XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

raposo pisze:Mario,

Krzyczysz i lamentujesz, jakby Cię to personalnie dotknęło, a założę się, że i tak nigdy nie grałeś na BTC ;). Na tym polu specjalnie alternatyw nie ma, a jak są to często gorsze. Pamiętaj, że to KRYPTO-"waluty", a nie EUR/USD. Wiem, że ciężko przestawić sposób postrzegania, ale handel na krypto- nie jest wskazany dla wszystkich (wg mnie tylko dla hazardzistów). Tak samo jak handel gazem ziemnym.

Abstrahując od wszystkiego, i tak myślę, że KNF i NBP w swojej krucjacie mocno kombinują jak tu zakazać po całości obrotem kryptowalutami... ;)
Wybaczcie, że odkopuje, ale przyszedłem stamtąd, by wyleczyć się z "dzikiego zachodu" i im dłużej gram na FX tym bardziej utwierdzam się, że jest dokładnie odwrotnie, aż musiałem spowrotem wrócić na kontrakty krypto, które oferują XTB. Chodzi mi o to, że na standardowych rynkach, nawet na akcjach dostrzegam więcej paradoksów, zmyłek, jakichś nielogicznych w mojej opinii ruchów, inna dynamika - wcale nie gra mi się łatwiej. Ponadto zdaje się, że komuś naprawdę doświadczonemu stąd będzie łatwiej na giełdach kryptowalutowych.

Poza tym rynek krypto jest dla mnie bardziej logiczny i przewidywalny, mimo że zdaje się wszystkim, "jakie te korekty są gwałtowne i głębokie". I kolejna sprawa, wpłacasz depo, kupujesz, chowasz do swojego banku i reszta Ciebie nie obchodzi, grunt by dobrze znać zabezpieczenia i podstawy.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Ok, ale papier wszystko przyjmie ;-)
Jak wychodzisz na całym temacie? Spotkałem się z opinią o tej większej przewidywalności, ale sam nie mam doświadczenia ;-)

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Ktoś ma może jakieś informacje na temat tego czy KNF już ustalił czy XTB celowo uniemożliwiał zarabianie inwestorom na ich platformie ?

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Bądź poważny - kiedy pojawiają się takie sensacje, to są wszędzie, na wszystkich portalach.
Liczysz, że ktoś ma jakieś przecieki z KNF?
To nie są proste tematy.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

XTB jest ECN ?? Kiedyś rachunek PRO był , a teraz nie widzę info
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:XTB jest ECN ?? Kiedyś rachunek PRO był , a teraz nie widzę info
Nie, obecnie działa tylko w modelu Market Maker.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
PipsKong pisze:XTB jest ECN ?? Kiedyś rachunek PRO był , a teraz nie widzę info
Nie, obecnie działa tylko w modelu Market Maker.
jestem w szoku :shock:
a jak to jest z regulacjami ?? Bo już kiedyś jeden broker mnie oszukał … właśnie MM
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:
raposo pisze:
PipsKong pisze:XTB jest ECN ?? Kiedyś rachunek PRO był , a teraz nie widzę info
Nie, obecnie działa tylko w modelu Market Maker.
jestem w szoku :shock:
a jak to jest z regulacjami ?? Bo już kiedyś jeden broker mnie oszukał … właśnie MM
Nie rozumiem pytania? ;)
Mnie oszukał i MM, i "ECN", więc to nie od modelu zależy... ;)
Brokerzy niejednokrotnie przechodzili z jednego modelu na drugi, lub rezygnowali z któregoś na rzecz skupienia się na jednym rodzaju oferty.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze: Nie rozumiem pytania? ;)
Mnie oszukał i MM, i "ECN", więc to nie od modelu zależy... ;)
Brokerzy niejednokrotnie przechodzili z jednego modelu na drugi, lub rezygnowali z któregoś na rzecz skupienia się na jednym rodzaju oferty.
w moim przypadku było tak że broker wywindował spread tak mocno że zamknęło mi pozycję ..
przykład średni spread był 200 a oni zrobili 100 000 .... z tego co wiem w ECN było by to z racji regulacji niedozwolone ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:
raposo pisze: Nie rozumiem pytania? ;)
Mnie oszukał i MM, i "ECN", więc to nie od modelu zależy... ;)
Brokerzy niejednokrotnie przechodzili z jednego modelu na drugi, lub rezygnowali z któregoś na rzecz skupienia się na jednym rodzaju oferty.
w moim przypadku było tak że broker wywindował spread tak mocno że zamknęło mi pozycję ..
przykład średni spread był 200 a oni zrobili 100 000 .... z tego co wiem w ECN było by to z racji regulacji niedozwolone ??
To zależy. Broker ECN prezentuje spready rynkowe, a właściwie spready, które kreuje płynność do której on oferuje nam dostęp (czyli nie do całego rynku a tylko pewnego wycinka). Teraz kwestia udowodnienia, że nie zrobił tego specjalnie, tylko winna była płynność czy LP.

Pomijam fakt, że wzrost spreadu 500-krotnie to jakaś abstrakcyjna sytuacja i jeśli nie ma naprawdę dobrego uzasadnienia to w przypadku korzystania z usług porządnego brokera, niezależnie od modelu w którym działa (MM, ECN, STP, MTF), firma powinna uderzyć się w pierś i próbować polubownie załatwić sprawę. A jeśli działała świadomie... No to chyba wszystko jest wiadome ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