Rozważania o religii

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:06
A jakie masz dowody na istnienie świata niematerialnego???
Dokładnie żadnych nie masz, i nikt nie ma.
W związku z tym, twoja teza, że wszechświat jest nie tylko materialny jest fałszywa.
Jeżeli nie jesteś w stanie wykazać prawdziwości czegoś, to nie możesz twierdzić,
że jest to prawdą.
(nie wiem czy tak samo definiujemy świat niematerialny)
hm... no nie wiem, np. dualizm Dualizm korpuskularno-falowy ? Zostało to dość udowodnione ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

LowcaG pisze:
26 cze 2019, 22:12
fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:06
A jakie masz dowody na istnienie świata niematerialnego???
Dokładnie żadnych nie masz, i nikt nie ma.
W związku z tym, twoja teza, że wszechświat jest nie tylko materialny jest fałszywa.
Jeżeli nie jesteś w stanie wykazać prawdziwości czegoś, to nie możesz twierdzić,
że jest to prawdą.
(nie wiem czy tak samo definiujemy świat niematerialny)
hm... no nie wiem, np. dualizm Dualizm korpuskularno-falowy ? Zostało to dość udowodnione ;)
To jest zjawisko jak najbardziej materialne.
Nie można udowodnić zjawiska niematerialnego, bo ono nie istnieje.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:18
To jest zjawisko jak najbardziej materialne.
Nie można udowodnić zjawiska niematerialnego, bo ono nie istnieje.
No tak, wszystko rozbija się o definicje. Czy materia może ulegać dyfrakcji itd.

Jak możesz zobaczyć https://pl.wikipedia.org/wiki/Materia_(fizyka) jest wiele definicji materii (dla mnie świat materialny składa się z materii) i zależy którą przyjąć.

No i koncepcja cząstek wirtualnych, zaliczmy je do materii, ale mechanizm (??) ich spontanicznego pojawiania się i znikania, nie zaliczył bym do materii. Fizyka kwantową zliaczył bym do mechanizmów niematrialnych, ale to znów definicje.

Czyli spór o nic.
Skupiliśmy się na pierdołach a nie na głównej myśli pierwszej mojej wpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie interesują mnie hohsztaplerzy, tylko definicje naukowe.
https://plato.stanford.edu/entries/scie ... ion/#DNMod
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Grymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 26 sty 2017, 01:08

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: Grymus »

Ale już na starcie popełniasz błąd logiczny o idealności ziemi więc trudno o przypadek.
Wiesz o tym, że jeżeli będziemy losowali litery i tak w nieskończonosć, to w którymś miejscu (w wielu miejscach) powstanie nasza dyskusja?
I wtedy powiesz, przecież to nie może być przypadek, że te litery tak się idealnie ułożyły, akurat w tym miejscu...

Inny przykład odnośnie idealności miejsca, jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat pod moim blokiem zobaczę, samochody z numerem rejestracyjnym WA ***** (napisałem gwiazdki aby nie było, że ktoś poczuje się obrażony) i SR **** i PO **** ?
No jak byś szacował, że akurat pod moim blokiem? Pewnie ocenisz (Da się w sumie wyliczyć) że dość małe... a co jeśli powiem Ci, że widziałem takie tablice akurat pod moim blokiem? Ktoś to zainscenizował? ze akurat takie się tu trafiły? Mój blok to ziemia, a numery to idealność.

