Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Profesor Pips
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2017, 18:51

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Profesor Pips »

Należy uświadamiać początkujących co to jest dźwignia i jak jej używać a nie obniżać bo to jeszcze pogorszy sprawę. Stracić kapitał można tez przy 1:25 jak ktoś nie wie co robi.
Jaka jest najlepsza strategia. Skuteczna.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Profesor Pips pisze:Należy uświadamiać początkujących co to jest dźwignia i jak jej używać a nie obniżać bo to jeszcze pogorszy sprawę. Stracić kapitał można tez przy 1:25 jak ktoś nie wie co robi.
Z taką propozycją ostatecznie wyszło MF w poprawionym projekcie ustawy. Tymczasem Polska jedno, UE swoje. Na ten moment to dalej tylko propozycje i jeszcze nie wiadomo co dokładnie wejdzie w życie. Dlatego jeszcze nie ma co rozpaczać. UE zawsze daje też czas na tzw. okres przejściowy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

Depozyt zabezpieczający w KDPW w przypadku kontraktu na akcje CCC to 10% czyli dźwignia 10 :lol: :lol: :lol:
W przypadku PKO to 6%
W przypadku kontraktu na € to 3,3%.
Myślę że ten 20% depozyt dotyczy instrumentów takich jak bitcoin czy jakieś kontrakty na półtusze wieprzowe
W przypadku najpłynniejszych rynków walutowych będzie to pewnie 2-5 %. Moim zdaniem jak najbardziej sensownie.
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Jeżeli ktoś chce mi zaoferować dźwignię 5000:1, to jakim prawem ktoś inny ma mi tego zabronić?
Nie jest sensowne ograniczanie podstawowych swobód człowieka.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

fx-technik pisze:Jeżeli ktoś chce mi zaoferować dźwignię 5000:1, to jakim prawem ktoś inny ma mi tego zabronić?
Nie jest sensowne ograniczanie podstawowych swobód człowieka.
Czy oferowanie i kupowanie dowolnych usług finansowych jest podstawową swobodą człowieka? To trudne pytanie. Fakt jest taki, że większość odpowiedziała NIE. Teraz, ponieważ szanuję demokrację, pozostaje tylko pytanie jak ograniczyć tę swobodę. Osobiście uważam, że używanie dźwigni na poziomie 100:1 bardziej przypomina hazard niż spekulację. Niestety, wymuszanie na brokerach wprowadzania zabezpieczeń przed ujemnym saldem to też rozwiązanie żywcem wyjęte z kasyna. Nie służy ono temu, aby klient rozumiał na czym polega transakcja, którą zawiera. Kierowca, który do poruszania się używa dźwigni w postaci silnika spalinowego, musi dobrze zdawać sobie sprawę, że w przypadku błędu ryzykuje więcej niż samochód.

Proponowane regulacje nic moim zdaniem nie zmienią bo clou problemu to fakt, że handel nie odbywa się na giełdzie, przez co broker ma często swobodę w interpretacji ceny. I to przez to było chyba najwięcej płaczu na forex, nie przez dźwignię. Z tego co się orientuję, to np na CME kontrakt mini na Euro ma wielkość 62500 EURO, co jest jak najbardziej w zasięgu indywidualnego inwestora. Nie wiem dlaczego regulator nie idzie w kierunku wypchnięcia spekulantów detalicznych na regularne giełdy gdzie zasady są duuużo jaśniejsze.
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ergo, trzeba edukować.
Kłopot w tym, że ci co decydują o przepisach sami tradować nie umieją.

Rozwiązanie jest proste.
SO = Wymagany Depozyt.

I nie byłoby problemu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

polonaise pisze:Proponowane regulacje nic moim zdaniem nie zmienią bo clou problemu to fakt, że handel nie odbywa się na giełdzie, przez co broker ma często swobodę w interpretacji ceny. I to przez to było chyba najwięcej płaczu na forex, nie przez dźwignię. Z tego co się orientuję, to np na CME kontrakt mini na Euro ma wielkość 62500 EURO, co jest jak najbardziej w zasięgu indywidualnego inwestora. Nie wiem dlaczego regulator nie idzie w kierunku wypchnięcia spekulantów detalicznych na regularne giełdy gdzie zasady są duuużo jaśniejsze.
Nie interesuje mnie GPW. Nawet jak zakażą forex prawdopodobnie nie przejde na GPW. Za dużo naczytałem się o tym jak działają te cwaniaczki które są tam żeby zebrać kapitał a potem nie wypłacają dywidend albo ogłaszają upadłość. Co jakiś czas pojawiają się artykuły o tym że kolejna spółka ogłasza upadłość. Na giełdzie amerykańskiej ludzie którzy kupują akcje dostają obiecane dywidendy, ale tutaj jest dziki zachód a niby kontrolowane jest to przez KNF, tylko że działa to tak samo jak Ci brokerzy poza regulacją. Dlatego nie interesuje mnie w ogóle GPW i "nikt mnie tam nie wypchnie".

