Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

freakout pisze:
Tolmon_Nika pisze:Każdy grający ma swoję technikę otwierania pozycji, nie gram z zasady i braku czasu na m15 ,
ja na Twoim miejscu bym tak zagrał, czy by ci to odpowiadało nie wiem :?:
.....
pytanie po ilu świecach pojawia się u Ciebie strzałka? bo u mnie w momencie gdy narysowany jest cały swing składający się z 3 świec
U mnie strzałka nie wiem w którym momęcie się pojawi,
na podstawie kresek napisany został algrytm ( ustawienie kresek gra rolę) .
Po pojawieniu daje sygnał że zaistniała możliwość otwarcia pozycji.
przeciwna zamykamy
HTH BB
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Cblondyn pisze:To może kup lepsze okulary :)
Bo ja widze nowe low wyższe od wcześniejszego ;)
Mowa o H4
no a ja piszę o M15 ;) dla mnie na H4 istotniejsza jest formacja świecowa i miejsce, bo nawet w konsoli bywają fajne ruchy i można coś ugrać

FreeWay

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Odniosę się do jednej kwestii jeżeli nie masz 25k nie stać cię na handel .... to że jakiś początkujący co taką kwotę odkładał przez 2-3 lata i opracował strategię działającą na demo ,wpłacił, wszedł na real i akurat losowo natrafił na czarną serie strat większą niż wyliczył w testach np 46.77% to już większość nie myśli po takich stratach trzeźwo . porzuca swoje strategie bo grali za więcej niż mogli przegrać :561: brokerzy lubią takie wypowiedzi traderow :D wpłacajcie wiele K....

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: ask »

Tolmon_Nika pisze:
ask pisze:@Tolmon_Nika Podzielisz sie wskaznikiem do rysowania kanalu i tych strzalek ?
wskaźnik z "grupy Signals", znaldziesz w necie :!:
pokazywałem kilka wskaźników w :
dax-prosta-metoda-t29676.html
może się przyda
To podaj chociaz nazwy tych wskaznikow od strzalek i kanalu to juz znajde :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

FreeWay pisze:Odniosę się do jednej kwestii jeżeli nie masz 25k nie stać cię na handel .... to że jakiś początkujący co taką kwotę odkładał przez 2-3 lata i opracował strategię działającą na demo ,wpłacił, wszedł na real i akurat losowo natrafił na czarną serie strat większą niż wyliczył w testach np 46.77% to już większość nie myśli po takich stratach trzeźwo . porzuca swoje strategie bo grali za więcej niż mogli przegrać :561: brokerzy lubią takie wypowiedzi traderow :D wpłacajcie wiele K....
dokładnie, tak jakby większa suma pieniędzy miała w cudowny sposób podnieść skilla :d jak ktoś traci na demo to i milion u brokera w niczym mu nie pomoże - piłuję demo do tego momentu aż zaskoczy i będzie jakaś powtarzalność, a póki jest jak jest to nawet nie myślę o przejściu na real

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:Odniosę się do jednej kwestii jeżeli nie masz 25k nie stać cię na handel .... to że jakiś początkujący co taką kwotę odkładał przez 2-3 lata i opracował strategię działającą na demo ,wpłacił, wszedł na real i akurat losowo natrafił na czarną serie strat większą niż wyliczył w testach np 46.77% to już większość nie myśli po takich stratach trzeźwo . porzuca swoje strategie bo grali za więcej niż mogli przegrać :561: brokerzy lubią takie wypowiedzi traderow :D wpłacajcie wiele K....
To bardzo ciekawe. Nie słyszałem o przypadku gdy rozgarnięty w miare trader znający podstawy MM (zarządzanie ryzykiem) nie tylko przetrwał ale i doczekal się serii 60 strat pod rząd. Przy ryzyku nie wiekszym niz 1% na pozycje. A czemu tylko 1%? Ano jesli kogos zadowala kilka %/m-c to 1% na pozycje w zupełności wystarczy. Juz pomijam fakt, że seria stratnych pozycji daje wiele do myslenia i rozgarnięty trader do takiego DD nigdy nie dopuści.
Zupełnie inna sytuacja w przypadku gdy trader posiadając depo np. 3 cyfrowe w szybkim czasie zamierza stac sie milionerem. Otóz ten matoł (za takiego go uważam) by szybko zrealizowac swój "sprytny" plan jest zmuszony do ponoszenia dużego ryzyka przy otwieraniu pozycji. Jest tu na forum taki jeden maatoł co od 5 lat bezskutecznie stara się tym milionerem zostać. I uwalenie depo w jeden dzien to jego wręcz ulubione zajęcie :)
Jak duże by nie było. Mysle, że nawet z depo 6 cyfrowym nie miałby żadnego problemu ;)
I nie tylko 46,77% depo bo i czasami wręcz całe ;)
Juz pomijam fakt, że jakikolwiek zysk w stosunku do kogos kto regularnie czysci depo to "lata świetlne" w rozwoju w stosunku do wspomnianego maatoła.
I na koniec taka ciekawostka. Seria 60 strat pod rząd jest mozliwa tylko teoretycznie bo w praktyce na jego wystapienie szanse sa bardzo małe

