XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

hahah dobre
Generalnie to tylko pokazuje że trading można sobie na spokojnie prowadzić ale gdy usługodawcą jest bank
to chyba kolega nie mial konta w bossa albo noble. przeciez tam sie dzialo to samo - skalpujesz i zarabiasz? delay dowalali na parenascie sekund. poslizgi w bossie Z A W S Z E na niekorzysc tradera.

tms lepszy? alez skad. jeszcze biedny spain walczy od 3 lat w sądzie zeby mu kase zwrocili, bo cofneli mu zyskowne pozycje po 15 stycznia.

narzekan na mforex tez nie brakuje. a przeciez 'ecn z mt4', no tylko z plynnoscia cos nie teges i spready najwyzsze wsrod wszystkich ecn'ow.

ewentualnie w aliorze bylo lepiej ale tam klientow zalatwiali awariami platformy wiec nie powiedzialbym ze to jakis super wybor.

sorry ale w knfie zmienili sie ludzie, wytyczne, weszla polityka i ambitne plany to nagle sobie przypomnieli, ze jakies skargi byly te 3 lata temu, bo teraz im to jeszcze bardziej na reke. jakos trzeba reaktywowac ta nasza bidna gielde.

zaczeli od najwiekszego zeby mniejsi zaczeli srac portkami. co pewnie robia, bo maja sie czego obawiac ojjj maja...

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Bycie skalperem jest chyba najcięższe i skalper chyba nigdzie nie ma dobrze...Natomiast ja mówię o normalnym tradingu, poślizgi masz zawsze, ja nigdy nie skalpowałem więc tego problemu nie miałem. Ale co innego poślizg na 5 czy nawet 10 pipsów (wiem że dla skalpera to już dramat) no ale kurwa zrealizowanie zlecenia oczekującego 60 pipsów dalej ? Naprawdę ? Przecież oni nawet nie udawali że na ich platformie jest wszystko ok, taki poślizg to już jawny wał.

Pominę już fakt, że miałem takie sytuacje w których "magiczna ręka" potrafiła mi z ich strony zamknąć transakcję która była na plusie, ja dawałem SL lekko ponad BE od którego cena była oddalona już dobre 60 pipsów, rynek spokojny (bez żadnych danych), spread normalny na około 2 pips, nagle patrzę - transakcja zamknięta, obie pozycje. Miałem tak z 3 razy u nich do tego stopnia że nigdy już nie ustawiałem SL w plusie po prostu tradeowałem z SL poniżej BE (czyli tak abym miał minus w sytuacji gdyby rynek się ostro przeciwko mnie odwrócił). Wtedy było ok i transakcji mi samo od siebie nie zamykało.

PS. W gwoli wyjaśnienia - nie uprawiałem skalpingu to dlaczego przeżywam opóźnienie w egzekucji na 60 pipsów ? Tak się składa że sytuacja dotyczyła pary U/C gdzie często cały dzienny ruch wynosił około 60-100 pipsów a ruch 3 dniowego cyklu wzrostowego/spadkowego dobijał często do 180-220 pipsów. Czyli można zauważyć ile te 60 pipsów znaczyło nawet z punktu widzenia nie skalpera ale daytradera ! Gdyby kurwa takie opóźnienia w realizacji zleceń miał D. Cohen to na pewno nie wzbogaciłby siebie i swoich inwestorów.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

skalp czy nie, wał to wał. co za roznica jak brok oszukiwal. tez mialem rozne spektakularne BIG SLIPPAGE u roznych brokerow i mozemy sie teraz licytowac pipsami gdzie kto mial wiecej pipsow poslizgu. ale spain w TMS ostatecznie i tak wygra ten bój bo mial kilkaset pips i jeszcze mu tylko zyskowne pozycje cofneli he he.

tej branzy brakuje transparentnosci, jasnych regul i sprawnych nadzorow, ktore poprostu zostaly w tyle i teraz zaczyna sie dopiero cos dziac.

tylko smieszy mnie teraz ze nagle ludzie budza sie 'ojej broker mm i zarzuty oszustwa?? trzeba ich ukarac!' a przeciez nawet wyroku jeszcze nie ma. baaa zaden z wymienionych wyzej nie jest (byl ? ) lepszy. temat moze jest o xtb ale jesli knf zabralby sie najpierw za bankowego brokera na B lub N to przeciez ta sama dyskusja bylaby tam.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ja o praktykach XTB pisałem już dawno, pamiętam że o ile w opóźnienia mi wierzono to mało kto mógł zrozumieć jak mogli mi zrobić poślizg na 60 pips, a o "magicznej ręce" nikt nawet nie podniósł tematu. Jeden forumowicz napisał do mnie na prywatnym czacie (bo znałem go również poza tym forum) że ciekawi go to co piszę bo jemu się to też przydarzyło. Jakkolwiek, jakbyś przejrzał kilka moich postów z początku tego roku to znajdziesz właśnie wątek jak pisałem o tym że XTB mnie robiło w chuja.

Natomiast zgadzam się wał to wał, ale fakt że skurwieli powinno się za to karać i dobrze że to się właśnie dzieje. Lepiej późno niż wcale. W sumie napiszę do KNF i chętnie dołączę do tego postępowania mając na względzie działanie w czynie społecznym :D

Co do banku na N to nie obrażaj banków ...N są zamieszani chyba w większość gówna jakie opychano na rynku, że wspomnę tylko o poliso-lokatach, czy frankowiczach a jest tego o wiele więcej. To jest bank (a raczej grupa) tylko i wyłącznie z nazwy. Takich kurwa działań jak ten cały "bank" na N to nie powstydziliby się nawet brokerzy z Wysp Marshalla tudzież innych odległych krain.

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

https://clientoffice.xtb.com/xwallet/news/3781
Długo nie utrzymali handlu w nocy na de30. Pozostaje chyba tylko Alior.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:Wczoraj przez cały dzień w TMS spread wynosił 5 dolców. Czasami rozszerzał się do 5,5 . Dziś spread jest w przedziale 5-8.
Gdy spread zjedzie do tych 3 dolarów to można bedzie potrejdować intraday, bo póki co to brokerzy najzwyczajniej w świecie okradają klientów i to na ich własną prośbę.
Wracając do tematu spreadów. TMS długo nie utrzymał 5$. Dziś widzę spread na Bitcoinie skaczący od 30 do 45$ na Live Connect, gdzie głównie utrzymuje się między 35 a 40$. W XTB krąży w okolicy 20-25$ ale też potrafi sobie nagle skoczyć na 40$.

Tików jak na lekarstwo, często prawie ich nie ma. U innych ciut lepiej. W IC Markets ktoś na forum pisał już o kłopotach z zamknięciem pozycji przez off-quotes. Trzeba sobie kalkulować dodatkowe ryzyka... ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
MarioDM pisze:Wczoraj przez cały dzień w TMS spread wynosił 5 dolców. Czasami rozszerzał się do 5,5 . Dziś spread jest w przedziale 5-8.
Gdy spread zjedzie do tych 3 dolarów to można bedzie potrejdować intraday, bo póki co to brokerzy najzwyczajniej w świecie okradają klientów i to na ich własną prośbę.
Wracając do tematu spreadów. TMS długo nie utrzymał 5$. Dziś widzę spread na Bitcoinie skaczący od 30 do 45$ na Live Connect, gdzie głównie utrzymuje się między 35 a 40$. W XTB krąży w okolicy 20-25$ ale też potrafi sobie nagle skoczyć na 40$.

Tików jak na lekarstwo, często prawie ich nie ma. U innych ciut lepiej. W IC Markets ktoś na forum pisał już o kłopotach z zamknięciem pozycji przez off-quotes. Trzeba sobie kalkulować dodatkowe ryzyka... ;)
Aż do 30 listopada spread w TMS był na poziomie 5 dolców. 30 listopada nastąpiła spora zwała z 11000 na 9000 i po tej zwale TMS rozesłał na maila komunikat, że ze względu na małą płynność będzie brał kwotowania od kogoś innego i jednocześnie spread rozszerzył się do 40 baksów i na razie tak się utrzymuje.
Skoro jest mała płynność to i nie dziwne, że takie wahania. Zdaje się, że od grudnia BTC ma być notowany na jakieś amerykańskiej giełdzie (bodajże CME, ale nie pamiętam). Może to poprawi płynność i zmniejszy spread.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze: Skoro jest mała płynność to i nie dziwne, że takie wahania. Zdaje się, że od grudnia BTC ma być notowany na jakieś amerykańskiej giełdzie (bodajże CME, ale nie pamiętam). Może to poprawi płynność i zmniejszy spread.
Mają być kontrakty terminowe na BTC, zarówno w CME, Cbot, jak i Nasdaq. Ale na razie to zapowiedzi i ostateczna data wprowadzenia tych instrumentów nie jest sprecyzowana (ani wszystkie warunki).

Ewidentnie brokerzy borykają się z problemami. Dziś Admiral poinformował, że za tydzień zmienia warunki na krypto-, i np. wycofuje się z handlu w weekendy z uwagi na ograniczoną płynność.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Dziś w TMS spread na BTC 60 dolców. W poprzednich dniach spread wynosił 40 i tylko na krótkie chwile rozszerzał się do 60.
Jak się zdaje wielkość spreadu zmierza w złym kierunku.
Nie tknę się BTC aż spread nie będzie poniżej 5 dolców.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

przemko
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:46

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: przemko »

witam
interesuje mnie skalpowanie na us 100 u tego broka podczas sesji amerykanskiej. Macie jakies doswiadczenia? Jak wogóle sprawdza sie xtb w skalpingu przy duzej zmiennosci? pozdrawiam :P

ODPOWIEDZ