XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:Zgaduję, że te akcje są oferowane na platformie webowej, a nie na MT4 ?
Czy jest możliwość otwierania pozycji krótkiej ? Czy oferowane są kontrakty terminowe na takich samych warunkach jak na GPW ?
Na xStation 5. MT4 raczej nie ogarnia takich rzeczy jak "normalne akcje" ;).
Krótkiej sprzedaży nie ma, tak samo jak na GPW.
Kontraktów terminowych nie ma. Mowa jest o akcjach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Zresztą - chyba nawet tutaj czytałem, że MT4 ma być stopniowo wycofywane.
Dobrze kojarzę?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

narazie to metaquotes przestali sprzedawac nowe licencje. a kiedy wycofaja to pewnie sami nie wiedza... :lol:

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Nie wiem jakie jest nastawienie innych, ale mnie tam xStation 5 zdecydowanie bardziej pasuje.
MT4 może i mocno klasycznie wygląda, ale to średnio coś daje. Mnie przynajmniej dużo łatwiej się wszystkim operuje xStation 5, ale to oceniam na razie na podstawie dema systemu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Od 6-go kwietnia br. XTB wprowadza opłatę za brak aktywności. Opłata wynosi 10 EUR miesięcznie i jest naliczana po 365 dniach od zaprzestania działań na rachunku.

Nie jest to żadna nowość u brokerów, bo takowe prowizje mają już w swoich cennikach LMAX, CMC Markets, Dukascopy, XM, mForex i kilku innych. Ich wysokość i sposób naliczania jest różny ale rozwiązanie, aby ich uniknąć zawsze takie samo:
- zawrzeć min. 1 transakcję na rok, nawet na 0.01 lota na EUR/USD (koszt z 20 groszy?)
- zamknąć konto i otworzyć ponownie kiedy faktycznie będziemy chcieli z niego aktywnie lub "aktywnie raz na kilka miesięcy" korzystać ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ta opłata jest od całego konta czy od poszczególnych nieaktywnych rachunków? Bo mając otwarte konto można otworzyć wiele rachunków.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Nie jest to żadna nowość u brokerów, bo takowe prowizje mają już w swoich cennikach LMAX, CMC Markets, Dukascopy, XM, mForex i kilku innych.
Kontaktowałem się z mForex i nie mają takiej opłaty za brak aktywności na rachunku..

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

forexsowicz91 pisze:
Nie jest to żadna nowość u brokerów, bo takowe prowizje mają już w swoich cennikach LMAX, CMC Markets, Dukascopy, XM, mForex i kilku innych.
Kontaktowałem się z mForex i nie mają takiej opłaty za brak aktywności na rachunku..
Mam w mForex również nieaktywne konto już długi czas i aż poszedłem sprawdzić i nic nie naliczają.
Sprawdziłem też TOiP i tam nic o tym nie ma.

pozdro.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Macie rację, pomyłka - Myslalem o Admiral Markets. Upewniłem się jeszcze, i tam też mają 10 EUR na miesiąc.

Alinoe, dobre pytanie. Dowiem się jutro i dam znać ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

raposo, a czy nie jest tak, że z racji ochrony przed ujemnym saldem jeżeli ktoś nie ma środków na rachunku to opłata nie może być pobierana?

ODPOWIEDZ