Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi par

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
belfernia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2018, 08:01

Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi par

Nieprzeczytany post autor: belfernia »

Witajcie!

Zakodowałem sobie EA (głównie do testów), którego jednym z podstawowych założeń jest sprawdzanie wyników z wykorzystaniem RSI. Ogólnie fajna sprawa, chciałbym jednak przyspieszyć testowanie, bo obecnie po każdym teście muszę zmieniać ustawienia, włączać test na nowo i tak dalej i tak dalej...
Jak zrobić żeby EA wykorzystująca np. RSI 14, automatycznie przeszła do testu z wykorzystaniem RSI 15, potem 16, 17 itd.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Zakładam, że testujesz EA na MT4. W takim razie musisz zakodować sobie wartość RSI jako parametr. Następnie odpalasz test z optymalizacją w backtesterze na MT4, gdzie wybierasz sobie min. i max. wartość. Backtester przeprowadzi od razu testy dla wszystkich możliwych kombinacji z danego zakresu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

belfernia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2018, 08:01

Re: Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi

Nieprzeczytany post autor: belfernia »

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie bardzo udaje mi się wprowadzić ją w użycie.
Rzeczywiście testuję w testerze MT4 (to to samo co backtester?). Po zaznaczeniu kratki "Optymalizacja" i kliknięciu "Start" rośnie pasek postępu i koniec. Uruchamiam test bez optymalizacji i wyniki mam nadal tylko dla jednej wartości RSI.
RSI jako parametr mam zakodowany za pomocą extern int okres_RSI, próbowałem też input int okres_RSI - efekt ten sam.
Nigdzie nie znalazłem opcji min i max o których piszesz -może coś dodatkowo trzeba zakodować żeby się pojawiły? Próbowałem z opcjami dostępnymi pod przyciskiem "Właściwości strategii" w zakładce "Wpisz parametry",gdzie jest widoczna zmienna okres_RS, są tam opcje do ustawienia "Wartość", "Start", "Krok" i "Postój". Próbowałem, ale nic nie wychodziło. Co bym tam nie wstawił (pomijając pole "Wartość" oczywiście), wynik jest ten sam.
Może to dlatego, że moja strategia nie jest pełną strategią z systemem transakcyjnym, a jedynie sprawdza, jaka będzie świeczka po spełnieniu określonych warunków? Próbowałem na dwóch MT4 od różnych brokerów.
Co robię nie tak?
Proszę nie rezygnować z podpowiedzi, które mogą wydawać się Wam oczywiste, ja zaczynam dopiero i dla mnie mogą być nieznane.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Najlepiej pokaż parę screenów z ustawieniami EA, samego testera i okna optymalizacji - będzie łatwiej :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

belfernia
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2018, 08:01

Re: Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi

Nieprzeczytany post autor: belfernia »

Oczywiście :)
Bez względu na to czy "Optymalizacja" jest zaznaczona czy nie, opcje są takie same.
Obrazki wysyłam jako załączniki
Dziękuję :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Jak zakodować automatyczn uruchamianie EA ze zmienionymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

OK, ale zaznacz parametr, który ma być brany do optymalizacji, bo z tego wynika, że robisz cały czas zwykły test z jednymi ustawieniami ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