Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja nr 5: GBP/JPY BUY.

Obecnie trend jest wzrostowy a cena jest przy dolnej krawędzi kanału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Jeden powie , że to trend wzrostowy inny , że to flaga i raczej S . :roll: AT :mrgreen: :mrgreen:
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pocja 5: SL przesunięty wyżej, tj. zaraz poniżej ostatniego minimum. W zasadzie już można by chyba na BE, ale jeszcze za mało odeszła cena.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

wrongWay pisze:Jeden powie , że to trend wzrostowy inny , że to flaga i raczej S . :roll: AT :mrgreen: :mrgreen:
A wiesz kiedy i jak się rozgrywa flage? A jak ci AT nie pasuje to proponuje kostke. I może pokażesz cos swojego "genialnego" chętnie popatrze :d
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 09:09 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Pozycja nr 5: GBP/JPY BUY.

Obecnie trend jest wzrostowy a cena jest przy dolnej krawędzi kanału.
Witam,
jestem b.ciekaw zamknięcia tej pozycji
maks było od wczoraj 70 pips teraz 33
nie lepiej realizowac zyski wynikajace z jakiegos kalkulowania
ale nie mój problem i dziennik
bede rad duzych zysków :564:

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomaszu - chciałbym przetestować, czy trzymanie dłużej zabezpieczonych pozycji jest możliwe i zyskowne w dłuższym terminie. Czasami trzymałem długo pozycje stratne obserwując jak cena ciągle idzie i idzie i idzie nie w tym kierunku w którym chciałem i zastanawiałem się za każdym razem, czemu tak szybko zamykam pozycje zyskowne zamiast zrobić to samo tj. pozwolić im czekać aż urosną sobie same znacznie wyżej. Przyznam, że to wymaga cierpliwości i samodyscypliny, bo zawsze kusi jak już są jakieś zyski, żeby je zrealizować. Ale staram się tego oduczyć, bo w założeniu chciałbym być inwestorem średnioterminowym. Nie chcę siedzieć i patrzeć dzień w dzień po kilka godzin w wykresy. Nie tego szukam. Raczej szukam wejść, które następnie zabezpieczę i niech sobie czekają jakiś czas na większy zysk.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wrongWay pisze:Jeden powie , że to trend wzrostowy inny , że to flaga i raczej S . :roll: AT :mrgreen: :mrgreen:
jak na tym longu zaliczy SL to wtedy będzie miał okazję handlować flagę.
Jak wybijesz flagę to wtedy będziesz wiedział, że miałeś flagę. Póki nie ma wybicia to masz trend wzrostowy.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:. Czasami trzymałem długo pozycje stratne obserwując jak cena ciągle idzie i idzie i idzie nie w tym kierunku w którym chciałem i zastanawiałem się za każdym razem,czemu tak szybko zamykam pozycje zyskowne zamiast zrobić to samo tj. pozwolić im czekać aż urosną sobie same znacznie wyżej. Przyznam, że to wymaga cierpliwości i samodyscypliny, bo zawsze kusi jak już są jakieś zyski, żeby je zrealizować. .
Do słusznych wniosków dochodzisz :)
I to czy bedziesz zarabiał zalezy nie tylko kiedy pozycje otworzysz ale głównie od tego kiedy je ZAMKNIESZ :)
I jeszcze jedno. Matematyka mówi:
przy SL=TP mamy co najmniej 50% szans na udany trejd. Grając z trendem szanse rosną pow. 50%
Masz gotowy system

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja nr 5: w tym momencie powinno być przestawienie na BE bo cena już trochę odeszła. Piszę "powinno" bo chwilowo nie mam dostępu do swojego komputera :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja nr 1: Ska na FUS500 wywaliła SL bo cena wyszła poza narysowaną przeze mnie linię trójkąta.

Pozycja nr 5 ładnie wybiła się na , SL przestawiony tak, żeby w razie cofnięcia zarobić na nim odbijając sobie wybicie SLa przez pozycję nr 1.

Pozycja 2 i 3 zamknięta na BE.

Statystyka do tej pory jest taka, że jestem w zasadzie na 0, ale posiadam otwartą pozycję, która póki co zyskuje. Może to będzie właśnie.

ODPOWIEDZ