DayTrading: Piątek 20.04.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 21 kwie 2018, 00:00

Wzrost
1
14%
Bez zmian
3
43%
Spadek
3
43%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

edek h1 - maly trojkat (choragiewka) ponizej wiekszego
https://www.tradingview.com/x/oHWsalPs/

-- Dodano: 20 kwie 2018, 08:41 --
MERLIN pisze:Indeks dolara
też tak to widze... w dodatku wypada to na tescie długoterminowej TL i gornaj bandy trojkata... tamte poziomy beda decydujace dla sredniego terminu dolara
https://www.tradingview.com/x/U6NaEDKe/
https://www.tradingview.com/x/eNGv9KT4/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

cajto pisze: Dla mnie to wierutna bzdura.
Dobre wejście daje ci duże pole manewru, przestawiasz się na BE, ustalasz TP, patrzysz na cenę i reagujesz. W najgorszym wypadku wyjdziesz na 0, od tego jeszcze nikt depo nie stracił.
Złe wejście... i myślisz tylko jak wyjść na 0, a później, kiedy cena dalej odjeżdża, z jak najmniejszą stratą. Od tego nie jedno depo poszło się j...ć

Przykład screena Harego - dwa skrajne wejścia w L, jedno ze wsparcia po 1312 i drugie z oporu (sic!) po 1350. Na pierwszym jesteś wciąż grubo zarobiony, głowa jest spokojna. Na drugim jesteś już dobrze w plecy, masz mętlik w głowie i ciepło w gaciach.
I choć byś był nie wiem jakim wirtuozem tradingu, faktów nie zmienisz - na dobrych wejściach się zarabia, a na złych traci.
Dla mnie tez to wierutna bzdura
Bo czy TP to nie moment wyjścia? A czym sie rózni od wyjścia "z palucha"?. Niczym. Juz nie wspomne i graniu bez TP a przesuwaniu SL za rynkiem.
Czy ma znaczenie jaki RR planujemy na pozycji? Kluczowe. A składa sie na niego SL i....TP

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze: Czy ma znaczenie jaki RR planujemy na pozycji? Kluczowe. A składa sie na niego SL i....TP
kluczowa jest skutecznoc nie R:R. Jak ktos ma skutecznosc 10% to chocby skały sr...ly żadne R:R nie pomoże.

Chyba że Brygada RR ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IwKu5xgvgHI
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 09:53 przez Kermit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:
Cblondyn pisze: Czy ma znaczenie jaki RR planujemy na pozycji? Kluczowe. A składa sie na niego SL i....TP
kluczowa jest skutecznoc nie R:R. Jak ktos ma skutecznosc 10% to chocby skały sr...ly żadne R:R nie pomoże
A jak mozna mówić o skuteczności bez podania RR :)
Skutecznośc czego ja sie pytam? :d

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4489
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: navik »

Ja rozumiem Cię doskonale !!.... bardzo czesto mam tak samo - nie umiem wziąć zysku .[/quote]

Ależ to bardzo proste. Jak się saldo świeci na zielono to klikamy zamknij wszystko :564: :wink:[/quote]

Tsunami bezcenna rada :lol: . Wydrukować i na ścianę :lol: :564:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
mamucideal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:33

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: mamucideal »

Kermit pisze:
Cblondyn pisze: Czy ma znaczenie jaki RR planujemy na pozycji? Kluczowe. A składa sie na niego SL i....TP
kluczowa jest skutecznoc nie R:R. Jak ktos ma skutecznosc 10% to chocby skały sr...ly żadne R:R nie pomoże.

Chyba że Brygada RR ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IwKu5xgvgHI
Ci co śpiewali: cziciziczzciczipcizpcizpciczpi dejjjjjjjjl to...... nie wiem co. takie dresowe beztalencie :p

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

edek spada wiec sadze ze jeszcze dzis lub w poniedziałek pojawia sie pierwsi z "Fundacji Dolar Power" bo ostatnio coś ucichli ;)
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

Kermit z indeksem dolara jeszcze klin możliwy :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

MERLIN pisze:Kermit z indeksem dolara jeszcze klin możliwy :wink:
mysle ze maksimum z 6 kwietnia tu bedzie kluczowe. Jak wybroni to choragiewka i w dol, jak zobaczymy potwierdzone wybicie to raczej po spadkach
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Piątek 20.04.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

navik pisze:Ja rozumiem Cię doskonale !!.... bardzo czesto mam tak samo - nie umiem wziąć zysku .
[/quote]
Zysk możesz brac na kilka sposobów.
1. ustawiasz TP
2. przesuwasz za ceną SL
3. oba jw jednocześnie
4. biorąc częściówki
:)

Zablokowany