DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Czemu złoto tak ostatnio zdrożało??? :shock: :shock: :shock: Paniczne zakupy.. jakiś kryzys idzie, że tak się pakują w złoto??? :roll:

PS. Dobry setup była na EDzie. Na H1 się przymierzałem do L, ale w życiu bym nie pomyśłał że tak wystrzeli. Po korekcie, książkowe wejście można było zrobić.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

A ropę wyprowadze na plus i wracam do indeksów. Ropa nie dla mnie, za bardzo to chodzi i świece oszukują.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

krab29 pisze:
18 lip 2019, 21:14

Kermit tak mi cały czas dzisiaj chodzi to po głowie. Piszesz o EBC. Przecież oni nie mają zasadniczo z czego obniżać, a chcą. Ale taki ruch raczej nie pomoże euro.
1. Może chodziło ci o fed? Ci zjadą o 25 lub 50pkt. Wtedy dolar się osłabi. Wtedy może się rozbujamy?
2. Kabel wybił 1,25. Wiem, że dzień się nie skończył. Ale czy to nie zanegowało twojego scenariusza kabla?
3. Jak kabel się nie sprawdził to czy twoja odważna wizja eu odnośnie fal zjazdów, może też się zmieniła? Zobacz co się dzieje na złocie i srebrze. Ci wiedzą o fedzie.
4. Przyznaję, na ropie wyszedłem za wcześnie. Myślisz w takim przypadku o zjeździe do 54,xx i co dalej? Mi wydaje się, że może być jakaś konsola, chyba, że ruszą waluty.
Wielu pipsów :564:
ad. 1
gdyby chodziło mi o fed to napisałbym FED.

ad.2
Na kablu poszedł na wykresie dziennym sygnał kupna. To oznacza dla mnie nie dotykac S i szukac L po korekcie. Mam mieszane odczucia bo najchetniej zapakowałbym sie na nim w L juz teraz, ale przeciez wazne wydarzenie szykuje sie tez dla funta i to takie ktore raczej go nie wzmocni wiec narazie czekam na tej parze. Brakuje mi na nim jeszcze jednego mocnego zjazdu w dol, ale rece pod tylek zeby sie nie wygłupic.

ad.3
edek bez zmian - miało byc 1.1260-1.1270 i jest. Wprawdzie podobnie jak na kablu swieczka dzienna jest sygnałowa i bardzo mocno bycza ale...oporu nie wybiła to raz, a dwa mam na edka plan i zaklada on zejscie ponizej 1.1180, jak nie zejda to najwyzej pojada z 1/3 mojej normalnej wielkosci pozycji bo taka mam L od 1.1220. Wkurza mnie wtedy konkretnie bo nie wezme z rynku tyle ile planuje ale co zobic. Z grubymi L cierpliwie czekam duzo nizej. Nawet jest opcja ze 1.1130 klepna jesli pojdzie kontra niedzwiedzi bo w duzej formacji sie turlaja od tygodnia

ad. 4
o ropie nic mi nie mów bo wzialem na tym zjezdzie tylko polowe ruchu. Zjechali 6$ a ja zgarnalem z tego 3 bo liczylem na jeszcze jedno podbicie i ponowienie pozycji. Bylem pewien ze zjada ale nie ze zrobia to w 4 dni. Mego wkurzony jestem sam na siebie bo fajny trejd zamienilem na sredni.
Obecnie moze byc duzy klin ale to kilka tygodni zanim uklepia dno i poleca jeszcze raz do gornej bandy, ale moze byc i dalszy zjazd bo sygnal z miesiecznego caly czas obowiazuje. Ja czekam i jesli podejda jeszcze raz w okolice 60 a nawet 62 i utworza do konca klin za kilka tygodni to postaram sie to wykorzystac
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

i widzę masę … która wchodzi teraz w SSS na edku bo... bo przecież to co zrobił to musi skorekcić … a jutro … masa przekona się że SSS to był nie do końca dobry pomysł, a scenariusz Żabisława wejdzie w życie przed FEDem bo oni już wiedzą :D

ale … nie mów nikomu ….
ej ja dzisiaj piłem więc nie jadę a siedzę i zarobiłem ;]

kupiłem sobie Heneseyy czy jak jej tam ;] zdrowie !!#
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

XAB, zobacz jaki ja jasnowidz na Sapinie:
Post autor: Świeżak44 » 17 lip 2019, 01:02
A teraz Sapina. Poziom 3000 to ważny poziom. Zrobiło się z niego wsparcie. Ale jak puści to następne wsparcie 2971. Formalnie nadal wzrosty, ale pierwsza czerwona na D1 już była. Być może się szykują do spadków.. Czerwona średnia wyznacza tu trend.
A teraz moje dzisiejsze zagranie na ropce. Nawet zgodne z techniką.. :)
post949914.html#p949914

Nikt tego lepiej nie przewidział. Ty masz zawsze dwa scenariusze, a ja tu dokładnie opisałem gdzie się moga odbić.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.07.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

https://iv.pl/images/63542160761048824355.png
a lki 8) mialem ja czy ty :?: :?: :?: :?: ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaa
fakt ze 3000 wywala tego nie przewidzialem jak widac ale ja sp to gram 3 raz 8)
ale nie przejmuj sie ja czasem na 2 fajerki robie
to jeszcze otwarta pozycja L
‪1 099,63‬ złZyski i straty
‪4 244,80‬ zł Depozyt pocz.
‪8 489,61‬ zł depozyt ob
finansowanie ‪-45,03‬ zł
Ilość 15 Kontrakty
Kurs otwarcia 2 982,97
Bieżący kurs 3 003,15
Wartość otwarcia ‪44 744,55‬ $
ID pozycji
xxxx45966
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany