next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: next

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

irmentruda pisze:
-rookie- pisze:chihuahua, no co mogę teraz napisać... zastanowię się nad tym. Z fx pownie nie znikne na kilka miesięcy ale mogę zacząć obserwować w tle inne rynki i ich zachowanie tak jak napisałeś.
nie zrozumiałeś wypowiedzi chichuaaahy
Nie oczekuję, że ktokolwiek będzie miał się do tego stosować.
Myślę, że naświetliłem, jak ktoś nie wiedział jeszcze, na czym polega problem forexu. Wiesz, że z kimś grasz, ale nie wiesz jaką siłę reprezentuje. Podobnie z istotnymi poziomami. Jak widzisz, że na danym poziomie jest np zleceń na sprzedaż na kilkaset miliardów waluty to będziesz bardziej skłonny sprzedać przed tym poziomem. Tutaj prawie zawsze musisz czekać na reakcje i grać nieco bardziej na doświadczenie.
sardo nunspa pisze:chihuahua proponuje kolejny oscylator pod tytułem drabinka zleceń, [...]. Nie zarabiasz dużo, bo nie potrafisz dostrzec banalności forexu.
Ja bym się wstydził pod dwoma tak ignoranckimi zdaniami podpisać nawet jako anonimowy nick internetowy.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Jeżeli mogę zasugerować to stała wartość pipsowa 10,15,20 + Donchian Channel + szybki oscylator nie STS. Ja mam CCI 14, 34. Masz wszystko do skalpu. Wsparcia i opory wewnętrzne i zewnętrzne. Trudność polega na skojarzeniu wzrokowym co jest wsparciem a co oporem w kanale. Idzie to opanować.
I jeszcze jedno nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile chcesz zarobić pipsów na jednym zleceniu. Masz z tym poważny kłopot.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:I jeszcze jedno nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile chcesz zarobić pipsów na jednym zleceniu. Masz z tym poważny kłopot.
Chodzi o psychologie, że mam zarobić np 5 pipsów dziennie i jak złapie 5 pips wtedy wyłączam platforme i czekam na kolejny dzień żeby znowu złapać 5 pips. I to jest mój dzienny target do ugrania po którym już nic nie kombinuje więcej tylko wyłączam wszystko i czekam na kolejny dzień ( ?! )

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeśli chodzi CI o strategie to zależy co robie np grając na cofnięcie do EMA będę szukał wyjścia na świecy która będzie sugerowała próbę odwrócenia albo do najbliższego poziomu gdzie była reakcja. Będzie to zależne od tego jakie będzie PA, jakie będą świece. Tutaj jakbym wchodził po testach ema to cały ruch był na około 10 pips, ale z tego mógłbym wziąć połowe. Zależy co próbuje rozegrać...

Obrazek

Do zwrotu spredu na fxcash potrzebuje łapać tylko 1 pips. I to mi wystarczy, byle tylko zarobić na prowizje.

Do runów na dźwigni 1:1000 trzeba łapać dłuższe ruchy i grać z trendem do końca, dokładać. Spread jest troche szeroki i nie da się za bardzo skalpować.

Nie używam jednej strategii.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

OK; chodziło mi o coś innego z 5 pip dziennie.
Mój błąd. Masz technikę to nie będę już mieszał Tobie w podejściu do handlu i łapaniu runów.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:OK; chodziło mi o coś innego z 5 pip dziennie.
Mój błąd. Masz technikę to nie będę już mieszał Tobie w podejściu do handlu i łapaniu runów.
Możesz coś zasugerować, przemyśle to.
Potrzebuje systemu do skalpowania który będzie dawał kilka sygnałów w ciągu dnia na majorsach i dax. I musi dać się go zakodować, więc proces decyzyjny musi być w miare prosty. Jakieś sztywne wartości TP i SL. Potrzebuje czegoś co będzie głównie robiło wolumen, jest łatwe do zakodowania i będzie choć troche zarabiało a przez większość czasu będzie na zero. W krytycznych momentach mogę przejąć kontrole nad tym tzn mogę wyłączyć i ręcznie wyjść z trejdu. Potem włączyć od nowa jak sytuacja się ustabilizuje. Czegoś takiego szukam... ale musi być proste do zakodowania, proste reguły. Rozpoznawanie świec można zakodować spokojnie, wiec EA może sam określać czy to jest świeca bear czy bull, czy high poprzedniej jest przebite czy nie, długość knota w stosunku do korpusu albo całej długości w % itd. To można spokojnie zakodować.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze: Potrzebuje systemu do skalpowania który będzie dawał kilka sygnałów w ciągu dnia na majorsach i dax. I musi dać się go zakodować, więc proces decyzyjny musi być w miare prosty. Jakieś sztywne wartości TP i SL. Potrzebuje czegoś co będzie głównie robiło wolumen, jest łatwe do zakodowania i będzie choć troche zarabiało a przez większość czasu będzie na zero. W krytycznych momentach mogę przejąć kontrole nad tym tzn mogę wyłączyć i ręcznie wyjść z trejdu. Potem włączyć od nowa jak sytuacja się ustabilizuje. Czegoś takiego szukam... ale musi być proste do zakodowania, proste reguły. Rozpoznawanie świec można zakodować spokojnie, wiec EA może sam określać czy to jest świeca bear czy bull, czy high poprzedniej jest przebite czy nie, długość knota w stosunku do korpusu albo całej długości w % itd. To można spokojnie zakodować.
Ciekawi mnie co sobie pomyśłał chihuahua, kiedy przeczytał ten post..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

