GI-Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
karina767
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2018, 19:20

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: karina767 »

Wszystko mogę bez trudu udowodnić, ponieważ mam nagrane wszystkie rozmowy z tym brokerem i wiadomości mailowe. Za 200$ było warto, ale postaram sie je wypłacić i zamnąć konto. Może nie stracę nic na tym, ten broker po tym jak nie odebrałam 20 połączeń sam zaproponował wypłatę.

-- 20 wrz 2018, 00:57 --

Czekam już od kilku dni na wypłatę od GiBroker. Na koncie GiBroker dalej mam swoje 200$, nic się nie zmieniło, a w banku brak wpływu. Mam nadzieję, że nie trafiłam na oszusta...

-- 28 wrz 2018, 17:23 --

Zwrócili pieniądze, ale musiałam sama się domyślić, czyli przestudiować regulamin, że należy wysłać im w specjalnej zakładce dokumenty: ksero dowodu osobistego, prawa jazdy kopię potwierdzenia wpłaty z nr konta w banku. Dodzwoniłam się do nich, ale kazali czekać aż menadżer do mnie zadzwoni, żeby mi pomóc. Menadżer nie zadzwonił, bo się zorientował, że zamykam konto. Pieniądze przyszły z Pragi. Nie wiem co o nich sądzić tzn. o GIBROKERS oszuści, czy nie? Może grałabym dalej na tym koncie, gdyby nie menadżer, który kilka razy dziennie do mnie dzwonił aż wykonałam jakąś transakcję. Co dziennie zmuszał mnie do gry. Chciał też, abym wysłała do nich minimum 2000$, bo mają tak napisane w regulaminie, że ta kwota jest warunkiem dalszej gry. Bardzo nie lubię czuć się jak niewolnik cudzej wizji. W końcu nie pracuję u nich.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No cóż, rekomendacje i naciskanie na dokonywanie transakcji (a nawet jakiekolwiek "luźne" rekomendacje bez odpowiednich zezwoleń) są obecnie w świetle prawa zabronione. Po tym co piszesz można wnioskować, że broker łamał prawo przy kontakcie z Tobą. Skoro masz nagrania to wątpliwości być nie powinno.

Pieniądze wypłacili, więc o oszustwie trudno mówić. Być może grali na czas, być może mieli braki w kadrze lub w szkoleniu. To, co możesz zrobić to ew. powiadomić organy nadzorujące o próbie wymuszania dokonywania transakcji - jest szansa, że uratuje to kogoś innego w przyszłości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

polek33
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2018, 09:27

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: polek33 »

Witam wszystkich serdecznie!
U mnie podobnie najpierw transakcje chronione na których nie da się zarobić czy tez stracić wiecej niż 15 $
Potem gruba inwestycja i dziesięć porad w przeciwnym kierunku i kasy brak.
Do tego system oszukuje jak jesteś na zysku i chcesz zamknąć transakcje to często miałem ze czekałem do maksa a jak chciałem zamknąć z zyskiem a trend się odwrócił to system ciagle powtarzał zmiana kursu spróbuj ponownie i z zysku 90 dolarów zamykałem na maks 20. Jak pozycja była na stracie system otwierał automatyczna transakcje w przeciwna stronę której nie można zamknąć gdyż otwiera się następna nawet gdy rynek odwraca się w nasza stronę. Pomimo ze pozostało mi ok 300 dolarów menadzer konta dalej dzwonił i namawiał do kolejnej wpłaty i inwestycji np na złoto mówiąc ze ma się na wzrost a okazało się ze poszło w zupełnie przeciwna stronę ok no ale żeby aż 10 razy pod rząd mieć sprzeczne informacje czy tez przewidywania rynku chyba ze tak się dobija klijenta. Jak zacząłem wnikać dlaczego podaje mi sprzeczne informacje zmieniono mi menadzera następny przepraszał rozumie ze to było nie tak ale już się nie da nic zrobić bo z 50 dolarami to raczej pozycji nie można otworzyć. Czuje się oszukany choć wiem ze to głównie ja fizycznie otwierałem pozycje ale kierunek przeważnie sugerowany był przez menadżera konta który to opowiadał o tym co się dziś dzieje na swiecie i jakie są rekomendacje na dany instrument szkoda tylko ze rekomendacje te były w przeciwnym kierunku.

