DayTrading: Środa 05.09.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 06 wrz 2018, 00:00

Wzrost
1
14%
Bez zmian
1
14%
Spadek
5
71%
 
Liczba głosów: 7

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 214
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

TsunamiPL pisze:Kupować teraz akcje w USA to szaleństwo :roll:
He, he, wczoraj słyszałem to samo. Gość fajnie rozkminia eliota (głównie indeksy) - jego materiały to Tydzień na giełdach. W ostatnim skupił się na FAANG.
https://www.youtube.com/user/DomMaklerskiBZWBK/videos

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

pr7emo pisze:
xhDog pisze:Oj chyba nie :mrgreen:
daj jakieś info co tak osłabia kurs
Kurcze a na poczatku roku myslalem o zakupie. ufff chociaz obecnie jak na to patrze to mozna by zaczac skupowac - paczkami co jeden miesiąc. No bo przecież to nie jest drugi petrol. Wszak energię skądś trzeba brać.

Chociaz po wstepnej analizie - zasięg widzę 1.20 wiec jeszcze troche ale oczeksy ustawie na wypadek tąpnięcia. Z tym ze tapniecie musi nastapic dosc daleko od tej ceny bo gdy bedą spadać spokojnie to raczej sobie daruje.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

nie grałem wcześniej na giełdzie, niestety nie wiem kiedy będzie miejsce zmiany trendu, niby mają im się zwracać jakieś inwestycje, pewnie gdzieś za 3 lata to lepiej zrozumiem
fx daje mi jak dotąd więcej ;)
https://t.me/pump_upp

ufcamro
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 21 gru 2017, 09:05

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: ufcamro »

Cblondyn pisze:
ufcamro pisze:
Kermit pisze:na kablu zgasilo mi TP na 1.29 nawet nie zauwazylem.... ladnie pocisneli
Kermit. Dziękuję za Kabla. Podbieralem w miejscu gdzie mowiles. Teraz bym sie najchętniej obrócił na S
Widze drugi "Świeżak" ;)
Co uważa, że czas poza rynkiem za stracony :d

Widzę, ze muszę coś wyjaśnić, bo koledzy mają już takie ego, że hej.
Drogi Cblondyn i pr73mo, pytałem w poniedziałek Kermita co myśli o Kablu. Powiedział co myśli i że koło środy domkną lukę. Napisałem wtedy, że ja już podbieram longi na dole. Kermit napisał, że sygnał na longi będzie dopiero po wybiciu się ceny z kanału górą. Ja jednak podbierałem już na odbiciu od dolnej bandy kanału, a jak cena się wybiła z kanału to dobrałem i dodatkowo na reteście tego kanału. Za to spostrzeżenie podziękowałem Kermitowi.
Po czym napisałem, że mam chęć się odwrócić na shorty, po czym w/w koledzy, zhejtowali wypowiedzi, porównując mnie do jakiegoś „Świeżaka”. Nie wiem kto to nawet, bo na tym forum przeglądam prawie tylko to co pisze Kermit, bo jest tu chyba najlepszym traiderem.
Ja się odwróciłem, zaryzykowałem i prowadzę sobie pozycję.
Wyjaśnię dlaczego pomyślałem żeby się odwrócić:
1. Dane z Wielkiej Brytanii w poniedziałek i wtorek były słabe, co powodowało spadek ceny.
2. Nawet korekty w górę na Edku nie wyciągały kabla, czyli to słabość GBP
3. Niedomknięta luka pozostawiała duże prawdopodobieństwo do zamknięcia, choćby na bazie realizacji zysków.
4. Poszło info o porozumieniu z Niemcami – nastała euforia.
5. Euforia nieuzasadniona, bo to gołe info bez fundamentów, kurs wyciągnięty i luka zamknięta.
6. Po zaksięgowaniu pivota dziennego R4 to dla mnie 95% szans na odbicie. (koledzy może nie zauważyli)
7. W końcu zgaszenie euforii, do której się trzeba dołączyć.
Racja – brak pozycji to też pozycja – tak twierdzi Rafał Zaorski, bo stąd kolego to zaciągnąłeś.
Gaszenie nieuzasadnionej euforii – to też Zaorski – nie mam z tym problemów, to jedyna rzecz, którą zaciągnąłem od niego.
Bardzo się cieszę z swojego zysku przy ruchu w górę i teraz w dół i życzę wszystkim udanych pozycji i wielu pipsów.
Choć nie udzielam się na tym forum to jednak hejt jest niepotrzebny, a Kermitowi dziękuję, za słuszne i trafne uwagi.

Awatar użytkownika
Nikoś
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2018, 12:59

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Nikoś »

:563: zaraz sie okaze, ze Zaorski wymyslil spekulacje.
Każdego dnia, tysiące bogu ducha winnych spekulantów, jest mylnie posądzanych o posiadanie potencjału.

ufcamro
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 21 gru 2017, 09:05

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: ufcamro »

Nikoś pisze::563: zaraz sie okaze, ze Zaorski wymyslil spekulacje.
Nie :D ale od każdego można zabrać coś co pasuje do Twojej koncepcji.
Przeczytałem wiele książek o tematyce fx i to skarbnica wiedzy, która zbudowała moje koncepcje i strategię.
Ale nie zaszkodzi zapytać mądrzejszego od siebie jakie jest jego zdanie.
Nie mam z tym problemu:-)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ufcamro
tak krotko i w temacie
daj sobie spokoj z wyjasnianiem bo po co ? i dla kogo?
tu sporo osob reaguje na slowo kermit bo wiekszosc nie dorasta mu do piet
i guzik kogokolwiek powinno obchodzic twe wejscie
twoja kasa i twoja decyzja i twoje wejscie i tak to odbieraj
ja nie zauwazylem by kermit kogos zmuszal do wejscia
a najwyzej pokazuje mozliwosci za lub przeciw a nie musi tak byc
jak ktos nie potrafii tego pojac to jego wina i tyle niech pogra sobie w warcaby dobranoc
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2018, 21:44 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Nikoś
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2018, 12:59

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Nikoś »

Cblond niczego nie zaciagnal od RZ, jest to znane powszechnie powiedzenie i starsze od naszego zlotowlosego deskorolkowca. Choc nie potrafie podac autora. Ot taka madrosc ludowa, lol. I chyba po przeczytaniu wielu ksiazek powinienes to wiedziec. :)
A tak poza tym ksiazek o fx to wiele chyba nie ma...

Ogolnie dzial dt jest luzniejszy, nie ma sensu robic oswiadczen itp. No ale to twoja sprawa. Ja chetnie zobacze jakies wykresy, bo cos pisales o pivotach a to ANALIZA TECHNICZNA, herezja...

XAB wyluzuj, dzis to nawet technik pochwalil K.
Każdego dnia, tysiące bogu ducha winnych spekulantów, jest mylnie posądzanych o posiadanie potencjału.

ufcamro
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 21 gru 2017, 09:05

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: ufcamro »

Kabel - Pivot na odwrotkę
https://www.tradingview.com/x/IbGx5rCr/
Reszty nie komentuje.

Jeszcze DAX na jutro
https://www.tradingview.com/x/HhPAvGTH/

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Środa 05.09.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany