AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:Cblondyn żadna różnica ilu jest wyznawców "

-- Dodano: wtorek 2018-06-12, 8:26 --

Nie potrzebne są do tego batmany, elioty, smoki i inne opowiadania...

-- Dodano: wtorek 2018-06-12, 8:33 --
Co do trendu to ilu jest wyznawców jest KLUCZOWE
Co do smoków itp. coraz bardziej mnie ciekawi jak wygląda Twoja AT. Może jakiś przykład?

Nendo

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cała dyskusja o trendach nie ma sensu, jeżeli nie określamy horyzontu czasowego.
Największa ilość WYZNAWCÓW trendu zawsze znajdziesz na końcu trendu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:Cała dyskusja o trendach nie ma sensu, jeżeli nie określamy horyzontu czasowego.
Największa ilość WYZNAWCÓW trendu zawsze znajdziesz na końcu trendu.
Wystarczy ten na którym grasz oraz ten z 4-5x większego TF.

Nendo

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

A ten 25X większy jest bez znaczenia?

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nendo pisze:A ten 25X większy jest bez znaczenia?
Każdy ma znaczenie ale nie można doprowadzać do absurdu. Nikt nie trejduje na M5 tylko dlatego bo ma trend na W. Chociaż byłoby miło gdyb wszystkie trendy z TF były w kierunku TP. ALe wtedy 1-2 trejdy na rok. Chyba nie o to chodzi
O oczekiwaniach w postaci TF juz nie wspomne

FreeWay

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Cblondyn pisze:
Mustafa pisze:Ja gram na wybicia niekoniecznie z trendem, dla mnie zmienność ma znaczenie.

Nendo właśnie człowiek ma taką tendencję, że lubi do wszystkiego dorabiać głęboką filozofię, a tak naprawdę są dwa warianty;
  • kupuję, jak rośnie sprzedaję, jak spada
  • kupuję, bo jest tanio sprzedaję, bo jest drogo
Rozbudowana AT działa jak psychologiczna pułapka, to szukanie potwierdzenia, że masz rację dokładając kolejne elementy.
Granie z trendem to ma byc cos rozbudowanego? To główne założenie co do kierunku.
Jesli trend nie ma znaczenia to proponuje to sobie zbadać. Na historycznym wykresie z mocnym trendem np. taki jak ten na rys. otwórz dowolna ilość pozycji (im więcej tym lepiej) losowo z określonym TP i SL. W dwóch wariantach. Pierwszy w kierunku trendu oraz drugim, przeciwko. Od czerwonej pionowej kreski do drugiej kreski. Możesz uzyc zwykły tester strategii w mt4. I świeczka po świeczce. I podaj wynik. Ja z góry wiem jaki będzie ale chętnie poczytam co z tego wynikło. I zachęcam każdego innego do prostego testu.
https://charts.mql5.com/18/492/us30-h1- ... ki-tms.png
Bardzo ładnie zaznaczyłeś na historii trend dwiema czerwonymi kreskami , tyle że jakbyś widział cenę tylko do pierwszej kreski to pewność że to jest tręd wzrostowy mógłbyś mieć dopiero 6-7 czerwca przykłady z histori to każdy sobie znajdzie.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:
Cblondyn pisze:
Mustafa pisze:Ja gram na wybicia niekoniecznie z trendem, dla mnie zmienność ma znaczenie.

Nendo właśnie człowiek ma taką tendencję, że lubi do wszystkiego dorabiać głęboką filozofię, a tak naprawdę są dwa warianty;
  • kupuję, jak rośnie sprzedaję, jak spada
  • kupuję, bo jest tanio sprzedaję, bo jest drogo
Rozbudowana AT działa jak psychologiczna pułapka, to szukanie potwierdzenia, że masz rację dokładając kolejne elementy.
Granie z trendem to ma byc cos rozbudowanego? To główne założenie co do kierunku.
Jesli trend nie ma znaczenia to proponuje to sobie zbadać. Na historycznym wykresie z mocnym trendem np. taki jak ten na rys. otwórz dowolna ilość pozycji (im więcej tym lepiej) losowo z określonym TP i SL. W dwóch wariantach. Pierwszy w kierunku trendu oraz drugim, przeciwko. Od czerwonej pionowej kreski do drugiej kreski. Możesz uzyc zwykły tester strategii w mt4. I świeczka po świeczce. I podaj wynik. Ja z góry wiem jaki będzie ale chętnie poczytam co z tego wynikło. I zachęcam każdego innego do prostego testu.
https://charts.mql5.com/18/492/us30-h1- ... ki-tms.png
Bardzo ładnie zaznaczyłeś na historii trend dwiema czerwonymi kreskami , tyle że jakbyś widział cenę tylko do pierwszej kreski to pewność że to jest tręd wzrostowy mógłbyś mieć dopiero 6-7 czerwca przykłady z histori to każdy sobie znajdzie.
Gdybym znał przyszłość to bym pokazał na rynku real :)
Ale to ma pokazać, że grając z trendem który TRWA i jesli będzie dalej trwał to szanse sa wieksze. Tak trudno to zrozumieć? Oczywiście, że trend może się w kazdej chwili zmienić ale taka sama jest szansa na to, że będzie nadal dłuuuuugo konntynuowany

FreeWay

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

To zrób jeszcze raz badania które zalecasz innym od momentu w którym jesteś w stanie stwierdzić że trend TRWA wynik w pipsach raczej nie będzie już tak imponujący , problem jest zwykle ze stwierdzeniem czy to już jest trend czy tylko większa korekta

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FreeWay pisze:To zrób jeszcze raz badania które zalecasz innym od momentu w którym jesteś w stanie stwierdzić że trend TRWA wynik w pipsach raczej nie będzie już tak imponujący , problem jest zwykle ze stwierdzeniem czy to już jest trend czy tylko większa korekta
Chyba czas konczyc dyskusje. To co opisałem miało byc tylko przykładem na to jaki wpływ na wynik ma trwajacy trend. Dlatego sugerowałem by zrobic test w obu kierunkach. Czy to dociera?
Zasada gry z trendem dla mnie nie podlega dyskusji. Jesli ktos sie z tym nie zgadza to jego brocha. Ale wtedy niech sie nie wypowiada o AT. Taka prośba
Bo widze, że tu sami "znafcy" AT :d

Nendo

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cblondyn, poddaję się ... :D
Sam jestem trend followerem, bo inaczej po prostu nie potrafię ... ale nie wykluczam tego że inni potrafią inaczej. Nie mniej jednak lubię kwestionować nawet rzeczy oczywiste.
Trendy są bo najwięksi gracze realizują swoje cele i rozsądnie jest współpracowań z nimi niż z nimi walczyć.
Nie nazwał bym jednak absurdem togo co ty nazwałeś. Genialnym podejściem dla mnie pod tym względem jest wątek pipEASY na FF.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