AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Oczywiście Greg68E, gdyby pewne osoby poświęciły tyle czasu co Ty na studiowanie tak zacnej strategii jaką jest Ichimoku to nie pisali by takich głupot. Mam spory szacunek do tego co robisz i pokazujesz. Przykładem jest ostatni pokaz stref czasowych w oparciu o świece, jak i całokształt opracowanej strategii Hosody. Rynek dzieli się na upartych którzy wierzą że ruch ceny jest czystym przypadkiem i możemy go porównać do rzutu kostką. Tych którzy twierdzą że jest coś więcej jak przypadek. Oraz zapatrzonych w TJS i Rafała Z
Jest to moja prywatna ocena.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 21:45 przez krystian74, łącznie zmieniany 1 raz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

i w zasadzie to by zamykało temat, skoro Greg już zrobił eksperyment 10 miesięcy używając AT. Swoją drogą twórca wątku jak by przycichł

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

myślałem, że temat umarł a tu niejaki John Smith (poważnie) będzie konkurował.

https://comparic.pl/analiza-techniczna- ... erymentem/

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6690
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Juz dawno miałem sie o to spytać przeciwników AT. CO konkretnie nie działa bo temat AT jest bardzo szeroki. Juz nie wspomne, że decyzje podejmowane na podstawie wykresu historycznego jest właśnie analizą techniczną. Tak wynika z jej definicji.

immortal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:55

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: immortal »

Cblondyn pisze:Juz dawno miałem sie o to spytać przeciwników AT. CO konkretnie nie działa bo temat AT jest bardzo szeroki. Juz nie wspomne, że decyzje podejmowane na podstawie wykresu historycznego jest właśnie analizą techniczną. Tak wynika z jej definicji.
I to jest dobrze postawione pytanie.
Bo żeby konkretnie odpowiedzieć na nie, trzeba mieć sporo wiedzy, której zwykle brakuje tym, którzy narzekają na AT.
Nie wystarczy napisać "nie działa wskaźnik X", trzeba dodać w jakich warunkach nie działa (w domyśle: z takim stopem, z takim wyjściem, z takim MM itd).

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 777
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

cromwell78 pisze:Spec od AT wybiera technike czyli z jakich technik AT będzie korzystał. Musi zapowiedzieć wcześniej na podstawie jakiej formacji będzie wchodzic i musi to zrobić zgodnie z prawidłami swojej AT.. uznaniowość nie będzie wskazana bo zaburzy to eksperyment .. jeśli spec powie ze wchodzi to ma wejsc w pozycje bo wystapil sygnal kupna .. musi okreslic tez kiedy będzie wychodzic i jaki TP RR i inne bajki którymi karmi sie leszczy od AT . .czyli musi to zrobic zgodnie z prawidłami AT zeby wyelminować czynnik uznaniowości o który tak sie plują spece od AT.
Tematem zakładu jest udowodnienie, że dowolna technika działa lepiej niż system losowy, więc nie odwracajcie kota ogonem. Nie widzę problemu aby immortal lub Cblondyn podał w jakich warunkach ich AT działa i to pokazał.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6690
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
cromwell78 pisze:Spec od AT wybiera technike czyli z jakich technik AT będzie korzystał. Musi zapowiedzieć wcześniej na podstawie jakiej formacji będzie wchodzic i musi to zrobić zgodnie z prawidłami swojej AT.. uznaniowość nie będzie wskazana bo zaburzy to eksperyment .. jeśli spec powie ze wchodzi to ma wejsc w pozycje bo wystapil sygnal kupna .. musi okreslic tez kiedy będzie wychodzic i jaki TP RR i inne bajki którymi karmi sie leszczy od AT . .czyli musi to zrobic zgodnie z prawidłami AT zeby wyelminować czynnik uznaniowości o który tak sie plują spece od AT.
Tematem zakładu jest udowodnienie, że dowolna technika działa lepiej niż system losowy, więc nie odwracajcie kota ogonem. Nie widzę problemu aby immortal lub Cblondyn podał w jakich warunkach ich AT działa i to pokazał.
Główne założenie AT. Gram zawsze z trendem, staram się wchodzic w korekcie po mocnym impulsie. Może to byc wybicie z flagi, RGR, czy pinbar/engulf. To juz sprawa czysto techniczna. To, że granie z trendem zwiększa moje szanse jest dla mnie tak oczywiste, że nawet o tym nie zamierzam dyskutować. Teraz odpowiedz, czego z tego nie rozumiesz. Bo prościej juz opisac nie potrafie :)
Teraz pytanie jak wygląda Twoja AT. Bo może sie okazać, że wcale jej nie znasz albo stosujesz na opak :)

Nendo

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Otóż można prościej, kupuję, jak rośnie sprzedaję, jak spada…

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 777
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ja gram na wybicia niekoniecznie z trendem, dla mnie zmienność ma znaczenie.

Nendo właśnie człowiek ma taką tendencję, że lubi do wszystkiego dorabiać głęboką filozofię, a tak naprawdę są dwa warianty;
  • kupuję, jak rośnie sprzedaję, jak spada
  • kupuję, bo jest tanio sprzedaję, bo jest drogo
Rozbudowana AT działa jak psychologiczna pułapka, to szukanie potwierdzenia, że masz rację dokładając kolejne elementy.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6690
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:Ja gram na wybicia niekoniecznie z trendem, dla mnie zmienność ma znaczenie.

Nendo właśnie człowiek ma taką tendencję, że lubi do wszystkiego dorabiać głęboką filozofię, a tak naprawdę są dwa warianty;
  • kupuję, jak rośnie sprzedaję, jak spada
  • kupuję, bo jest tanio sprzedaję, bo jest drogo
Rozbudowana AT działa jak psychologiczna pułapka, to szukanie potwierdzenia, że masz rację dokładając kolejne elementy.
Granie z trendem to ma byc cos rozbudowanego? To główne założenie co do kierunku.
Jesli trend nie ma znaczenia to proponuje to sobie zbadać. Na historycznym wykresie z mocnym trendem np. taki jak ten na rys. otwórz dowolna ilość pozycji (im więcej tym lepiej) losowo z określonym TP i SL. W dwóch wariantach. Pierwszy w kierunku trendu oraz drugim, przeciwko. Od czerwonej pionowej kreski do drugiej kreski. Możesz uzyc zwykły tester strategii w mt4. I świeczka po świeczce. I podaj wynik. Ja z góry wiem jaki będzie ale chętnie poczytam co z tego wynikło. I zachęcam każdego innego do prostego testu.
https://charts.mql5.com/18/492/us30-h1- ... ki-tms.png

ODPOWIEDZ