XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

przemko pisze:witam
interesuje mnie skalpowanie na us 100 u tego broka podczas sesji amerykanskiej. Macie jakies doswiadczenia? Jak wogóle sprawdza sie xtb w skalpingu przy duzej zmiennosci? pozdrawiam :P
Dawno nie skalpowałem w XTB ale jest teraz dodatkowy motywator żeby to sprawdzić. Rusza świąteczna promocja, czyli:
- zwrot prowizji 30% przez 2 miesiące,
- książki gratis
- VOD gratis
- "zabezpieczenie" przed stratą do 200 zł (czyli jak tyle na początku stracimy to nam zwrócą)

Szczegóły:
https://forexclub.pl/cashback-xtb-promocja-swiateczna/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Kiedyś XTB oferowało opcje (option trader). Zaniechali już tego?

smutnybaca
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:36

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: smutnybaca »

Cześć,

to jak to teraz jest z XTB po tych całych rewelacjach i karach? Czy firma jest dalej wiarygodna i można w niej bez obaw grać na walutach?
W momencie gdy sprawa kary pojawiła się w mediach, miałem zamiar powrócić do fx właśnie w tej firmie. Uznałem jednak, że warto poczekać i zobaczyć jaka będzie reakcja graczy, czy pojawi się masowy odpływ klientów, czy sprawa będzie na bieżąco komentowana chociażby tutaj. Jednak widzę, że temat głośno wybuchł i... i tyle.

Miałem zamiar założyć jakieś małe konto z depozytem powiedzmy kilku tysięcy PLN. Myślicie, że obecnie jest to wciąż wiarygodny broker?

Dzięki,
SB

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Baton pisze:Kiedyś XTB oferowało opcje (option trader). Zaniechali już tego?
Tak. Nie mają już tego w ofercie. Wszystkie dostępne instrumenty oferowane przez XTB są na xStation.
Miałem zamiar założyć jakieś małe konto z depozytem powiedzmy kilku tysięcy PLN. Myślicie, że obecnie jest to wciąż wiarygodny broker?
W funkcjonowaniu brokera nie zaobserwowałem żadnych zmian. Nie widać też cięć wydatków, a wręcz przeciwnie - prowadzą te same akcje edukacyjne, wprowadzają promocje, kolejne instrumenty. Co wyniknie z tamtej sprawy trudno powiedzieć. No ale z drugiej strony nasz kapitał jest i tak zabezpieczony w 100% do kwoty 3 000 EUR i w 90% do 22 000 EUR.

Tymczasem XTB wznawia handel na Bitcoinie i "odświeża" warunki handlu.
z przyjemnością informujemy, że w poniedziałek 15 stycznia 2018 roku ponownie wprowadzamy do oferty instrument CFD oparty o kryptowalutę Bitcoin. W porównaniu do poprzednio oferowanego instrumentu BTCUSD, nowy instrument CFD Bitcoin cechują następujące warunki handlowe:
  • Węższe spready – standardowy spread 1%
    Niższe swapy – 0.08% dziennie (pozycja długa)/ 0.04% dziennie (pozycja krótka)
    Maksymalna wysokość zaangażowania - 15,000 EUR
    Dźwignia maksymalnie 5:1 i siedmiodniowa ważność kontraktu – od momentu zawarcia transakcji
    Dostępny do handlu od soboty 4:00 do piątku 22:00 (tj. w weekendy)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze: Węższe spready – standardowy spread 1%
Znaczy się spread przy kursie 1300 $ wyniesie 130 baksów ? TMS utrzymuje spread 100 dolców, choć nie wiem czy pozwala juz na otwieranie nowych pozycji. Tak czy siak, oba spready z kosmosu. Niech brokerzy sami grają na takim spreadzie.
raposo pisze: Niższe swapy – 0.08% dziennie (pozycja długa)/ 0.04% dziennie (pozycja krótka)
Nosz kuuuurła!!! 10 dolców ujemnego swapu dziennie. Dobrze, że chociaż na szorcie jest 5 baksów dodatniego swapu.
raposo pisze: Dźwignia maksymalnie 5:1 i siedmiodniowa ważność kontraktu – od momentu zawarcia transakcji
Dostępny do handlu od soboty 4:00 do piątku 22:00 (tj. w weekendy)
Czy to XTB pop*******ło ? Siedmiodniowe kontrakty ? Skąd oni takie bierą :D Zgaduję, że chów własny :p
Co do handlu łykendowego to ja jestem przeciw. Człowiek może chociaż w łykend odpocząć od forexu. Z drugiej strony, gdy zaczynałem tę koszmarną przygodę z giełdą wieki temu, to byłem bardzo niezadowolony z łykendowej przerwy, więc i teraz gracze z krótszym stażem pewnie będą zachwyceni :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mario,

