prosta siec neuronowa

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

na ogolnych z ta prowokacja za 10 000 napisales to samo co ja :wink:

zadalem moze bardziej ogolne pytanie zeby dopracowal warunki close przy uzyciu losowego rzutu 32 kostkami

pozdrawiam :d
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 11:13 przez STUDENT, łącznie zmieniany 1 raz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

a to nie wiem, nie czytałem, spojrzałem, przypadkiem na posta i odpisałem, nie było mnie tu lata

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

STUDENT pisze:na ogolnych z ta prowokacja za 10 000 napisales to samo co ja :wink:

zadalem moze bardziej ogolne pytanie zeby dopracowal warunki close przy uzyciu losowego rzutu 32 kostkami

pozdrawiam :d
spoko
pozdrawiam rowniez

ech to mial byc twoj cytat :d

nikt mnie nie rozumie :( bo to jest taka logika :wink:

jeden z przykladow ; z tego co zauwazylem na warstwach bazuje tylko na prosciutkich formacjach /
hybryda typu : Adaptive-Network-Based Fuzzy Inference System (ANFIS) / Quantum-behaved Particle Swarm Optimization (QPSO) / zauwazmy slowo particle :wink:/

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 7414001948

teraz zalozmy ze robimy cos podobnego wykorzystujac zamiast prostych formacji cos bardziej skomplikowanego

gdzies mi wcielo ten link do stanforda z algorytmem / wiem ze pisalo go trzech arabow /

tu jest cos podobnego - przydatnego bardzo jako material wyjsciowy do konstrukcji hybryd / robotow/ , co mozna do tego uzyc,jak i kiedy optymalizowac :wink: /PUBLIKACJA Z 2017 ROKU ech swiat tak gna do przodu /

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 0217300822

BARDZO DOBRE NA FX - POLECAM
/albo to rzeczywiscie byli hindusi - z tej populacji czesto wywodza sie mocarze nauki :wink: /

a zapomnialem - nie ma wolontariatu - wisicie mi zgrzewke Abbaye /de Lire/

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

LowcaG pisze:hm..czy ja dobrze widzę?

Przekształcenie, jednego wejścia(procentowa zmiana ceny), na nieliniowe wyjście, ma dać jakieś sensowne rezultaty?

Otóż dużo prościej jest, zrobić analizę historyczną tego procentowego "wskaźnika", sprawdzić jak się rozkładał long/short (tu nie ma SL/TP?) narysować, z aproksymować i mamy ten sam wynik, bez sieci neuronowej.

Dodać okienko czasowe analizy, i już mamy dynamicznie uczący się system ;)
Tylko wcześniej spojrzymy czy to w ogóle ma sens, bo wobec takiego wskaźnika mało nasuwa się logicznych wykresów.

Co do tematu, "że musi w czasie rzeczywistym" itd. to też trochę naciągane. To zależy od strategii douczania i nauczania.

no coz jak szuka guza to znajdzie
:d

''Przekształcenie, jednego wejścia(procentowa zmiana ceny), na nieliniowe wyjście, ma dać jakieś sensowne rezultaty?''

taka jest zasada dzialania samouczacych sie sieci neuronowych

''Otóż dużo prościej jest, zrobić analizę historyczną tego procentowego "wskaźnika", sprawdzić jak się rozkładał long/short (tu nie ma SL/TP?) narysować, z aproksymować i mamy ten sam wynik, bez sieci neuronowej.''

to jest strategia a nie wskaznik
Jaki konkretnie rozklad masz na mysli
jaka konkretnie metoda chcesz to sprawdzac
nie ma SL i TP sa zalezne od TF dowolnie szybkie /np jak siec sie uczy na tickach/ open close

analiza historyczna od jakiego konkretnie dostawcy sygnalu ?
kazda analiza historyczna znieksztalci sposob uczenia sie sieci neuronowej
im dluzszy analizowany przedzial tym bardziej znieksztalci

''Dodać okienko czasowe analizy, i już mamy dynamicznie uczący się system ;)
Tylko wcześniej spojrzymy czy to w ogóle ma sens, bo wobec takiego wskaźnika mało nasuwa się logicznych wykresów.''

to nie MQL zeby dodawac okienka

dokladnie tej strategii uzywa dokladnie w tej chwili 7034 osoby
linka do sprawdzenia wiarygodnosci podam ci natychmiast po otrzymaniu 500 euro na konto sekundanta
w sieciach to ty lowca widze jestes niezly ale na pewno nie neuronowych
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, 10:12 przez STUDENT, łącznie zmieniany 1 raz.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Dla jasności, po poczytaniu Twoich paru postów stwierdziłem, że szkoda mojego czasu, więc będę się starał Cię unikać.