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

wiem czego jeszcze w moim tradingu brakuje - dobrego narzędzia do wyznaczania poziomów SR :) manualne rysowanie nie dla mnie bo zbyt dużo tych kresek wychodzi, pivoty na wyższych TF'ach leżą i kwiczą, okrągłe poziomy i mierzenia fibo też jakoś tak byle jak... może ktoś z Was ma na to swój sposób i zechciałby uchylić rąbka tajemnicy? ;)

FreeWay

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

"Seria 60 strat pod rząd jest możliwa tylko teoretycznie bo w praktyce na jego wystapienie szanse sa bardzo małe" -Ktoś tu kogoś ogranicza ryzykiem 1%? na trejd ESMA? no raczej nie , kto tu tak gra konsekwentnie 1% ? za 1:500 nadal zagrasz u egzotycznych brokerów to ile trzeba mieć nie trafionych trejdów by stracić 50% konta na takiej dźwigni ? zwykle 6....matoł ma tyle po czym wpada mordą do błota . Wrzuć jakieś SR z D1 zobaczymy jak ty to widzisz freakout .

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

FreeWay pisze:"Seria 60 strat pod rząd jest możliwa tylko teoretycznie bo w praktyce na jego wystapienie szanse sa bardzo małe" -Ktoś tu kogoś ogranicza ryzykiem 1%? na trejd ESMA? no raczej nie , kto tu tak gra konsekwentnie 1% ? za 1:500 nadal zagrasz u egzotycznych brokerów to ile trzeba mieć nie trafionych trejdów by stracić 50% konta na takiej dźwigni ? zwykle 6....matoł ma tyle po czym wpada mordą do błota . Wrzuć jakieś SR z D1 zobaczymy jak ty to widzisz freakout .
wrzucę z H4 bo na D1 nie widzę nic i wychodzi mi totalny bałagan ;) nawet na H4 niektóre fragmenty wykresu "wiszą w powietrzu", tak jakby cena nie dotykała żadnego sensownego poziomu...
eurusd-h4.png
w sumie to i tak te kreski nic sensownego nie wnoszą do mojego tradingu - jak mam setup na M15, to jak go grać kiedy nie wiem co cena zrobi na H4? to rujnuje mój trading
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:"Seria 60 strat pod rząd jest możliwa tylko teoretycznie bo w praktyce na jego wystapienie szanse sa bardzo małe" -Ktoś tu kogoś ogranicza ryzykiem 1%? na trejd ESMA? no raczej nie , kto tu tak gra konsekwentnie 1% ? za 1:500 nadal zagrasz u egzotycznych brokerów to ile trzeba mieć nie trafionych trejdów by stracić 50% konta na takiej dźwigni ? zwykle 6....matoł ma tyle po czym wpada mordą do błota . Wrzuć jakieś SR z D1 zobaczymy jak ty to widzisz freakout .
A komu jest potrzebny lewar 1:500 skoro na pozycje ryzyko nie przekracza 1%? Przy takim lewarze i pozycjonując na jego max wystarczy ruch ceny o .... 0,2% w przeciwną stronę by z depo pozostało wspomnienie. I o ile na taki ruch na forex trzeba by czekać nawet kilka godzin/dzień o tyle na rynku CFD/futures nie jest niczym wyjątkowym. Indexy czy surowce nierzadko w ciągu dnia wykonuja ruchy kilkuprocentowe. Wniosek. Lewar 1:500 tak naprawde nie jest nikomu potrzebny bo wystarczyłby nawet 1:10. Przy grze na CFD. Wniosek jeden. Głównie z tego lewara korzysta wspominany wczesniej ... matoł. Bo depo małe a sny o milionach codziennie :)

ODPOWIEDZ