Pod setkami innych bloków są inne samochody z innymi numerami ale już nie idealnymi. No ale co powiesz na to, że akurat pod moim blokiem są idealne? Tak samo my pytamy, jak to jest, że akurat na ziemi mamy takie idealne? A tak na prawdę mogło by to być pod innym dowolnym blokiem i wtedy by oni pytali, ale jak to dlaczego u nas?
Takim gadaniem można sprowadzić wszystko do absurdu. Np mogę powiedzieć, że na świecie istniał lub będzie istniał ktoś kto przez 40 lat, każdego tygodnia tych 40 lat będzie znajdował kupon lotto z szóstką na ulicy przed swoim domem. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Tylko jakie jest prawdopodobieństwo takiego czegoś? Poza tym ten przykład z samochodami słaby trochę bo tych aut z takimi tablicami rejestracyjnymi jest w całej Polsce pewnie z kilkadziesiąt tysięcy czy jeszcze więcej więc wcale to prawdopodobieństwo, że akurat u Ciebie nie byłoby takie małe... A planet z właściwościami idealnymi jak Ziemia? Zero.
Zdaje se sprawę, że gdyby to było na innej planecie to by pytali jak to dlaczego u nas a nie np na Ziemi (gdy zakładamy, że na innej planecie żyjemy i są tam te idealne warunki a nie na Ziemi). Tylko raczej tu nie chodzi o Ziemie tylko ogółem, że w ogóle akurat jakakolwiek planeta jako jedyna ma te wszystkie właściwości. Nie i nie przekonuje mnie to, że tak gdybyśmy losowali to w końcu wylosujemy taką idealną z tych wszystkich które się nie nadają - sorry. Gdybyśmy wśród tych wszystkich milionów nie wylosowali tylko jednej takiej a np 500 czy tysiąc to wtedy byś miał rację. Ale dlaczego tylko jedna? Dopóki mamy pewność, że nigdzie indziej nie ma życia możemy jak najbardziej mówić o wyjątkowości Ziemi.

-Odpowiednia odległość od słońca (ani za ciepło, ani za zimno). Ziemia obraca się również wokół własnej osi, co pozwala na codzienne ogrzanie i ochłodzenie większości powierzchni planety.
-Małe wahania temperatur
-Rozmiar Ziemi i odpowiadająca mu siła grawitacji zapewniają utrzymanie przy planecie cienkiej powłoki gazowej - składającej się głównie z tlenu i azotu - o grubości nieprzekraczającej 100 km. Gdyby nasza atmosfera różniła się nieznacznie składem, wszystkie stworzenia na Ziemi wyginęłyby.
-Odpowiednia grawitacja
-Duża ilość oceanów i mórz
i wiele innych, których nie chce mi się teraz szukać
przypadek?

tutaj od 31:30 koleś też ciekawie mówi co jest powiązane z tym tematem :
https://www.youtube.com/watch?v=eriaJBc5Nas&t=1s

Według ateistów zamieszkujemy małą, nic nieznaczącą planetę w stosunkowo niewyróżniającej się galaktyce, gdzieś w zapadłej dziurze niewyobrażalnie wielkiego wszechświata.
Cały wszechświat z wszystkimi prawami, jakie rządzą, wydaje się być zbudowany według schematu, którego celem jest stworzenie nas.
Wszechświat funkcjonuje zgodnie ze specyficznym zbiorem praw. Dlaczego zatem te, a nie inne prawa? Dlaczego siła grawitacji jest taka a nie inna?
https://pl.wikiquote.org/wiki/Paul_Davies
"Ateiści twierdzą, że prawa przyrody istnieją bez powodu i że wszechświat jest w ostatecznym rachunku niedorzeczny. Nie mogę się z tym zgodzić jako naukowiec. Musi istnieć niezmienna podstawa racjonalna będąca korzeniem logicznej i uporządkowanej natury wszechświata. "

Hawking powiedział też tak: "Gdyby początkowe tempo ekspansji było mniejsze o jedną tysięczną jednej milionowej jednej milionowej procenta, to wszechświat już dawno zapadłby się ponownie"(Krótka historia czasu, s118). A jednak jesteśmy tu.. Hawking oczywiście próbował szukać innych wytłumaczeń niż to, że to Stwórca jednak bezskutecznie. Kto za to odpowiada?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
A planet z właściwościami idealnymi jak Ziemia? Zero.
Skąd masz takie informacje?
Jak to chcesz udowodnić?

https://en.wikipedia.org/wiki/Discoveries_of_exoplanets
As of 1 June 2019, there are 4,071 confirmed planets in 3,043 systems, with 659 systems having more than one planet.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 22:50 przez fx-technik, łącznie zmieniany 4 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:41
Nie interesują mnie hohsztaplerzy, tylko definicje naukowe.
https://plato.stanford.edu/entries/scie ... ion/#DNMod
hm..to dokładnie jak mnie. Tylko w sumie nie wiem dlaczego to do mnie piszesz ;)
(w zasadzie to nawet nie wiem czy zauważyłeś, ale piszemy to samo , nie doszukujemy się "magii" świata)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

