DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Kermit pisze:
18 lip 2019, 14:25
XAB pisze:
18 lip 2019, 14:20
kermit ja mam dwustronne spojrzenie zawsze
mysle ze to nigdy mi nie zaszkodzi
ty masz cel w gore o tym pamietam
oczywiscie ze tak
https://pl.tradingview.com/chart/EURUSD/mPjvwi5A/
kermit
to pytanie zawodowe
robi rynek te twoja kreche a co dalej :) :) :) :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

nie musze dzis wiedziec co dalej... jest mnostwo par i mnostwo setupow. Dojda do miejsca ktore wskazalem to bedzie wiecej informacji zeby ocenic szanse na kolejny ruch. Bedziemy wiecej wiedziec odnosnie polityki bankow, tego co wtedy pokaza wskazniki, bedzie widac kolejne formacje kontynuacji lub odwrocenia. Wszystko w swoim czasie

Narazie mysle żeby wejsc na 1.1170 lub 1.1160 (jeszcze sie zastanawiam gdzie sie ustawic dokladnie), nie zaryzykowac wiecej niz 60-100 pipsow i planuje z ruchu do 1.17 wyjac jakies 600-700 pipsow w 2-3 miesiace. A jak bedzie czas pokaze i rynek zweryfikuje. Pojda nizej to pojda. Zyl z tego powodu nie bede sobie podcinal. Ryzyko mam dobrane zawsze do najgorszego możliwego scenariusza. A jak rusza w gore to wykrece konkretny wynik. 2-3 razy w roku pojawiaja sie okazje na "duże pipsy", ktore nie tylko mozna, ale wrecz trzeba sprobowac rozegrac IMO. Ale kazdy ma swoj sposob jak wiadomo.
Wiesz jak jest, jeden lubi pokerka, inny woli skoczyc na spadochronie :wink:
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 14:51 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
mjj48003
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:28

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: mjj48003 »

XAB pisze:
18 lip 2019, 14:33
Kermit pisze:
18 lip 2019, 14:25
XAB pisze:
18 lip 2019, 14:20
kermit ja mam dwustronne spojrzenie zawsze
mysle ze to nigdy mi nie zaszkodzi
ty masz cel w gore o tym pamietam
oczywiscie ze tak
https://pl.tradingview.com/chart/EURUSD/mPjvwi5A/
kermit
to pytanie zawodowe
robi rynek te twoja kreche a co dalej :) :) :) :564:
Jakby to się miało sprawdzić w 100% to dalej to już chyba tylko drink z palemką na Dominikanie :lol:
Forex jest jak g... na kole - raz na górze, raz na dole.

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

mjj48003 pisze:
18 lip 2019, 14:23
XAB pisze:
18 lip 2019, 13:54
bardziej lopatologicznie do zielonych
zolte kolko dno i zawsz moze byc abc linie zolte
zejscie nizej to stawiamy dopiero w czerwonym kolku lki albo czekamy na jakis cud

https://iv.pl/images/07818306134817832731.png
i jak ktos nie chce gaci stracic to zadnej trzymanki elek
jak zoltym kolku poziom rynek ruszyyyyyyyyyyyyyyyyyyy EOT
I TO TRZEBA KRWA ZAPAMIETAC I WRYC SOBIE W BERET
bo cel to jest w dol 1,10xx a moze 1,07 wiec zartow niet gdyz trend glowny jest spadkowy
a to co anale gadaja to mozna olac
bo dalej nikt nie da sobie reki uciac
czy predzej bedzie 1,10 czy 1,14
Pod koniec maja główny trend zmienił kierunek na wzrostowy. (IMO) 1,10 jest na ten moment nierealne. I żeby była jasność - to tylko i wyłącznie moja opinia. Każdy powinien mieć tu swoją, bo żaden z nas głupi nie jest. :564:
Dokładnie i każdy powinien nie bać się pokazać swoją wizję bo nie raz się fiksujemy nad zagraniem i nie postrzegamy przesłanek które są przeciw ... :564:

Ja pozostane w tym drugim obozie który mówi że eur/usd zejdzie poniżej parytetu :)

Trend wzrostowy zaczął się w 2016 r. wyjście powyżej 1.16xxxx było tego potwierdzeniem ale nastąpił retest który niestety nie byli wstanie utrzymać i jesteśmy z powrotem w tredzie spadkowym ... dopóki nie naruszymy 1.16xxxx nie ma mowy o tredzie wzrostowym na wyższych interwałach ..

.................................

Anomalia proponuje otworzyć dziennik , skorzystasz na tym Ty jak i inni bo znamy się troszkę i wiem jakie masz podejście do FX i inwestycji .. Wielu niedoświadczonych graczy by się mogło dużo nauczyć .. pomyśl o tym :)

Musiałaś mieć dobrego mentora skoro potrafisz zrobić takie zagrania :mrgreen:

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Rafal154 pisze:
18 lip 2019, 14:49

Dokładnie i każdy powinien nie bać się pokazać swoją wizję bo nie raz się fiksujemy nad zagraniem i nie postrzegamy przesłanek które są przeciw ... :564:

Ja pozostane w tym drugim obozie który mówi że eur/usd zejdzie poniżej parytetu :)

Trend wzrostowy zaczął się w 2016 r. wyjście powyżej 1.16xxxx było tego potwierdzeniem ale nastąpił retest który niestety nie byli wstanie utrzymać i jesteśmy z powrotem w tredzie spadkowym ... dopóki nie naruszymy 1.16xxxx nie ma mowy o tredzie wzrostowym na wyższych interwałach ..

.................................

Anomalia proponuje otworzyć dziennik , skorzystasz na tym Ty jak i inni bo znamy się troszkę i wiem jakie masz podejście do FX i inwestycji .. Wielu niedoświadczonych graczy by się mogło dużo nauczyć .. pomyśl o tym :)

Musiałaś mieć dobrego mentora skoro potrafisz zrobić takie zagrania :mrgreen:
Rafał154 nic dodać nic ująć. Tego zjawiska boję się najbardziej.
Anomalia, raczej się nie przejmuj tym, że tutaj DT. Obserwując co się tutaj dzieje wychodzi mi, że "wszyscy" kiedyś coś zostawili na noc.
Wszystkim szerokości. :564:
Ropa leci w dół.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

kermit nie przeciagam tematu bo przynajmniej na te chwile zakladamy podobnie czyli ruch w gore
ty sporo wyzej bo z 1,17
ja przynajmiej na dzis mniej niz 1,14-1,1412 czyli wtedy juz nizej
dlaczego ?
to kazdy kto widzi wykres mysle ze wie
czyli narazie mamy te sama droge
dojda do mego tp to bede glowkowal czy grac ski mocno czy puscic bo w sumie mnie raczej usd/pl imteresuje jesli juz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6652
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

mjj48003 pisze:
18 lip 2019, 14:23
(IMO) 1,10 jest na ten moment nierealne.
Znałem kiedys takich co mówili o rynkach, że cos jest nierealne :)
Nie najlepiej skończyli.
15 stycznia 2015 roku tez mówili, że eurchf poniżej 1,20000 jest nierealne. Jak skończyli to każdy wie :d

Awatar użytkownika
l||l||l||
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 lip 2019, 21:38

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: l||l||l|| »

Kermit pisze:
18 lip 2019, 14:41
nie musze dzis wiedziec co dalej... jest mnostwo par i mnostwo setupow. Dojda do miejsca ktore wskazalem to bedzie wiecej informacji zeby ocenic szanse na kolejny ruch. Bedziemy wiecej wiedziec odnosnie polityki bankow, tego co wtedy pokaza wskazniki, bedzie widac kolejne formacje kontynuacji lub odwrocenia. Wszystko w swoim czasie

Narazie mysle żeby wejsc na 1.1170 lub 1.1160 (jeszcze sie zastanawiam gdzie sie ustawic dokladnie), nie zaryzykowac wiecej niz 60-100 pipsow i planuje z ruchu do 1.17 wyjac jakies 600-700 pipsow w 2-3 miesiace. A jak bedzie czas pokaze i rynek zweryfikuje. Pojda nizej to pojda. Zyl z tego powodu nie bede sobie podcinal. Ryzyko mam dobrane zawsze do najgorszego możliwego scenariusza. A jak rusza w gore to wykrece konkretny wynik. 2-3 razy w roku pojawiaja sie okazje na "duże pipsy", ktore nie tylko mozna, ale wrecz trzeba sprobowac rozegrac IMO. Ale kazdy ma swoj sposob jak wiadomo.
Wiesz jak jest, jeden lubi pokerka, inny woli skoczyc na spadochronie :wink:
Grunt żeby skakać na spadochronie ze spadochronem :d
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

skalping eurusd, chociaż były dziś momenty koła zamachowego że mógłby posunąć się dalej
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
mjj48003
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:28

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: mjj48003 »

Cblondyn pisze:
18 lip 2019, 15:16
mjj48003 pisze:
18 lip 2019, 14:23
(IMO) 1,10 jest na ten moment nierealne.
Znałem kiedys takich co mówili o rynkach, że cos jest nierealne :)
Nie najlepiej skończyli.
15 stycznia 2015 roku tez mówili, że eurchf poniżej 1,20000 jest nierealne. Jak skończyli to każdy wie :d
No bo forex to nie tylko wykres i cyferki - skok franka był spowodowany decyzją Banku Szwajcarskiego i wybuchła panika. W przypadku edka kurs pójdzie w górę jak FED obniży 31 lipca stopy procentowe i właściwie głównie dzięki temu jestem taki chętny na łapanie sporych elek w następnym tygodniu. Może się zdarzyć, że nie obniży i zostawi - wtedy kurs może polecieć na 1,1150 albo i jeszcze niżej. Ale to już moja będzie w tym brocha.
Forex jest jak g... na kole - raz na górze, raz na dole.

Zablokowany