DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Myślałem, że przewalili w dół tą czerwoną linie wsparcie. Jak tego nie było to chyba wywalą wszystko do góry. Mój scenariusz dalej w grze:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
30 lip 2019, 21:23
Spoko Tomasz. Jak będe grał z trendem, to wszyscy z tego skorzystamy :) A co do ropy, to nie gram tego cholerstwa, ale odbili się i rosą. Są jeszcze w trójkącie.
O siebie jestem spokojny, jak mi pokazesz według nowego narzedzia trendy i wejscia to dam ci pochwałe :564:

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: anturo »

Kermit pisze:
30 lip 2019, 20:47
ja nie bede zaskoczony jak obniża jutro o 0,5. Widac że jeszcze kryzysu u nich nie ma, ale gospodarka jednak zwalnia, na Świecie też nie dzieje sie dobrze. Poprzednim razem długo czekali z obniżkami - jeszcze w lipcu 2007 wychwalali gospodarke, a we wrzesniu już stopy cieli i od razu szokowo o 0,5. Oczywiście nie można tych sytuacji porównywać 1 do 1, ale sadze że wyjda z założenia, że lepiej wcześniej tym razem działać i wyprzedzić wydarzenia niz zrobic to za pozno
Hm....

Mam trochę problem z interpretacją tego co się dzieje na dolarze.

Poziom 98 słabe PMI(chyba) i rynek nie wierzy w podwyżki, lecimy w dół + wojna celna z Chinami, rynek zaczyna wyceniać obniżki , nawet kilka w tym roku. Usa dogaduje się z Chinami rynek zaczyna wyceniać obniżki nadal, ale już mniej.
Tak na logikę, nie powinni odwiedzić poziomu 98, czyli sprzed zjazdu, bo tam w grze była nawet podwyżka stóp jeszcze. Teraz w grze są obniżki/obniżka. Dlaczego rynek dolara umocnił się aż tak mocno, pod co oni się ustawiają, bo nie ogarniam? Czyżby ustawiali się pod brak obniżki jutro, chociaż niedawno w grze była nawet obniżka o 0,5 w lipcu, a teraz spekulują że nie będzie żadnej? Ale jeśli nie będzie żadnej obniżki jutro, to i tak imo są za wysoko.
Sentyment detalu na eur/usd jest wszędzie na L. Po 80, 90%. Czyli przed głównym ruchem long na Eur/usd wypadałoby te wszystkie elki postraszyć trochę. Czyli brak obniżki stóp, ekonomy is strong , grołt is stability i bla bla bla.... Czyli eur/usd powinno zlecieć, po czym potem realizacja zysków i edward leci w kosmos. Chyba, że od razu edek będzie leciał up, a detal będzie się przekręcał na eski, a wtedy Fed i realizacja zysków dołoży jeszcze do pieca.
Poza tym , każda obniżka stóp w historii zapowiadała kryzys. Czy Trump se pozwoli na to przed wyborami?
Powiem szczerze nie ogarniam....

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

juz to kiedys pisalem obnizka to bedzie cos anormalnego chocbyz tego powodu ze draghi konczy kariere
a zachowanie rynku to moze byc wlasnie dziwne i niezrozumiale :?: :?:
narazie to zlotowka nieznacznie slabnie w sumie :?:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

anturo pisze:
30 lip 2019, 21:57


Hm....

Mam trochę problem z interpretacją tego co się dzieje na dolarze.

Poziom 98 słabe PMI(chyba) i rynek nie wierzy w podwyżki, lecimy w dół + wojna celna z Chinami, rynek zaczyna wyceniać obniżki , nawet kilka w tym roku. Usa dogaduje się z Chinami rynek zaczyna wyceniać obniżki nadal, ale już mniej.
Tak na logikę, nie powinni odwiedzić poziomu 98, czyli sprzed zjazdu, bo tam w grze była nawet podwyżka stóp jeszcze. Teraz w grze są obniżki/obniżka. Dlaczego rynek dolara umocnił się aż tak mocno, pod co oni się ustawiają, bo nie ogarniam? Czyżby ustawiali się pod brak obniżki jutro, chociaż niedawno w grze była nawet obniżka o 0,5 w lipcu, a teraz spekulują że nie będzie żadnej? Ale jeśli nie będzie żadnej obniżki jutro, to i tak imo są za wysoko.
Sentyment detalu na eur/usd jest wszędzie na L. Po 80, 90%. Czyli przed głównym ruchem long na Eur/usd wypadałoby te wszystkie elki postraszyć trochę. Czyli brak obniżki stóp, ekonomy is strong , grołt is stability i bla bla bla.... Czyli eur/usd powinno zlecieć, po czym potem realizacja zysków i edward leci w kosmos. Chyba, że od razu edek będzie leciał up, a detal będzie się przekręcał na eski, a wtedy Fed i realizacja zysków dołoży jeszcze do pieca.
Poza tym , każda obniżka stóp w historii zapowiadała kryzys. Czy Trump se pozwoli na to przed wyborami?
Powiem szczerze nie ogarniam....

ostatnio pisałem to jednemu koledze na priv. Niby na edku jest możliwy orgr, niby jest rgr na indexie dolara ale jest też potencjalny nowy duzy klin i zasieg rgr (w ktorego nie do konca wierze ale tez go nie ignoruje) w okolicach 1.0970. Wzrosty beda ale tak jak piszesz, moga jeszcze zrobic jeden impuls kilkutygodniowy w dol najpierw. Wazne zeby nie byc tym zaskoczonym i widziec ze cos takiego sie moze zdarzyc.
Co do poziomu indexu dolara i wyceny podwyzek i obnizek to pamietaj ze wczesniej nie bylo tak zlej sytuacji w UE, wiekszych szans na hard brexit również. Teraz ta wycena musi zawierac tez nowe czynniki wiec to ze akurat sa na tym samym poziomie nie jest niczym szczegolnym. Inne czynniki poza dolarowe maja na to wplyw.
Wiesz jak to mowia. Wsrod slepych jednooki królem - tak mniej wiecej wyglada obecnie sila dolara w stosunku do innych walut IMO
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

aleksandrowicz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 591
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:24

Re: DayTrading: Wtorek 30.07.2019

Nieprzeczytany post autor: aleksandrowicz »

Tak na dobranoc to wti oil jutro 62-65 duże prawdopodobieństwo

Zablokowany