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

-rookie- pisze:
polonaise pisze:Proponowane regulacje nic moim zdaniem nie zmienią bo clou problemu to fakt, że handel nie odbywa się na giełdzie, przez co broker ma często swobodę w interpretacji ceny. I to przez to było chyba najwięcej płaczu na forex, nie przez dźwignię. Z tego co się orientuję, to np na CME kontrakt mini na Euro ma wielkość 62500 EURO, co jest jak najbardziej w zasięgu indywidualnego inwestora. Nie wiem dlaczego regulator nie idzie w kierunku wypchnięcia spekulantów detalicznych na regularne giełdy gdzie zasady są duuużo jaśniejsze.
Nie interesuje mnie GPW. Nawet jak zakażą forex prawdopodobnie nie przejde na GPW. Za dużo naczytałem się o tym jak działają te cwaniaczki które są tam żeby zebrać kapitał a potem nie wypłacają dywidend albo ogłaszają upadłość. Co jakiś czas pojawiają się artykuły o tym że kolejna spółka ogłasza upadłość. Na giełdzie amerykańskiej ludzie którzy kupują akcje dostają obiecane dywidendy, ale tutaj jest dziki zachód a niby kontrolowane jest to przez KNF, tylko że działa to tak samo jak Ci brokerzy poza regulacją. Dlatego nie interesuje mnie w ogóle GPW i "nikt mnie tam nie wypchnie".
Ja piszę o przejrzystości obrotu instrumentami pochodnymi na regulowanej giełdzie w stosunku do OTC. Nie o uczciwości emitentów akcji i nadzorze nad nimi. Na Amerykańskiej giełdzie upadki emitentów i wielkie szwindle też się zdarzają. I dotyczą nawet spółek z raitingiem AAA :lol: :lol: :lol: :lol:

Słabością detalicznego Forexu w obecnej postaci są sytuacje takie jak ta ze stycznia 2015. Jak ktoś miał długą pozycję na USDCHF to po decyzji SNB mógł mieć zamkniętą transakcję na właściwie dowolnym poziomie od 70 centów do $1,02. Wszystko zależało od widzimisię brokera bo miał on właściwie pełną dowolność interpretacji sytuacji. Na giełdzie w przypadku takiej paniki zawiesza się handel robi równoważenie i wszystko jest jasne. Realna dziura tamtego dnia wynosiła jakieś 13% a nie 30%. Do tego wszystko jest przejrzyste, jest arkusz i broker niebardzo ma możliwość kantowania klienta. To samo dotyczy różnych flashcrashy takich jak którejś nocy na funcie.

Mam wrażenie że regulator problem słabej przejrzystości chce rozwiązać ograniczeniem dźwigni przez co pewnie w końcu dojdzie do sytuacji że na EUR/USD będzie trzeba mieć większy depozyt zabezpieczający niż na akcje dyskontu z butami CCC :lol: :lol: :lol: :lol:
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

byq69
Gaduła
Gaduła
Posty: 369
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Dla mnie obnizanie dzwigni to idiotyzm ustawodawcow. Jak bede mial ochote na lewar 1:3000 to i tak z niego skorzystam. Jak broker z pl mi tego nie zaoferuje to bede musial wiecej ryzykowac wybierajac brokera z rosji, malezji albo martyniki. Chociaz w sumie najwieksze ryzyko to miec kase u polskiego brokera :D
Jak mi zablokuja dostep do strony to wyjade poza UE. Jak problemem bedzie moje zameldowanie w PL to bede robil kase korzystajac z platformy za posrednictwem tozsamosci slupa z senegalu itd.
Tak samo jak z burdelami - niby nielegalne a jak chcesz skorzystac to i tak kazdy taryfiarz wie gdzie cie zawiezc.
High Leverage Overtrading 8)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Mogą se blokować.
Sa VPNy i jest Tor.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