Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Odnosnie Dadasa to nie ma go dobry kawał czasu juz. Takze jak Cie to odrzucilo to juz nie masz powodu :)
Odnosnie dzialania w realu to sa nawet filmiki z live tradingu. Teraz beda niedlugo nagrane z day tradingu i trzymaniu transakcji w wiekszej ilosci pipsow/pkt.
Mowisz ze nie bylo o PA jeszcze ? W kazdym nagraniu o tym jest :)
Jesli chodzi o konsolidacje w pojedynczej swiecy to jak najbardziej takie wystepuja. Konsolidacje to nie tylko jak cena idzie długo bokiem i nie ma trendu. Konsola moze wystapic w jednej swiecy i jest to swieca konsolidacyjna, po czym cena z niej wybija z duzym prawdopodobienstwem zgodnie z trendem.
To tak ogolnie. Pozdrawiam

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ForexCity pisze:
17 wrz 2019, 09:42
Odnosnie Dadasa to nie ma go dobry kawał czasu juz. Takze jak Cie to odrzucilo to juz nie masz powodu :)
Odnosnie dzialania w realu to sa nawet filmiki z live tradingu. Teraz beda niedlugo nagrane z day tradingu i trzymaniu transakcji w wiekszej ilosci pipsow/pkt.
Mowisz ze nie bylo o PA jeszcze ? W kazdym nagraniu o tym jest :)
Jesli chodzi o konsolidacje w pojedynczej swiecy to jak najbardziej takie wystepuja. Konsolidacje to nie tylko jak cena idzie długo bokiem i nie ma trendu. Konsola moze wystapic w jednej swiecy i jest to swieca konsolidacyjna, po czym cena z niej wybija z duzym prawdopodobienstwem zgodnie z trendem.
To tak ogolnie. Pozdrawiam
Chętnie zobacze te pozycje live. Tylko nie mylić z pozycjami kiedys tam nagranymi i pokazanymi na YT czy gdziekolwiek. Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego ;)
Co do konsolidacji to jest jej defnicja i jak na razie nic sie w tym temacie nie zmieniło. Czyli cena co najmniej raz odbija sie w strefie wczesniejszego szczytu i dołka. Nie bez powodu przypomina formacje prostokąta. Nie ma to nic wspólnego ze jedną świecą a tym bardziej tej z M1 :d
Wystarczy wpisac w google "konsolidacja AT" i dziesiątki linków nam wyskoczy. Pierwsze lepsze z nich pokazują czym jest konsolidacja :)
http://jpktraders.pl/podstawy-analizy-technicznej.html
http://forex-time.pl/konsolidacja-jako-formacja-cenowa/
A więc apeluje by nie wprowadzac czytelników w błąd.
I mam sugestie by część zagrań live pokazywac tutaj na forum. Bo mam mieszane uczucia co do rejestrowania się "gdzieś tam" i podawać swoje dane w postaci adresu e-mail. Juz i tak skrzynke mam dość zapchaną wszelkim śmieciem :)
Poźniej sie zastanawiałem skąd ktos ma namiary na nią :)
Co do PA to chyba sam tu pokaże jednen z setupów bo chyba mówimy o dwóch róznych rzeczach :)
Udanych tradów życze :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cblondyn pisze:
17 wrz 2019, 11:08
Chętnie zobacze te pozycje live. Tylko nie mylić z pozycjami kiedys tam nagranymi i pokazanymi na YT czy gdziekolwiek. Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dR6GCodp88g

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
17 wrz 2019, 12:17
Cblondyn pisze:
17 wrz 2019, 11:08
Chętnie zobacze te pozycje live. Tylko nie mylić z pozycjami kiedys tam nagranymi i pokazanymi na YT czy gdziekolwiek. Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dR6GCodp88g
Może przeczytaj uwaznie co napisałem :)

Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Co do zapchanej skrzynki to napewno nie od nas. Mozna tez logowac sie za pomoca konta fb. Zreszta zobacz film na YT, tam nie trzeba sie nigdzie rejestrowac.
Klika raz nawet tutaj na forum wrzucalem setup przed faktem i pozniej rozwiazanie. W Day Tradingu dokladnie to dodawalem.
Odnosnie konsolidacji jednoswiecowej to zobacz screeny. Bedzie najprosciej wytlumaczyc.

To range wyzszy bo nie uzywam tutaj swieczek czasowych jak wspomniales o m1 tylko to sa range bary.
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h02m19s_049_.png
Tutaj po rozpisie wyzszego rangu widzimy nizszy range :
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h05m38s_050_.png
Na range barach mozna bardzo ciekawe zobrazowac swiece impulsowe i konsolidacyjne:
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h09m42s_051_.png
To chyba tyle :) Pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ForexCity pisze:
17 wrz 2019, 13:14
Co do zapchanej skrzynki to napewno nie od nas. Mozna tez logowac sie za pomoca konta fb. Zreszta zobacz film na YT, tam nie trzeba sie nigdzie rejestrowac.
Klika raz nawet tutaj na forum wrzucalem setup przed faktem i pozniej rozwiazanie. W Day Tradingu dokladnie to dodawalem.
Odnosnie konsolidacji jednoswiecowej to zobacz screeny. Bedzie najprosciej wytlumaczyc.