WTI89
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2018, 20:40

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: WTI89 »

raposo pisze:No cóż, rekomendacje i naciskanie na dokonywanie transakcji (a nawet jakiekolwiek "luźne" rekomendacje bez odpowiednich zezwoleń) są obecnie w świetle prawa zabronione. Po tym co piszesz można wnioskować, że broker łamał prawo przy kontakcie z Tobą. Skoro masz nagrania to wątpliwości być nie powinno.

Pieniądze wypłacili, więc o oszustwie trudno mówić. Być może grali na czas, być może mieli braki w kadrze lub w szkoleniu. To, co możesz zrobić to ew. powiadomić organy nadzorujące o próbie wymuszania dokonywania transakcji - jest szansa, że uratuje to kogoś innego w przyszłości.
schwanz pisze:Dziękuje za wasze opinie i informacje. Chyba rozwialiście moje wątpliwości na temat tego "regulowanego i porządnego" brokera.

Aldona, napisałem już do TJS żeby wzięli pod lupe tego brokera.

Skontaktuję się też z tą kancelarią i dowiem co i jak i czy można jakieś działania przeciwko nim podjąć, bo w moim przypadku to wszystko bardzo mocno śmierdzi.
Jak długo gracie/graliście u tego brokera? Bo raczej jesteście początkującymi. Jedna z podstawowych zasad inwestowania to nie słuchać się maklera. Oni wykonują tylko swoją pracę ich wiedza na ten temat jest nie większa od samych graczy. Dostają tylko gotowe analizy, prognozy od swoich analityków. Często też korzystają z prognoz trading central, nie jeden broker korzysta z tych prognoz, które się bardzo często mylą. Ponadto jak w każdej firmie oni obdzwaniają tych bogatszych, lepszych graczy o lepszych porach a tych początkujących zachęcają gdy już robi się pozamiatane. Najczęściej zachęcają do otwierania pozycji tuż przed korektą, tak by zasiać zamęt. Każdy opiekun konta ma przypisane do siebie kilkudziesięciu inwestorów i im więcej pozycji ludzie otworzą tym więcej zarobią. Platforma inwestycyjna to nie lokata w banku, więc zachęcają. Do mnie gdy dzwoni teraz to nigdy nie mówi kup lub sprzedaj.Daje mi przesłanki co się może wydarzyć ale nigdy nie mówi kupuj czy sprzedawaj,choć przyznam, że duża rotacja była u nich bo często zmieniali mi opiekuna i niektórzy mówili wtedy kupuj/sprzedawaj.Gdy mam otwarte pozycje to często nie dzwoni albo dzwoni by mi pogratulować zarobku lub skomentować obecną sytuację. Statystyki mówiące, że około 85% ludzi traci są wszędzie u każdego brokera bardzo podobne. I co TJS coś powiedział o nich? Bo nic nie widziałem.

