zacznie wracać. Ale znowu piątunio.
Pozdrawiam i wielu pipsów
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
mjj48003
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:28

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: mjj48003 »

Dane pod DAXA w następnym tygodniu:

W poniedziałek o 9:30 ogłoszenie wskaźnika PMI dla przemysłu w Niemczech - prognozowane 44,0, poprzednie - 43,5.

We wtorek o 10:00 - wskaźnik nastrojów biznesowych w Niemczech - prognozowane - 94,5, było - 94,3.
Forex jest jak g... na kole - raz na górze, raz na dole.

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

XAB pisze:
20 wrz 2019, 14:24
a dolarek juz 3,957 i tu juz bajka a jak jeszcze pukcik to dwie bajki
A jak 2 punkty to trzy bajki :564: i tak w kolko baxik

easy0000
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:49

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: easy0000 »

kiedy e/u ruszy do góry? czyżby już

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

doktorek pisze:
20 wrz 2019, 16:00
XAB pisze:
20 wrz 2019, 14:24
a dolarek juz 3,957 i tu juz bajka a jak jeszcze pukcik to dwie bajki
A jak 2 punkty to trzy bajki :564: i tak w kolko baxik
ustawiam sie na spadki w srednim terminie
zadna przyjemnosc bylaby wejscie po 3,92 czy 3,95 w skiiiiiiiiiiiiiiiii
teraz juz to milej wyglada
nie zapominaj ze prawie 4 tez juz bylo
ja pozycjonuje ski i tu nie zartuje
pisalem o dolcach to moje wejscie
i piramida a pokazywac tego tu chyba nie chce :(
w tym wejsciu to jest tak
kermit np zaklada no powiedzmy 1,15 na edku
a ja zakladalem od dawna choc ze 20groszy bum w dół na dolcach :568:
a pod co a kiedy a to ? i zobaczymy
ty bo czasem ci sie to wyrywalo z gardla umiesz na dolcu postawic kilka lot
czemu ja niby nie moge :D tez kaska rzucic mocniej
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

<°)))))>< pisze:
20 wrz 2019, 15:19
Dax.Dzisiaj mamy rozliczenie kontraktów i zamkniecie tygodnia, jak widać większości bardziej pasuje rozliczenie wysokie zobaczymy co zrobią pejsy.
cos mam obawe ze u wiekszosci brokow juz bylo wczoraj ???????????/ zaspales :)
u mojego na pewno bo juz kolejny na grudzien mi :568: pisza
i nie zdziwie sie ze u twojego tez juz po?
dlatego siedze z boku i patrze
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Wracając do dyskusji demo vs real, to tak bym wszedł w realu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Piątek 20.09.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Kuskus pisze:
20 wrz 2019, 14:26
Moje 3 grosze o zarabianiu na fx
Powiem tylko sprostuję kilka rzeczy:
1. Nie jestem synem bogatego tatusia. Od 2 roku studiów musiałem utrzymywać się sam co niestety wygenerowało swojego czasu spory dług w postaci kredytu studenckiego który spłaciłem rok po studiach.
2. Na forexie nigdy zbyt dużo zarabiałem - skończyłem studia w 2010 roku i odkąd zacząłem wkręcać się w etat to zacząłem interesować się FX gdzie dwa razy miałem MC i stratę około 10k w 2012 roku by od 2013 regularnie zarabiać - na FX łącznie zarobiłem sporo - pozwoliło mi to wyremontować pół domu, kupić samochód, zapłacić za wesele... - nie powiem, były stratne miesiące ale czasami i takie w których myślałem że jestem mini milionerem albo mogę nim być.
Ogolnie zyjac z samej gieldy trudno powiedziec, ze osiagnelo sie sukces. Sprawa zawsze jest otwarta.

Odnośnie pytania:
Po studiach marzyła mi się fajna praca w zawodzie - Politechnika Wrocławska, Elektronika i Telekomunikacja. Zanim wkręciłem się w FX uczestniczyłem w fajnych projektach, zacząłem robić doktorat, zrobiłem podyplomówkę z zarządzania i jednocześnie pracowałem jednak po jakimś czasie rzuciłem zabawę w naukowca bo stwierdziłem, że w Polsce to... szkoda gadać i zacząłem szukać staży za granicą - w CERN w Genewie przy zderzaczu hadronów. Jednak FX i poznana wówczas dziewczyna która jest obecnie moją żoną spowodowały że stałem się zwykłym szarakiem elektroniczno-informatycznym pracującym za niewiele więcej niż średnia krajowa.

Ostatnio jednak (w marcu) stwierdziłem, że brakuje mi trochę rozwoju w tym w czym byłem dobry i postanowiłem dalej szukać czegoś za granicą. Udało się... Po 5 etapowym procesie rekrutacji i 2 wizytami w instytucie naukowym CERN dostałem roczny kontrakt który został już przedłużony do 3 lat. Wyjechałem, mieszkam pod Alpami, mam jezioro genewskie, jeżdze rowerem do pracy i pracuję tam gdzie marzyłem jeszcze w trakcie liceum - w CERN. Jeżdzę na mini kontrakty do różnych krajów - RPA, USA - moja żona jest szczęśliwa i ja też.

Zarabiam dużo, bardzo dużo. Zarabiam 10 razy więcej niż w Polsce i bez stresu. Mam etat, 40 dni urlopu, dofinansowania do wszystkiego co się da, życie biegnie powoli, mam kontakt z ludźmi z całego świata i zrealizowałem się pod tym względem.

Nie muszę i nie chcę szukać dodatkowego dochodu jaki szukałem będąc jeszcze w Polsce. Nie szło mi źle ale dochód jaki generowałem w skali miesiąca był DUŻO mniejszy niż moja obecna pensja. Obecnie FX to dla mnie ciekawostka. Wchodzę, zapominam i zajmuję się swoimi rzeczami, podróżami, żoną, dzieckiem które mam od niedawna, wykańczaniem domu w Polsce którego chyba nigdy nie skończe.... pracą która jest moją pasją i w której siedzę czasami po 14 godzin bo 8 to za mało żeby się nią nacieszyć :)

Tyle. Pozdrawiam.
wszystko okej
ale brakuje najważniejszego, najcenniejszego
dzieci
bez tego to wszystko olać

Zablokowany