To range wyzszy bo nie uzywam tutaj swieczek czasowych jak wspomniales o m1 tylko to sa range bary.
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h02m19s_049_.png

Tutaj po rozpisie wyzszego rangu widzimy nizszy range :
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h05m38s_050_.png

Na range barach mozna bardzo ciekawe zobrazowac swiece impulsowe i konsolidacyjne:
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h09m42s_051_.png

To chyba tyle :) Pzdr
Niejaki świeżak w działe DT to nie takie pozycje zyskowne może pokazać :)
A jak ktoś ich otwiera kilka/kilkanaście dziennie to nawet jakby sie mocno starał nie wszystkie będzie miał stratne. Mówi o tym rach. prawdopodobieństwa :)
Może dośc juz tych "dowodów" :d
Szanujmy się i moją inteligencje ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cblondyn pisze:
17 wrz 2019, 13:18
ForexCity pisze:
17 wrz 2019, 13:14
Co do zapchanej skrzynki to napewno nie od nas. Mozna tez logowac sie za pomoca konta fb. Zreszta zobacz film na YT, tam nie trzeba sie nigdzie rejestrowac.
Klika raz nawet tutaj na forum wrzucalem setup przed faktem i pozniej rozwiazanie. W Day Tradingu dokladnie to dodawalem.
Odnosnie konsolidacji jednoswiecowej to zobacz screeny. Bedzie najprosciej wytlumaczyc.

To range wyzszy bo nie uzywam tutaj swieczek czasowych jak wspomniales o m1 tylko to sa range bary.
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h02m19s_049_.png

Tutaj po rozpisie wyzszego rangu widzimy nizszy range :
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h05m38s_050_.png

Na range barach mozna bardzo ciekawe zobrazowac swiece impulsowe i konsolidacyjne:
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h09m42s_051_.png

To chyba tyle :) Pzdr
Niejaki świeżak w działe DT to nie takie pozycje zyskowne może pokazać :)
A jak ktoś ich otwiera kilka/kilkanaście dziennie to nawet jakby sie mocno starał nie wszystkie będzie miał stratne. Mówi o tym rach. prawdopodobieństwa :)
Może dośc juz tych "dowodów" :d
Szanujmy się i moją inteligencje ;)
złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza ;) najlepiej jakbyś dał Michale dostęp do konta - może to wystarczy :d

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
17 wrz 2019, 13:25
Cblondyn pisze:
17 wrz 2019, 13:18
ForexCity pisze:
17 wrz 2019, 13:14
Co do zapchanej skrzynki to napewno nie od nas. Mozna tez logowac sie za pomoca konta fb. Zreszta zobacz film na YT, tam nie trzeba sie nigdzie rejestrowac.
Klika raz nawet tutaj na forum wrzucalem setup przed faktem i pozniej rozwiazanie. W Day Tradingu dokladnie to dodawalem.
Odnosnie konsolidacji jednoswiecowej to zobacz screeny. Bedzie najprosciej wytlumaczyc.

To range wyzszy bo nie uzywam tutaj swieczek czasowych jak wspomniales o m1 tylko to sa range bary.
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h02m19s_049_.png

Tutaj po rozpisie wyzszego rangu widzimy nizszy range :
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h05m38s_050_.png

Na range barach mozna bardzo ciekawe zobrazowac swiece impulsowe i konsolidacyjne:
Ashampoo_Snap_2019.09.17_13h09m42s_051_.png

To chyba tyle :) Pzdr
Niejaki świeżak w działe DT to nie takie pozycje zyskowne może pokazać :)
A jak ktoś ich otwiera kilka/kilkanaście dziennie to nawet jakby sie mocno starał nie wszystkie będzie miał stratne. Mówi o tym rach. prawdopodobieństwa :)
Może dośc juz tych "dowodów" :d
Szanujmy się i moją inteligencje ;)
złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza ;) najlepiej jakbyś dał Michale dostęp do konta - może to wystarczy :d
Wystarczy pare zagran tu i teraz :)
Analiza przed i pokazanie wyniku. Tylko tyle. Tak jak to robi wiekszość w swoich dziennikach. Zaskoczony? Jakos nie jestem zdziwiony ;)
I nie mam nic wspólnego z baletem :d :d :d
Tylko z forexem :)

Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Moglem faktycznie usunac ta transakcje aby nie wzbudzala kontrowersji ale nie chcialem byc gołosłowny, wiec nie bierz pod uwage tej transakcji a jedynie sam przekaz i sama analize. Co do ilosci transakcji to robie ich naprawde niewiele pomimo ze traduje na niskich rangach czy tf-ach.
Tyle ode mnie bo nie chcialbym zebys poczuł sie nie szanowany czy cokolwiek innego negatywnego.
Pozdrawiam

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Analiza Techniczna, CAPP, PriceAction i inne czyli "Trading z ForexCity"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ForexCity pisze:
17 wrz 2019, 13:29
Moglem faktycznie usunac ta transakcje aby nie wzbudzala kontrowersji ale nie chcialem byc gołosłowny, wiec nie bierz pod uwage tej transakcji a jedynie sam przekaz i sama analize. Co do ilosci transakcji to robie ich naprawde niewiele pomimo ze traduje na niskich rangach czy tf-ach.
Tyle ode mnie bo nie chcialbym zebys poczuł sie nie szanowany czy cokolwiek innego negatywnego.
Pozdrawiam
Ja liczyłem, że tu cos ciekawego zobacze. Bo na PA to zęby zjadłem o klasycznej AT nie wspomne. Ale jak na razie jestem mocno rozczarowany :)
Żeby nie byc gołowsłowny. Sam cos pkaże może ktoś zrozumie o co mi chodzi :)
Bo widze, że niektórzy maja z tym problem ;)
Na DAX rysuje się RGR. Gdy cena przełamie Linie Szyi to sygnał do S. TP określa wysokośc głowy a SL powyżej prawego ramienia. Trudne?
Klasyka AT ;)
https://charts.mql5.com/22/280/de-30-h1 ... rokers.png
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 13:42 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