Jeśli chodzi o realizację zleceń to na MT4 bardzo szybko bez opóźnień, na Web chodzi wolno i często są opóźnienia. Na Webie miałem raz tak zblokowane, że nie mogłem w ogóle pozycji zamknąć. Okazało się, że pamięć podręczną miałem zapchaną i pomogło, choć do prędkości światła daleko. Jeśli chodzi o wpłaty na konto,to zachęcają bo oni mają z tego zysk bo stać Cię na większe pozycje a nie po 0,01-0,05 lota. Łatwiej się też gra na większym kapitale ale jest większa pokusa by stracić ryzykując bardziej. Najlepiej to z 200$ dojść do 2000$, to wtedy najwięcej się nauczymy i psychologicznie się przygotujemy. Spready w porównaniu z innymi brokerami nie mają niskich ale mają dużo rodzajów kont. Spójrzcie sobie na konta VIP+ jakie mają zniżki na spready,swapy jak i naturalny spread się też zmniejsza na niektóre instrumenty.Mają też pozycje ubezpieczone od 2000$ tj 20% do 300$. Jak nie potrafimy w ogóle grać na giełdzie to robimy tak. Bierzemy tryb 1 kliknięcia dajemy kup i sprzedaj NSDQ. Czekamy aż ruch wykona ok 150$. 150-150=0. Ze 150$ dają zwrot 20% czyli 30$-2xspread= 24,84$. Ludzie tak też grają i da się. Co do uczciwości u tego brokera jest stały spread, gdy otwierasz pozycje masz tyle ile jest. U innych spread masz zmienny. Gdy się otwiera okazuje się, że w momencie otworzenia pozycji spread się powiększa, tutaj tego nie ma. Na parach walutowych z PLN są jedne z najniższych spreadów. Nocą w czasie sesji azjatyckiej spready też są takie same a spotykałem się z rozszerzeniem do 1 grosza u innych brokerów. Broker podlega niestety pod regulację ESMY z UE, która oficjalnie miała trwać do listopada ale trwa do lutego i zgodnie z tą regulacją gdy na koncie mamy połowę depo na minusie to nam zamyka pozycje. Oni wprowadzili automatyczny hedg zamiast zamykania pozycji ale poinformowali na e-maila i można było z tego zrezygnować.Bardzo często maklerzy dzwonią i proponują to rozwiązanie gdy jesteśmy w czarnej dupie...mimo iż na naszym koncie brak środków do otworzenia hedga to oni pozwalają za pośrednictwem opiekuna. To super rozwiązanie bo potrafiło uratować depozyty wielu inwestorom. A im więcej ich utrzymają tym też, więcej zarobią. Na początku miałem pewne obiekcję co do nich ale potem się przekonałem, chociaż powinni popracować i udoskonalić kilka rzeczy.

mix-93
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2018, 20:04

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: mix-93 »

Piszę ten post jako ostrzeżenie dla kolejnych. Gibroker wyzwania do ludzi którzy o inwestowaniu nie mają bladego pojęcia i poprzez ten oszukany system 10 inwestycji tekstowych przekonuje ich że zarobienie pieniędzy jest łatwe. Jak przychodzi do realnych pieniędzy szybko doprowadzają do tego że albo W płacisz wiecej albo tracisz wszystko. Naciagneli w ten sposób moją matkę na 200 000. Ciężko mówić o oszustwie bardziej o złej woli i wykorzystywaniu naiwności. Maklerowie wątpię by się znali na czymkolwiek innym niż naciągane ludzi.

WTI89
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2018, 20:40

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: WTI89 »

A ja przestrzegam teraz przed nimi i bardzo się zawiodłem na nich. Wyczyścili mi konto a żadnych pozycji otwartych nie miałem. Kasa wyparowała z konta. Wam też?

DymBu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2019, 08:52

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: DymBu »

WTI89 pisze:A ja przestrzegam teraz przed nimi i bardzo się zawiodłem na nich. Wyczyścili mi konto a żadnych pozycji otwartych nie miałem. Kasa wyparowała z konta. Wam też?
17.01.2019 zlecilem wyplate do 25 nie bylo przelewu , zaglądam 26 i nic nie ma na koncie Gi-Broker i na moim tak samo zniknęło 328 $ infolinia nie odbiera manager tak samo proszę o pomoc

debrosk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2019, 15:36

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: debrosk »

mam to samo zleciłem wypłate pieniędzy dostałem mail ze zostało odrzucone nie ma pieniedzy ani na koncie bankowym ani na koncie gibroker infolinia nie ma opcji sie dodzwonic
jak ktos cos ogarnie dajcie znac

WTI89
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2018, 20:40

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: WTI89 »

debrosk pisze:mam to samo zleciłem wypłate pieniędzy dostałem mail ze zostało odrzucone nie ma pieniedzy ani na koncie bankowym ani na koncie gibroker infolinia nie ma opcji sie dodzwonic
jak ktos cos ogarnie dajcie znac
A próbowaliście na FXGM? GiBroker został wchłonięty przez FXGM i tam są środki wasze tzn powinny być.

lvostradamus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:15

Re: GI-Broker

Nieprzeczytany post autor: lvostradamus »

Czy udało się wam odzyskać środki z kont z GI broker?

ODPOWIEDZ