next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Żeby nie było że jestem ignorantem zerknąłem do paru materiałów jeszcze raz. To nie jest problem teraz czy będę używał wskaźników czy wystarczy mi czysty wykres. Grając na 0.01 to tak jakbym grał na mikrolotach, a to żaden zysk. Nie jestem przygotowany na ten tydzień żeby zacząć grać agresywniej więc musze zostać przy obecnym planie gdzie otwieram małe pozycje i zbieram doświadczenie. Planowałem w tym tygodniu zacząć testy do strategii fxcash, puścić kilka pozycji na EURUSD i DAX ale chyba to też odpuszcze. Grając 100 PLN mogę co najwyżej zrobić testy, żeby zbudować strategie. Do tego potrzeba dużo większego kapitału którego nie mam. Więc w nadchodzącym tygodniu skupie się na tym żeby coś zarobić i nie stracić przy tym tego co do tej pory ugrałem przez te 3 tygodnie. Co dalej, pomyśle na kolejnym weekendzie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

I dalej nie możesz zrozumieć, ani choćby policzyć???
Przy kapitale 100 PLN???
Na DAX30 w AM musisz położyć ponad 50% (55,67 PLN) za minimalnego dostępnego lota przy dźwigni 100.
Dla EURUSD wymagany depozyt dla 0,01 lota to 42,24 PLN przy dźwigni 100.
Najmniej masz dla WTI - 20,59 PLN za minimalnego lota przy dźwigni 100.
Nie możesz zrobić czegoś, co jest niemożliwe.
Jakbyś wpłacił 100K PLN i grał minimalnym lotem, to wtedy mógłbyś dopiero spokojnie pracować nad strategią i
za jakiś czas się jej dorobić.

Z kapitałem 100 PLN nie masz miejsca na jakikolwiek błąd i skuteczność musisz mieć 99%.
Nierealne!!!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Jones »

fx-technik pisze:I dalej nie możesz zrozumieć, ani choćby policzyć???
Przy kapitale 100 PLN???
Na DAX30 w AM musisz położyć ponad 50% (55,67 PLN) za minimalnego dostępnego lota przy dźwigni 100.
Dla EURUSD wymagany depozyt dla 0,01 lota to 42,24 PLN przy dźwigni 100.
Najmniej masz dla WTI - 20,59 PLN za minimalnego lota przy dźwigni 100.
Nie możesz zrobić czegoś, co jest niemożliwe.
Jakbyś wpłacił 100K PLN i grał minimalnym lotem, to wtedy mógłbyś dopiero spokojnie pracować nad strategią i
za jakiś czas się jej dorobić.

Z kapitałem 100 PLN nie masz miejsca na jakikolwiek błąd i skuteczność musisz mieć 99%.
Nierealne!!!
REALNE
ja nie widze tu żadnego problemu
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 12:50 przez Jones, łącznie zmieniany 1 raz.
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W tickmill wprowdzili microloty na DAX, 1 = 430 PLN zabezpieczenia, 0.1 = 43, 0.01 4,3 PLN. Można otworzyć 0.01 lota teraz. Poza tym są okresy przeważnie na sesji amerykańskiej gdzie spread jest naprawde wąski, są dobre warunki do gry. EURUSD normalnie. To znaczy można skubać od 100 PLN na DAX. Ale moim celem jest na razie zbudowanie strategii, więc to będzie okres testów na tym koncie. Na razie trzeba otworzyć kilka pozycji i zobaczyć jaki będzie zwrot z tych 100 PLN.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nawet przy takich warunkach na DA30 (4,30), to nadal zbyt duży procent.
A, żeby sprawdzić skuteczność strategii, to potrzeba tysięcy transakcji, nie 10, czy 100.
I to nadal nie gwarantuje, że przy kolejnych tysiącach transakcji wynik powtórzysz.
Na pewno nie powtórzysz, jeżeli strategia jest oparta o oscylatory wszelkie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Otworzyłem 2 testowe pozycje do fxcash ale trzeba czekać do następnego tygodnia bo rozliczenie jest chyba co tydzień, w każdy wtorek u tego brokera. Otworze jeszcze kilka takich małych pozycji na EURUSD albo DAX w tym tygodniu i trzeba poczekać do następnego tygodnia na rozliczenie.
efekt-przewagi-kasyna-t29511-30.html#p890948

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Troche podkręciłem tempo. Zwiększyłem wolumen na 20.000 jednostek. Dźwignia 1:10 jest na tym koncie żebym nie przesadził z lewarem, więc wykorzystuje prawie na maxa teraz. Myśle że na początek 10.000 jednostek na tym koncie to jest tak optymalnie. 10.000 jednostek to 0.1 lot w Tickmill. Na razie wygląda to dobrze...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2007, 22:52

Re: next

Nieprzeczytany post autor: waz »

fx-technik pisze:...Na pewno nie powtórzysz, jeżeli strategia jest oparta o oscylatory wszelkie.
Jest mozliwe, powtarzalne i zyskowne pozycje są mozliwe do osiagniecia bazujac nawet na jednym oscylatorze.
Zalezy od odpowiedniego zarzadzania kapitalem - nie mam na mysli martyngalu, tylko standardowe procentowe ryzykowanie pozycji.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

waz pisze:
fx-technik pisze:...Na pewno nie powtórzysz, jeżeli strategia jest oparta o oscylatory wszelkie.
Jest mozliwe, powtarzalne i zyskowne pozycje są mozliwe do osiagniecia bazujac nawet na jednym oscylatorze.
Zalezy od odpowiedniego zarzadzania kapitalem - nie mam na mysli martyngalu, tylko standardowe procentowe ryzykowanie pozycji.
Ja piszę o robotach.
W kontekście robota nigdy nie jesteś w stanie optymalnie ustawić RR.
Albo inaczej - żeby robot zarabiał, to RR musi być minimum 1:10.
I wtedy potrzeba niczego nie ruszać przy tym robocie przez kilka lat, co najmniej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

waz pisze:
fx-technik pisze:...Na pewno nie powtórzysz, jeżeli strategia jest oparta o oscylatory wszelkie.
Jest mozliwe, powtarzalne i zyskowne pozycje są mozliwe do osiagniecia bazujac nawet na jednym oscylatorze.
Zalezy od odpowiedniego zarzadzania kapitalem - nie mam na mysli martyngalu, tylko standardowe procentowe ryzykowanie pozycji.
trejderzy używają wskaźników ( w tym oscylatorów) do zajmowania pozycji czy z niej wychodzenia.
Prawidłowe wykorzystanie wskażników polega na używaniu ich jako narzędzie decyzyjne po ocenie sytuacji rynkowej. Rookie do oceny sytuacji rynkowej używa oscylatora i do zajmowania pozycji używa oscylatora. Oscylator sam nie powie mu nic o strukturze rynku, dlatego rookie wali głową w mur...

Zablokowany