A czy to strategia czy wskaźnik zwracający buy/sell nie ma znaczenia jak to nazwiesz.
Ale jak chcesz to możesz sobie dla ciekawości narysować wykres działania tej sieci, bo jest tylko jedno wejście i jedno wyjście. I na podstawie tego wyciągnąć wnioski, jeżeli jest zyskowna, to wyciągniesz ogólne wnioski, które mogą się przydać(być może), bo w tym przypadku to nie jest "czarna skrzynka" bo to jest prosta funkcja.

Pozdrawiam i bez odbioru :)

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

dokladnie tej strategii uzywa dokladnie w tej chwili 7034 osoby
linka do sprawdzenia wiarygodnosci podam ci natychmiast po otrzymaniu 500 euro na konto sekundanta

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

STUDENT pisze:dokladnie tej strategii uzywa dokladnie w tej chwili 7034 osoby
linka do sprawdzenia wiarygodnosci podam ci natychmiast po otrzymaniu 500 euro na konto sekundanta
(ok, ostatni raz)
No i luz, niech używają, RSI czy co tam jeszcze też używa wielu, ja Cię do niczego nie chcę przekonać, nie interesują mnie Twoje przekonanie w tej kwestii, tak jak to gdzie studiujesz i czy masz z tym problem skoro to wszędzie powtarzasz ;') .

Zachęciłem Cię tylko do narysowania wykresu, bo to akurat może być bardzo pouczające, poznasz cały "sekret" akurat tej sieci (jak ci się chce) (jeżeli działa to nawet, domyślam się jak może wyglądać, ale nie wiem, a na razie nie mam na tyle silnej motywacji aby to sprawdzić.)
Niczego także, od Ciebie nie oczekuję i nie chcę żadnych potwierdzeń czy coś takiego, więc nie gorączkuj się tak, bo w ogóle niczego sensownego się od Ciebie nie spodziewam i nie oczekuję i nie będę oczekiwał.

EOT.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

LowcaG pisze:
STUDENT pisze:dokladnie tej strategii uzywa dokladnie w tej chwili 7034 osoby
linka do sprawdzenia wiarygodnosci podam ci natychmiast po otrzymaniu 500 euro na konto sekundanta
(ok, ostatni raz)
No i luz, niech używają, RSI czy co tam jeszcze też używa wielu, ja Cię do niczego nie chcę przekonać, nie interesują mnie Twoje przekonanie w tej kwestii, tak jak to gdzie studiujesz i czy masz z tym problem skoro to wszędzie powtarzasz ;') .

Zachęciłem Cię tylko do narysowania wykresu, bo to akurat może być bardzo pouczające, poznasz cały "sekret" akurat tej sieci (jak ci się chce) (jeżeli działa to nawet, domyślam się jak może wyglądać, ale nie wiem, a na razie nie mam na tyle silnej motywacji aby to sprawdzić.)
Niczego także, od Ciebie nie oczekuję i nie chcę żadnych potwierdzeń czy coś takiego, więc nie gorączkuj się tak, bo w ogóle niczego sensownego się od Ciebie nie spodziewam i nie oczekuję i nie będę oczekiwał.

EOT.
no zalamka / wykresu historycznego na testerze strategii ?

Nombre moyen de barres des transactions 1031 1146 860
Nombre moyen de barres des transactions gagnantes 1217 1575 860
Nombre moyen de barres des transactions perdantes 289 289 0

nie testuje sie strategii opartych na sieciach neuronowych na historii
sieci neuronowe maja sie uczyc w czasie rzeczywistym


-- Dodano: 26 kwie 2018, 11:14 --

edit
Nombre moyen de barres des transactions 1031 1146 860
Nombre moyen de barres des transactions gagnantes /wygranych/1217 1575 860
Nombre moyen de barres des transactions perdantes /przegranych/ 289 289 0

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Nie dziękuj.

Oś X - "procentowa" zmiana ceny (Tam chyba była TF - 1d
Oś Y - >0 buy <0 sell

Wykres jest dokładnie taki jakiego się spodziewałem. Czy ma sens? A no w swojej prostocie pewien ma, ale dojście do tego wykresu/wniosku, zajmuje chwilkę bez sieci neuronowych. No ale zna znaFców to jest wielka nieodgadniona SSN :D

Czyli tę całą strategię można max "czterema" ifami zastąpić ';)
wykres ANN.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lawka
Gaduła
Gaduła
Posty: 147
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:03

Re: prosta siec neuronowa

Nieprzeczytany post autor: lawka »

nie no backtesty sieci neuronowych //zalamka
i ea mustafy do generowania rzutu kostka :d

ODPOWIEDZ