Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

freakout pisze:ale z tym R:R to mi jakoś nie trybi... owszem - przy 1:2 wystarczy 40% SK żeby być na plus, ale jakby tak popatrzeć chociażby na dzisiejszą zmienność to trzeba by umieć łapać same szczyty i dołki, żeby złapać chociaż te 20-30 pips :) inaczej nie wypali bo SL byłby po prostu zbyt wąski i wpadałyby głupie straty...
chodziło mi o RR 1:1.25
Zmienność rośnie i maleje to normalne. Na instrumencie x ATR7 z D1 wynosi x pipsów szukasz wejścia z TP na 1/3 ATR D1 i w ciągu dnia zamykasz transakcję, nie grasz za pipsy tylko za kasę (zarządzanie wielkością pozycji). Ale kiedy zmienność jest zbyt mała to nie ma co się pchać na rynek, bo wtedy większość wyskoków jest przypadkowa.

Raczej masz już w historii dużo transakcji czyli dużą pracę domową do odrobienia. Przejrzyj min 200 ostatnich transakcji (ale im więcej tym lepiej) a znajdziesz odpowiedź na większość pytań. Bierzesz zeszyt albo odpalasz excel, przeglądasz transakcje po transakcji i notujesz kiedy wyszedłeś za szybko, a kiedy za późno, jaki był osiągalny R:R, jaki SL był optymalny etc, bez rozliczenia zaksięgowanych transakcji nigdy nie dowiesz się co poszło nie tak i będziesz powielać błędy. Najlepiej robić taki rachunek sumienia na koniec każdego miesiąca. Ważne jest też aby sprawdzić jaki jest rozkład transakcji, co robi wynik. Nawet jeśli był spory zysk ale w wyniku kilku transakcji to oznacza nic innego - to był przypadek, który może się już nie powtórzyć. Krzywa wzrostów musi być w miarę stabilna.
freakout pisze:wolę nie stawiać szerokich stopów i czekać całymi dniami na TP, które powinno zostać zaliczone jeszcze tego samego dnia...
Aby nie czekać dłużej niż planowałeś na TP , musi ono być w realnym zasięgu.

wg. zasady Patero na "80% rezultatów przypada 20% nakładów", więc jest niemal pewne, że każdy człowiek komplikuje sobie życie jak tylko może najlepiej. Do tego masz swoje przekonania, których nikt z nas nie zmieni. Powinieneś analizować każdy element swojej strategi i wyciągać wnioski co działa u ciebie najlepiej.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Szkdoa że nie ma lajków, postawiłbym Mustafie za ostatnie posty wszystkie możliwe...

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nendo pisze:Szkdoa że nie ma lajków, postawiłbym Mustafie za ostatnie posty wszystkie możliwe...
Możesz zgłosić post do moderatora aby ten dał mu pochwałę. Trzeba to oczywiście uzasadnić.

-- Dodano: wtorek 30 kwie 2019, 16:01 --
Mustafa pisze:Najlepiej robić taki rachunek sumienia na koniec każdego miesiąca.
Polemizowałbym. Takie coś należy robić co tydzień. Od czego do licha są weekendy ? Na analizę tego co wyczyniamy na fx.
Od początku zapisuję wszystkie swoje transakcje i oprócz podstawowych danych jak zysk/strata, instrument itp. to zapisuję jeszcze JAKI BYŁ POWÓD ZAWARCIA TRANSAKCJI. Wierzcie mi, że to bardzo mi pomogło. Czasem, gdy chciałem otworzyć pozycję, gdyż "czułem", że zaraz spadnie/urośnie , to zatrzymywałem się podczas składania zlecenia, bo nachodziła mnie myśl : "a jaki powód wpiszę ?" i odpuszczałem nieprzemyślaną transakcję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

A może taki "horyzont zdarzeń" Tf (spojrzenie na wykres) by określić trend i kierunek rynku , nie teoria a praktyka :?:
m30--MN.png
HTH
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

dzięki wszystkim za porady :564:

posiedziałem chwilę nad wykresem i widzę że o ile gra z trendem jest jak najbardziej ok, o tyle założenia strategii są chyba błędne, by łapać pierwsze HL/LH po uprzednio zrobionym HH/LL, bo wychodzi to tak że staram się łapać korektę już po impulsie i ucieka mi sporo pips, a często nie ma jak już później się podłączyć... zostaje mi albo zmiana strategii, albo bardzo niski TF a'la M1/M5 - wyżej to zupełnie traci sens ;)

no i widzę że bardzo brakuje mi tego odpowiedniego miejsca do wchodzenia w pozycję - jakiś SR czy coś, bo same formacje świecowe to zbyt mało...

The Old Bear
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2018, 17:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: The Old Bear »

Mustafa pisze:
Aby nie bawić się w malowanie po wykresie wrzucam na H1 Bolinger Bands 120 okresowy 1.5 odchylenia (trend tygodniowy) oraz 24 okresowy 1.5 odchylenia (dzienny trend).
Dorzuć do tego CCI z takimi samymi ustawieniami jak wskazał Mustafa dla BB i szukaj zależności.
Znaczenie oprócz cen po close, mają również ceny low i high, dotyczy to zarówno BB jak i CCI.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jak mam wskaźniki na wykresie to już w ogóle nic nie widzę ;) potrzebny mi czysty wykres + ewentualne SR i tyle... nie chcę robić bałaganu bo całkowicie się gubię :)

ale chyba znów muszę zrobić przerwę od wykresów bo zupełnie nie wiem co grać... tyle metod przerobionych, wskaźników,itp. i nic nie działa - nic nie daje nawet demozysków, a kiedyś jak zaczynałem przygodę z FX to grając byle jak człowiek bez problemu coś tam zarabiał... a teraz wiem dużo i nie umiem nic ;) ot taki paradoks po 8 latach zabawy

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

freakout pisze:(...)

TP i SL mam zawsze równy 15 pips(...)
SL jako wartość stała w pipsach od punktu wejścia to jest dla mnie jakaś szarlataneria. :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Buho
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 19 maja 2011, 21:37

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Buho »

freakout pisze:jak mam wskaźniki na wykresie to już w ogóle nic nie widzę ;) potrzebny mi czysty wykres + ewentualne SR i tyle... nie chcę robić bałaganu bo całkowicie się gubię :)

ale chyba znów muszę zrobić przerwę od wykresów bo zupełnie nie wiem co grać... tyle metod przerobionych, wskaźników,itp. i nic nie działa - nic nie daje nawet demozysków, a kiedyś jak zaczynałem przygodę z FX to grając byle jak człowiek bez problemu coś tam zarabiał... a teraz wiem dużo i nie umiem nic ;) ot taki paradoks po 8 latach zabawy


hehe, to Ci napiszę:
bierz pozycje po korekcie, a zamykaj po impulsie 8)
z trendem :)

Albo chcesz się bawić, albo zarabiać

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

xhDog pisze:
freakout pisze:(...)

TP i SL mam zawsze równy 15 pips(...)
SL jako wartość stała w pipsach od punktu wejścia to jest dla mnie jakaś szarlataneria. :mrgreen:
mam ograniczone środki, więc muszę zmniejszać ryzyko do minimum, a 15 pips na TF taki jak M15 czy M30 jest w sam raz jeśli się wie kiedy wejść

ODPOWIEDZ