Krzyczysz i lamentujesz, jakby Cię to personalnie dotknęło, a założę się, że i tak nigdy nie grałeś na BTC ;). Na tym polu specjalnie alternatyw nie ma, a jak są to często gorsze. Pamiętaj, że to KRYPTO-"waluty", a nie EUR/USD. Wiem, że ciężko przestawić sposób postrzegania, ale handel na krypto- nie jest wskazany dla wszystkich (wg mnie tylko dla hazardzistów). Tak samo jak handel gazem ziemnym.

TMS i 100$? No i super. Ale handlować dalej nie można. Porównamy spread jak ponownie włączą trading.

1% prowizji to dużo, czy mało? Kurs spadnie do 100$ to będziesz miał tylko 1$ ;). Swissquote od początku w swojej ofercie ma ustaloną prowizję jako przedział procentu -> 0,5% - 1%. A dlaczego inni brokerzy tak szaleją ze spreadami? Ponieważ ich dostawcy płynności uzależniają spready właśnie od tego. Dla nas niebywałe, bo na FX jest inaczej. No ale to LP dyktuje warunki.

Handel w weekendy na krypto- wg mnie jest konieczny. Duża zmienność i trading, który toczy się 24h/7 dni, powoduje, że w innym przypadku wyraźne luki na wykresie mamy z regularną, cotygodniową częstotliwością. I nikt nie przymusza do aktywnego handlu w weekend. Ale lepiej mieć SL zrealizowany po wskazanej przez nas cenie (lub możliwie blisko niej), niż na otwarciu rynku w niedzielę.

Mnie osobiście dziwi tylko to ograniczenie do 7 dni.

Abstrahując od wszystkiego, i tak myślę, że KNF i NBP w swojej krucjacie mocno kombinują jak tu zakazać po całości obrotem kryptowalutami... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Oczywiście jest alternatywa. Np. kontrakty na bitcoin'a dostępne na CME. Poniżej specyfikacja instrumentu.
http://www.cmegroup.com/trading/bitcoin-futures.html
http://www.cmegroup.com/education/cme-b ... tions.html
Dostęp np. poprzez Interactive Brokers, TradeStation i innych regulowanych brokerów z USA.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Miałem na myśli porównanie ofert względem innych brokerów Forex, oferujących handel na CFD. Tutaj u większości z nich sytuacja wygląda podobnie, czyli słabo, albo bardzo słabo. Kontrakty to inna rodzina instrumentów, inny poziom zabezpieczenia itd. itp., i rzeczywiście obecnie chyba najlepsza (ale i wymagająca najwięcej kasy) możliwość tradingu na BTC.

Można iść też bezpośrednio na giełdy bitcoinowe ;). Ale tu znów będziemy mieli z czym innym do czynienia.

Może tak zabrzmiało, ale ja tutaj nikogo nie bronię. Dla mnie BTC mogłoby nie istnieć :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Raposo
Nie czepiam się konkretnie XTB (choć XTB nieco przegina), ale ogólnie, gdyż takie spraedy to złodziejstwo w czystej postaci.
Nie gram na BTC i nie zamierzam, dopóki spready nie zejdą do spreadu na poziomie kilka dolców. Jeśli nigdy nie zejdą, to ... mówi się trudno :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

XTB dało ciała z wstrzymaniem handlu na krypto. Ja rozumiem, że mieli dużą ekspozycję ma wzrosty, której nie mieli za bardzo jak zabezpieczyć, ale... wystarczyło poczekać na wejście futures na CME żeby doczekać ostatniej zwały na BTC i powychodzić z tych pozycji na plus. Tymczasem sygnał dla inwestorów jest taki, że nie panują nad zarządzaniem ryzykiem. A już tygodniowe kontrakty CFD to dla mnie mega beka :lol:

ODPOWIEDZ