MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
arumi27
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 12:35

MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

Nieprzeczytany post autor: arumi27 »

Witam
Mam takie pytanie do ludzi znających się na mt5. Gram głównie na Daxie i chcę się dowiedzieć czy jest możliwość zmodyfikować okno w którym otwieramy zlecenie . Mam na myśli dokładnie zmiany w miejscu ustawiania TP i SL-tak żeby nie trzeba było tam wpisywać odpowiedniej ceny w całości tylko ilość punktów w jakiej Sl i Tp będą oddalone od naszej pozycji zaraz po jej otwarciu . Np - wchodzę w longa po 11500 i w okienku sl mam 10 a w oknie tp 30 .Zaraz po otwarciu longa na 11500 otwiera się też tp na 11530 i sl na 11490. Byłoby to bardzo przydatne , gdyż nie zawsze po otwarciu pozycji zdążymy ustawić sl i tp zanim cena stuknie dany poziom na knocie np.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Tego okna nie zmodyfikujesz, bo to integralna część platformy, ale w samym oknie masz możliwość wpisania ilości pipsów i "skopiowania" takiej odległości do aktualnej ceny.

Natomiast są też bardziej wygodne sposoby, szczególnie jeśli korzystasz ze stałych wartości SL/TP. I tu opcji jest conajmniej kilka:
1) możesz otwierać zlecenie za pomocą skryptów ze sztywno zdefiniowanymi parametrami SL/TP
2) możesz wyposażyć się w prosty automat, który będzie dodawał samodzielnie SL/TP w danej odległości od razu po otwarciu zlecenia
3) możesz otwierać pozycje za pomocą czegoś a'la kombajnu do zawierania transakcji, który będzie wykonywał to, co jest w punkcie 2).

Problemem może okazać się tylko MT5, które mimo upływu lat, jest nadal stosunkowo mało popularne i ogranicza ilość dostępnych, darmowych narzędzi, które rozwiązałyby Twój problem ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

arumi27
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 12:35

Re: MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

Nieprzeczytany post autor: arumi27 »

Dziękuje za odpowiedź raposo . Właśnie tak niestety jest i nie mogę znaleźć niczego co by mi pomogło w tej sprawie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tutaj coś masz:
https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=408646

Widzę, że MT5 jest coraz bardziej na topie, więc to tylko kwestia czasu żeby coś takiego powstało. Ostatnio jeden user pytał o coś podobnego, choć bardziej rozbudowanego:
mt5-przyciski-szybkiego-handlu-quick-tr ... 30330.html

Liczę, że Andrzej uratuje sytuację tworząc takie proste narzędzie... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: MT5 - zmiany w oknie nowego zlecenia dotyczące TP i SL

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

Witam

Może takie narzędzie będzie przydatne ;-)

https://www.mql5.com/en/market/product/30971
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

ODPOWIEDZ