LowcaG pisze:
26 cze 2019, 22:46
fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:41
Nie interesują mnie hohsztaplerzy, tylko definicje naukowe.
https://plato.stanford.edu/entries/scie ... ion/#DNMod
hm..to dokładnie jak mnie. Tylko w sumie nie wiem dlaczego to do mnie piszesz ;)
(w zasadzie to nawet nie wiem czy zauważyłeś, ale piszemy to samo , nie doszukujemy się "magii" świata)
Bo chrzanisz o jakichś niematerialnych rzeczach, które nie istnieją.
Jak nie można wykazać, że coś jest prawdziwe, to nie można twierdzić, że jest to prawdą.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41

Takim gadaniem można sprowadzić wszystko do absurdu. Np mogę powiedzieć, że na świecie istniał lub będzie istniał ktoś kto przez 40 lat, każdego tygodnia tych 40 lat będzie znajdował kupon lotto z szóstką na ulicy przed swoim domem. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Tylko jakie jest prawdopodobieństwo takiego czegoś?
W nieskończonym świecie blisko jedynki (100%).
Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
Poza tym ten przykład z samochodami słaby trochę bo tych aut z takimi tablicami rejestracyjnymi jest w całej Polsce pewnie z kilkadziesiąt tysięcy czy jeszcze więcej więc wcale to prawdopodobieństwo, że akurat u Ciebie nie byłoby takie małe... A planet z właściwościami idealnymi jak Ziemia? Zero.
Zero? Kto Ci tak powiedział?
Jest parę podobnych (co nie znaczy, ze jest tam życie, inteligentne) my obserwujemy prawie nic z całego wszechświata, po drugie odległości są tak wielkie, że może nigdy nikogo nie znajdziemy, ba może jesteśmy jedni z pierwszych, a może jesteśmy jedyni, bo dlaczego nie? Mogło tak też się zdarzyć.

Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
Tylko raczej tu nie chodzi o Ziemie tylko ogółem, że w ogóle akurat jakakolwiek planeta jako jedyna ma te wszystkie właściwości. Nie i nie przekonuje mnie to, że tak gdybyśmy losowali to w końcu wylosujemy taką idealną z tych wszystkich które się nie nadają - sorry. Gdybyśmy wśród tych wszystkich milionów nie wylosowali tylko jednej takiej a np 500 czy tysiąc to wtedy byś miał rację. Ale dlaczego tylko jedna? Dopóki mamy pewność, że nigdzie indziej nie ma życia możemy jak najbardziej mówić o wyjątkowości Ziemi.
I znów dziwne, zę zakładasz, że jedna, nie chce mi się teraz szukać (jak będę miał więcej czasu to może poszukam) ale znaleźliśmy już ciekawe planety. Pomyśl sobie, gdyby była średno jedna cywilizacja na galaktykę, to jakie mieliśmy szanse na spotkanie zobaczenie kogokolwiek? żadne.

[edit]
O widzę, że fx-technikowi się chciało...
[/edit]
Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
-Odpowiednia odległość od słońca (ani za ciepło, ani za zimno). Ziemia obraca się również wokół własnej osi, co pozwala na codzienne ogrzanie i ochłodzenie większości powierzchni planety.
-Małe wahania temperatur
-Rozmiar Ziemi i odpowiadająca mu siła grawitacji zapewniają utrzymanie przy planecie cienkiej powłoki gazowej - składającej się głównie z tlenu i azotu - o grubości nieprzekraczającej 100 km. Gdyby nasza atmosfera różniła się nieznacznie składem, wszystkie stworzenia na Ziemi wyginęłyby.
-Odpowiednia grawitacja
-Duża ilość oceanów i mórz
i wiele innych, których nie chce mi się teraz szukać
przypadek?
I znów popełniasz ten sam błąd.
Miliardy planet, w różnych odległościach, z różnymi grawitacjami, no i jest... ta nasza (m.in).
Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
Według ateistów zamieszkujemy małą, nic nieznaczącą planetę w stosunkowo niewyróżniającej się galaktyce, gdzieś w zapadłej dziurze niewyobrażalnie wielkiego wszechświata.
Cały wszechświat z wszystkimi prawami, jakie rządzą, wydaje się być zbudowany według schematu, którego celem jest stworzenie nas.
hm...ale gdzie? że niby nas? nic nie wskazuje na to

Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
Wszechświat funkcjonuje zgodnie ze specyficznym zbiorem praw. Dlaczego zatem te, a nie inne prawa? Dlaczego siła grawitacji jest taka a nie inna?
JEst jakaś, może w nieskończonej liczbie wszechświatów mamy cale spektrum różnych grawitacji, ale to nie oznacza, że przy innych grawitacjach nie powstały inne życia, oparte o całkeim inne zasady. Nie wiemy.

Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
https://pl.wikiquote.org/wiki/Paul_Davies
"Ateiści twierdzą, że prawa przyrody istnieją bez powodu i że wszechświat jest w ostatecznym rachunku niedorzeczny. Nie mogę się z tym zgodzić jako naukowiec. Musi istnieć niezmienna podstawa racjonalna będąca korzeniem logicznej i uporządkowanej natury wszechświata. "
Ale wiesz, że mogę powiedzieć to samo o Bogu? Dlaczego powstał? bez powodu? jak powstał jego dom? bez powodu? kto go stworzył?
Grymus pisze:
26 cze 2019, 22:41
Hawking powiedział też tak: "Gdyby początkowe tempo ekspansji było mniejsze o jedną tysięczną jednej milionowej jednej milionowej procenta, to wszechświat już dawno zapadłby się ponownie"(Krótka historia czasu, s118). A jednak jesteśmy tu.. Hawking oczywiście próbował szukać innych wytłumaczeń niż to, że to Stwórca jednak bezskutecznie. Kto za to odpowiada?
Moze z tych miliardów wszechświatów większość się zapadła, a może nie bo powstały inne prawa fizyki.
W nieskońćzonym czasie mogło zapaść się nieskończona ilość wszechświatów a zostały tylko te co się nie zapadły z idealnymi prawami ;}

Zadaj sobie pytanie, jakie prawa stworzyły świat Boga? i samego Boga? i przełóż to samo na nasz
fx-technik pisze:
26 cze 2019, 22:56
Bo chrzanisz o jakichś niematerialnych rzeczach, które nie istnieją.
Jak nie można wykazać, że coś jest prawdziwe, to nie można twierdzić, że jest to prawdą.
Żeby Ci żyłka nie pękła ;)
Nastąpiło pewne niezrozumienie, nie pisałem o niematerialnych w sensie, boskim, a o sensie fizycznym jak to się rozwijało, gdzie u Newtona była inna definicja materii i np. fale nie wchodziły do materii (np. pole elektromagnetyczne) potem tak się to rozwijało itdk. ale bozony to nie była materia, itd. itd. ok, nieistotne.

Jednym zdaniem aby sobie wyjaśnić, ok, też uważam, ze po za fizyką nie ma nic "niefizycznego". Nie ma na to w każdym razie żadnych przesłanek.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jacek Wiśniowski kurs 1 mln

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Średnio licząc, ponieważ bazujemy tylko na tym, co możemy zaobserwować, w widzalnym wszechświecie jest
około 480.000.000.000.000.000.000.000 planet.
Natomiast, naukowcy skłaniaja się do wniosków, że ponieważ wszechświat się rozszerza, to istnieje
nieznany obszar wszechświata, którego nigdy nie zobaczymy, ponieważ światło stamtąd nigdy do
nas nie doleci, ponieważ obszar ten jest za daleko.
W związku z tym, wszechświat może być niewyobrażalnie większy, niż jesteśmy w stanie zaobserwować.

Ktoś, kto twierdzi, że w tej sytuacji Ziemia jest jakimś wyjątkiem, musi być lunatykiem.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019, 23:28 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