2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
czy_warto_dzis
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2018, 18:36

2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: czy_warto_dzis »

Witam, jakiś czas temu dowiedziałem się o Forex. Moje pojęcie na temat analizy, danych makro itp jest zerowe, jestem początkującym dlatego mam do Was kilka pytań.

1. Z jakich materiałów polecilibyście się uczyć? Książki, webinary, fora?
2. Czy to całe popularne Price Action jest dalej stosowane? Na forach było kilka tematów o tym ale kilka lat temu, może warto uzywać wskazników?
3. Co sądzicie o analize technicznej, warto się tego uczyć mi jako początkującemu ?
4. Może zainwestować w jakieś szkolenie? Pewnie jakbym poszukał to trochę bym znalazł tych szkoleniowców...
5. Czy przy obecnych ograniczeniach ESMA wartyo zacząć "naukę" od kwoty 1000zł?
6. Jest cos takiego jak formacje swiecowe, czy wedlug Was to daje przewage na rynku?

Dziękuje Wam za pomoc.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Na wstępie podkreślam, że są to tylko moje subiektywne opinie... ;)

1) Każde źródło wartościowej wiedzy jest dobre. Ważne jest, żeby myśleć. W książkach znajdziesz suchą teorię, na forach subiektywne opinie, a na webinariach masz szansę na interakcję z prowadzącym, który (teoretycznie) powinien być specjalistą w przedstawianym zagadnieniu. Wszystko można wrzucić do wiadra, zakręcić kijem i potem z tego wyciągnąć własne wnioski ;)

2) Ostatnio przeczytałem ciekawą opinię Jacka Schwagera, autora kilku książek gdzie m.in. rozmawiał z doświadczonymi i sławnymi na całym świecie traderami:
żaden trader nie osiągnął sukcesu dublując styl innego tradera. Egzaminu nie zdały nawet metody, gdzie ktoś brał kilka stylów i starał się je ulepszać. Wniosek? Jeśli sam nie wiesz jak handlować, to lepiej żebyś nie robił tego wcale. Trzeba znaleźć własną metodę.

Strategie na FX to jak moda odzieżowa. W tym sezonie Price Action, w następnym At nie działa, a za 2 lata tylko automaty. To nie do końca sama metoda wygrywa tylko "ręce" osoby, która ją stosuje.

3) Odpowiedź w punkcie 2).

4) Odpowiedź w punkcie 1).
Dodam tylko, że jeśli liczysz, że to szkoleniowiec zrobi z Ciebie tradera (na zasadzie: "płacę, wymagam"), to się rozczarujesz. Najwięcej roboty zawsze będzie po Twojej stronie. Niezależnie od sposobu zdobywania wiedzy.

5) Przy ograniczeniach ESMA 1000 zł może okazać się względnie mało, ale powinno wystarczyć ;). To poniekąd wymusi to bardziej rozsądne zarządzanie kapitałem, bez szarżowania (ot może to ten efekt, który chcieli osiągnąć).

6) Jak każda metoda/formacja AT, w założeniu ma dawać jakąś przewagę. Haczyk tkwi w jej gruntownym zrozumieniu, a potem w umiejętnym wykorzystywaniu.
Dla 0.01 lota na EUR/USD potrzeba obecnie 143 zł, czyli max. otworzysz 0.07 lota.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Grid czyli martyngał jest wyjątkowo podstępnym zabójcą depozytów, a to dlatego że się udaje kilka razy z rzędu. Wydaję się pewną metodą - tracisz, dokładasz do straty, rynek trochę wraca i już jesteś na plusie, aż w końcu trafisz na większy ruch, nie będzie z czego dołożyć i koniec. Widziałem to wiele razy w forex jurnal.

100zł i broker pozwalający swobodnie operować małymi kwotami (np cmc markets). Taka kwota wystarczy, jeżeli nie będziesz potrafił efektywnie zarządzać takimi pieniędzmi, to tym bardziej nie poradzisz sobie z większymi sumami. Najważniejsze : za wszelką cenę chroń kapitał nawet taki mały, Jeżeli choć raz uwalisz depo, będzie Ci to przychodziło coraz łatwiej.

Szkolenia - unikaj jak martyngału, 90% traderów traci na rynku, a 90% szkoleniowców to oszuści, dobra metoda handlu mieści się na kartce A4, a ludzie piszą książki po 200 stron. Naucz się niezbędnych podstaw: pips, obliczanie lewaru, swap, hedge, piramidowanie zysku....

AT działa w ten sposób, że na aktualnym wykresie rysuje się kilka formacji (i to na różnych interwałach czasowych) ale tylko jedna zwycięży. Potem przychodzi "kowboj lewej strony wykresu", ekspert od wczorajszej sesji - pan szkoleniowiec i mówi, że przewidział :wink: :lol:
Cena jest po środku a przewidujemy(zakładamy, spekulujemy) co stanie się po prawej stronie wykresu. Mimo braku doświadczenia nie przewidywałbyś dużo gorzej niż ja, bo w tradingu nie chodzi o przewidywanie, tylko o rozgrywanie. Jak rozegrać zysk, jak stratę, co zrobić gdy cena nie idzie tylko stoi w miejscu itd. Jeżeli będziesz miał zawsze odpowiedź dla rynku, to nigdy Cię nie pokona. I nie cuduj ze wskaźnikami, dobry trader ze średnią prostą 20 zawojuje rynek.

ps CFD (dax, us30 brent,wti) są łatwiejsze niż waluty. Wyraźniejsza AT.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Od jakiegoś czasu mam wrażenie że ktoś zakłada z TJS konta na podpuchę, od momentu jak RZ zrobił "2,5 bani bez AT".
Jakoś dziwne tytuły mają te posty, pytania też są dziwne :569:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

czy_warto_dzis pisze: 3. Co sądzicie o analize technicznej, warto się tego uczyć mi jako początkującemu ?
4. Może zainwestować w jakieś szkolenie? Pewnie jakbym poszukał to trochę bym znalazł tych szkoleniowców...
Każda analiza wykresu to po części AT. Bez wyjatku. I nie waażne jak ktos sobie cos nazwał. Bo może sie okazać, że "karmienie lisa itp." to nic innego jak fłaga/klin czy jeszcze cos podobnego.
Jeśli zrozumiesz jedno zdanie "historia lubi sie powtarzać" co niejako opisuje cały sens AT i wszystkie książki o niej to zrozumiesz na czym polega przewaga nad rynkiem. Ale niektórzy pewnie do dzisiaj tego nie rozumią i juz pewnie nie zrozumieją :)
To jest dokłądnie ten sam mechanizm jak krupier zarabiający dzieki ruletce na graczach.
I kierunek inwestycji (trend) jest jednym z elementów zwiększających szanse.
Co do szkolącego to niech ci pokaże jak sam zarabia a najlepiej staty swoich kont. Bo wymądrzać sie nad wykresem to specjalnie trudne nie jest a szczególnie gdy ktos do czynienia ma z początkującym.
Obejrzałem kilka szkoleń na YT i powiem, że momentami wiekszych bzdur to w życiu nie słyszałem :)

Nendo

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Nic dwa razy się nie zdarza i zapewne z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny .....

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Największym kosztem jest ilość dupogodzin spędzonych na rynku. Jednak trzeba przerobić ileś transakcji, żeby zakumać na czym polega handel. Tak handel, bo z tego co widzę większość próbuje uprawiać roszczeniowe wróżbiarstwo. Tak czy siak kupuje się żeby sprzedać drożej z dwóch powodów; bo jest tanio, albo bo rośnie (sprzedaż na odwrót). Natomiast mnogość sposobów określania tego kiedy jest tanio a kiedy drogo zdecydowanie przerasta każdą publikację. Czy warto w to wchodzić to musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, to trzeba lubić i czuć. Liczy się motywacja, bo jeżeli ktoś dowiedział się jedynie, że dużo kasy można na forex zarobić to nie ma sensu. Następnie jeśli zdecydujesz się na bezpośredni udział w rynkach musisz uczciwie określić swoje mocne i słabe strony i pod tym kontem dopasować dalszy plan rozwoju, bo tak jak pisano nie ma jednej słusznej drogi. Nie licz na drogę na skróty, na rynku są setki tysięcy cwaniaków (albo jeszcze więcej) a ty zamierzasz ich ograć, więc szykuj się na poważny wysiłek intelektualny.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

czy_warto_dzis
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2018, 18:36

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: czy_warto_dzis »

Dziękuję Panowie, poszukałem trochę książek które mam zamiar zamówić, potem podam Wam tytuły, może mi doradzicie czy warto je kupić :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: raposo »

czy_warto_dzis pisze:Dziękuję Panowie, poszukałem trochę książek które mam zamiar zamówić, potem podam Wam tytuły, może mi doradzicie czy warto je kupić :)

Pozdrawiam
No to dawaj ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

czy_warto_dzis
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2018, 18:36

Re: 2018-ESMA, AT nie działa, GRID to zło itd...

Nieprzeczytany post autor: czy_warto_dzis »

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Jakiego brokera polecacie z najmniejszym minimalnym depozytem? Chodzi mio takiego gdzie mogę otworzyć chociaż 2-3 mikroloty na walutach z depozytem 500-700zł.

ODPOWIEDZ