:509: :509: :509:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

chihuahua pisze:
sardo nunspa pisze:chihuahua proponuje kolejny oscylator pod tytułem drabinka zleceń, [...]. Nie zarabiasz dużo, bo nie potrafisz dostrzec banalności forexu.
Ja bym się wstydził pod dwoma tak ignoranckimi zdaniami podpisać nawet jako anonimowy nick internetowy.
To się śmiej, kolegów zaproś, pokaż im, niech też się śmieją. Nie zależy mi na prestiżu - nie jestem bowiem prestidigitatorem :p
Obrazek

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: next

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

jackub pisze:
-rookie- pisze: Potrzebuje systemu do skalpowania który będzie dawał kilka sygnałów w ciągu dnia na majorsach i dax. I musi dać się go zakodować, więc proces decyzyjny musi być w miare prosty. Jakieś sztywne wartości TP i SL. Potrzebuje czegoś co będzie głównie robiło wolumen, jest łatwe do zakodowania i będzie choć troche zarabiało a przez większość czasu będzie na zero. W krytycznych momentach mogę przejąć kontrole nad tym tzn mogę wyłączyć i ręcznie wyjść z trejdu. Potem włączyć od nowa jak sytuacja się ustabilizuje. Czegoś takiego szukam... ale musi być proste do zakodowania, proste reguły. Rozpoznawanie świec można zakodować spokojnie, wiec EA może sam określać czy to jest świeca bear czy bull, czy high poprzedniej jest przebite czy nie, długość knota w stosunku do korpusu albo całej długości w % itd. To można spokojnie zakodować.
Ciekawi mnie co sobie pomyśłał chihuahua, kiedy przeczytał ten post..... :mrgreen:
Nic :D Jackub, Dadas i kilku innych, ja Was szczerze podziwiam, że chce się Wam tyle postów produkować i próbować robić tu jakąś merytoryczną robotę. Ja wychodzę z założenia, że piszę raczej dla samego siebie. Jeden musi się czasem napić, inny napisać.

Napiszę kilka oczywistości: sam też mam jakieś pojęcie o prostych kodach i jak ktoś nieznający się przychodzi i mówi, że chce to czy tamto zakodować tu mu tłumaczę, że to musi mieć powtarzalność i regularność. Wg nie ma sensu tracić x dni na kod, w przypadku działań, które ręcznie wykonuje się raz na miesiąc w 15 minut.
Podobnie tutaj. Programować można coś co DZIAŁA, bez względu na stopień skomplikowania procesu. Jak jakiś proces w 25% powtarza się za każdym razem to programuję najpierw 25% i pozostałe 75% robię ręcznie do momentu, kiedy będę na 100% pewien, że nawet kolejne 5% będzie można ubrać w zasadę powtarzalności.
A tutaj mam wrażenie, że podejście jest takie, że jest te przykładowe 25% powtarzalności i na tej podstawie rookie docelowo myśli, że zaprogramuje kod, który dalej sam nauczy się i wykona za niego robotę.

Jak jeszcze grałem w pokera, uczyłem jednego znajomego jak grać. Gość sporo narzekał, że on gra dobrze, ale słabemu przeciwnikowi dochodzą karty i wygrywa szczęściem.
Ja mu wytłumaczyłem, że tylko dlatego da się na tym zarabiać pieniądze. Bo przyjdzie leszcz i przy sporym szczęściu wygra kilka zł., a następnie zacznie o tym trąbić jakby zniósł złote jajo. Gdyby ta gra nie miała czynnika losowego, żaden amator nie przyszedłby i nie zostawił złamanego grosza. A tak, raz wygra 100 zł., 3 razy przegra po 50 zł i wszyscy są happy.
Podobnie jest z forexem. W momencie, kiedy sztuczna inteligencja osiągnie poziom rozumienia kontekstu ludzi i zostanie połączona w kilkaset takich urządzeń, skończy się forex dla drobnych spekulantów. Nikt normalny nie chciałby grać przeciwko urządzeniom instytucjonalnym, które wiedzą jak myślisz, zarówno jako jednostka jak i zbiorowość, i potrafią wyprzedzać te kroki po tym jak zajmiesz pozycję.
Plusem dla rookiego może być to, że jak sobie poćwiczy setki tych kodów to znajdzie robotę (o ile nie pracuje przy programowaniu) w normalnej firmie za więcej niż 10 zł za dzień transakcyjny .

A propos.. na Edku w piątek poszła kolejna świeca wzrostowa bez większego oporu. Rynek mówi: chcemy więcej.
Dużo więcej płynności z pewnością jest powyżej ostatniego szczytu weekly.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Zablokowany